Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Roland EXR7 - podłączenie do wzmacniacza

kupiecpl 14 Sie 2014 13:16 1266 4
  • #1 14 Sie 2014 13:16
    kupiecpl
    Poziom 10  

Mam keyboard Roland EXR7. Ma 2 wyjścia słuchawkowe i 2 wyjścia line out, właściwie jest to jedno wyjście bo jedno gniazdo to kanał lewy/mono a drugie - kanał prawy. Wszystkie wyjścia są na dużych jackach.
    Chciałem go podłączyć do amplitunera Pioneer SX 205.
    Jak podłączyłem z line out ( mono ) to dźwięk jest taki cichy, że potencjometr amplitunera trzeba bardzo mocno podkręcić.
    Podłączyłem natomiast wyjście słuchawkowe, wszystko ładnie gra - mogę podgłaśniać potencjometrem w keyboardzie bądź w amplitunerze ...no ale odłączam głośniki keyboarda.
    Wydaje mi się, że powinienem podłączyć keyboard łącząc jakoś te oba gniazda line out - ale nie wiem jak to zrobić - proszę o pomoc

0 4
  • #2 14 Sie 2014 13:57
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    Masz instrukcje ? tam jest wszystko, strona 21 i 137.
    podlacza sie go jak kazdy inny keyboard/syntezator, masz jedno wyjscie "duzy Jack" rozdzielonana lewy i prawy kanal, uzywasz kabla zakonczonego z jednej strony duzym Jack'iem a z drugiej strony np. chinch do wzmacniacza, gdy chcesz miec stereo to potrzeba 2 kabli (lewy i prawy kanal) gdy mono wystarczy jeden do gniazda L w instrumencie.
    Jak masz cicho to moze cos pozwierales albo kable sa niedobrze polutowane.
    Sygnal z gniazd output ma staly poziom a z wyjscia sluchawkowego bedzie reagowal na potencjometr glosnosci.
    Pozdrawiam

0
  • #3 21 Sie 2014 11:01
    kupiecpl
    Poziom 10  

podłączyłem ze wzmacniaczem poprzez 2 przejścia jack mono/chinch, ale nic nie pomogło sygnał był dalej słaby. Piszę "był" bo się okazało, że nie wychodzi on z przedwzmacniacza ale z wzmacniacza końcowego. Czyli, żeby kolumny podłączone do wzmacniacza grały głośno - podobnie głośno muszą grać głośniki EXR-a.
    Chyba nic innego nie da się zrobić

0
  • #4 22 Sie 2014 01:21
    DjMapet
    Poziom 43  

Jak odsłuch tego co grasz, ma być zrealizowany z nagłośnienia zewnętrznego (amplituner+kolumny), to wyłącz nagłośnienie wbudowane w klawisz. Odsłuch z obu systemów, to opóźnienia dźwięku, inne brzmienie, zaburzenie sceny stereo - czyli kaszana.

Pozdrawiam.

0
  • #5 05 Wrz 2014 12:48
    kupiecpl
    Poziom 10  

na forach muzycznych też narzekają na cichy sygnał "line out" zatem pozostaje podłączenie pod jedno z gniazd słuchawkowych.

0