Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Używany zestaw stereo czy naprawa starej wieży Phillipsa?

Szerszen97 14 Sie 2014 11:53 1452 12
  • #1 14 Sie 2014 11:53
    Szerszen97
    Poziom 8  

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji, ewentualnie w wyborze sprzętu.
    Znalazłem na strychu wieżę Phillips FW-C85 z kolumnami FWB-C80/00PH. Wieża podłączona do laptopa działa, brzmienie wydaje mi się znośne, jednak bas charczy przy głośniejszej muzyce. Nie działa w niej odtwarzacz CD - nie czyta płyt. Głośniki mają wgnieciony ten plastik w samym środku głośników (jestem kompletnym laikiem :) ). Chciałbym się dowiedzieć czy opłaca mi się oddawać ten sprzęt do naprawy, czy lepiej kupić używany zestaw - wzmacniacz + kolumny + odtwarzacz. Jestem w stanie wydać na to maksymalnie 1000zł.

Osobiście wolałbym zestaw stereo - dźwięk z tej wieży nie do końca mnie satysfakcjonuje. Słucham przede wszystkim rocka i metalu, ogólnie gitarowego grania, dlatego zależy mi żeby sprzęt grał "z mięsem". :)

Z góry dziękuję za pomoc.

0 12
  • #2 14 Sie 2014 12:46
    ma1111
    Uczeń

Zależy w jaki sposób będziesz użytkował sprzęt. Moim zdaniem naprawa starego zestawu się w ogóle nie opłaca.

W dowolnym markecie można kupić fajny (niewielki) zestaw do domowego użytku. Oczywiście w kwocie 1000 PLN nie będzie to cudo.

Co do używanych zestawów osobiście jestem sceptycznie nastawiony.

0
  • #3 14 Sie 2014 15:57
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 14 Sie 2014 16:04
    Zamerstary
    Poziom 26  

ma1111 napisał:
    W dowolnym markecie można kupić fajny (niewielki) zestaw do domowego użytku. Oczywiście w kwocie 1000 PLN nie będzie to cudo.
    Proszę się nie sugerować takimi radami, sprzęt w "marketach" to zazwyczaj zestawy produkowane masowo, które tylko ładnie wyglądają, oczywiście są wyjątki. Z małych zestawów to polecałbym Ci Yamahę z serii Pianocraft, np model MRC-750 ale nie mieści się to w Twoim budżecie, a te Yamahy to nieliczny sprzęt o takich rozmiarach i takich możliwościach, na pewno byłbyś zadowolony. Jeśli chodzi o sprzęt używany to wystarczy, że kupisz zadbany i wcześniej prawidłowo użytkowany sprzęt i zmiecie to zarówno wyżej wymienioną Yamahę i 70% zestawów z "marketów" W tym budżecie polecam kupić jakieś kolumny podstawkowe/monitory + wzmacniacz stereo, + odtwarzacz CD (CD playery są tanie, a jakościowo lepsze niż te montowane w mini-wieżach). Oczywiście wszystko używane. Powiedz jeszcze gdzie będziesz słuchał muzyki i jak duże jest pomieszczenie, a na pewno wtedy ktoś zaproponuje Ci konkretne modele wzmacniaczy czy kolumn. Oczywiście jest to mój punkt widzenia jeśli chodzi i sprzęt audio. Pozdrawiam

0
  • #5 14 Sie 2014 20:53
    Szerszen97
    Poziom 8  

Dziękuję za porady, zdecydowałem że kupię używany zestaw stereo.

Pokój ma 14m^2. Zależy mi na głośności, ale wystarczy żeby to grało bardzo głośno tylko w pokoju, nie musi być słychać na całej ulicy :)

Liczę że wymienicie Panowie konkretne modele, bo jak już wspomniałem jestem kompletnie zielony w tym temacie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

0
  • #6 15 Sie 2014 00:33
    idek24
    Poziom 28  

np: Dali 104 i do tego wzmacniacz Denon. Kup najwyższy model na jaki bedzie Cie stac.

0
  • #8 15 Sie 2014 11:12
    idek24
    Poziom 28  

To zależy od Ciebie czy chcesz mieć podłogówki czy podstawki.
    Szukaj kolumn np:Heco, Canton,B&W,Celestion,Elac,MB Quart,Infinity,Dali,Arcus.
    Jak dla mnie brzmi ten Denon nawet nawet lecz lubie bardziej ostrzejsze brzmienie Yamahy.
    Kwestia gustów.

0
  • #10 17 Sie 2014 17:29
    idek24
    Poziom 28  

Poszedł bym w inną mańkę kupił np: dali 104 lub 107 za około 700 zł i 300 wydał bym na wzmacniacz np : Jakiś denon najwyższy model do danej kwoty. Jesli by nie było tych kolumn to szukaj jakiś z tego co podałem wyżej.

0
  • #13 18 Sie 2014 19:54
    Szerszen97
    Poziom 8  

Dziękuję za opinię, postaram się zakupić ten zestaw :)
    Pozdrawiam!

edit.
    kupiłem te głośniki - Heco Odeon 400. Chciałbym jeszcze prosić o podanie konkretnych modeli wzmacniaczy. Tych używanych Denonów na allegro są tysiące i naprawdę nie wiem co powinienem wygrać. Jeżeli 300 złotych a 500 nie robi wielkiej różnicy, to szczerze wolałbym wzmacniacz za 300, pozwoliłoby mi to dołożyć do gramofonu.

0