Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw głośnikowy z radia samochodowego

misiuu4 14 Aug 2014 14:53 615 2
 • #1
  misiuu4
  Level 2  
  Witam
  Wpadłem na bardzo dziwny pomysł, ale wydaje mi się, że wykonalny.
  Znalazłem w domu stare radio płytowe, nieużywane za bardzo bo go nie pamiętam :) (Lenco CS-1004) i postanowiłem zaadaptować go do pokoju. Mam wzmacniacz komputerowy, znam schemat podłączenia do zasilania ale chciałem, żeby miało ono wejście line-in, żebym mógł go używać też do kompa (taki prymitywny AUX) myślałem że na złączce z lasera będę miał prosty schemat (zasilanie, odczyt, masa) ale za nic nie mogę tego rozgryźć, żeby polutować kabelki + pewnie jeszcze jakieś oporniczki żeby to się nie schajczyło i żebym miał i radio i mini wieżę.
  i tu proszę o pomoc. jest to wykonalne tak jak myślałem? czy jest z tym tyle roboty, że lepiej wysępić od brata w miarę nowego Soniaka z gotowym wejściem line-in?
 • #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • #3
  misiuu4
  Level 2  
  No to skoro się da, to czekam na porady.
  Ale jak podepnę się do przedwzmacniacza to jako jaką "funkcję" radio będzie widziało kompa? chcę zachować funkcję radia, a silniczek od wciągania płyt nie może jej wessać dalej niż do połowy, więc myślałem, że wbicie się zaraz za taśmę od lasera będzie dobrym pomysłem, bo wtedy kompa mam pod wejściem CD, a radio nadal jest tam gdzie było