Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia 1998r - centralny zamek działa odwrotnie

14 Sie 2014 17:43 3462 12
  • Poziom 9  
    Witam, może opiszę swój problem.
    Od jakiegoś czasu po otwarciu przednich drzwi pasażera nie działa mi światło wewnątrz pojazdu. Nie był to wielki problem, jeździłem z tym chyba około roku.
    Od pewnego czasu podczas zamykania lub otwierania auta z pilota lub z panelu drzwi kierowcy zamek w przednich drzwiach pasażera zamyka a po chwili otwiera.
    Dokładnie wygląda to tak:
    podczas zamknięcia bolec chowa się i z powrotem wyskakuje
    podczas otwarcia bolec wysuwa się a po chwili się chowa.
    Pomyślałem wymienię zamek. Jak pomyślałem tak zrobiłem . Kupiłem niemiecki zamek za niecałe 90zł. Niestety na nowym zamku to samo co na starym. Niepotrzebna robota, komary tylko pogryzły.
    Czasami po zamknięciu auta drzwi przednie pasażera i kierowcy otwierają się.
    Jakieś pomysły?
    Kable łączące drzwi z karoserią wyglądają na całe.
    Słyszałem, że może to być moduł komfortu.
    Wymieniłem moduł komfortu i dalej to samo.
    Co to może być???
    POMOCY
    Dziś pan w sklepie wymyślił coś nowego.
    Podłączaliśmy nowe zamki lewy i dwa nowe prawe - bez zmian.
    Ten zamek mam firmy SKV, tak na pudełku ale chyba LCC
    W końcu pan sprzedawca wpadł na pomysł, że może być to moduł silniczka podnoszenia szyby.
  • Poziom 23  
    Cześć!
    Taką metodą można zmieniać wszystko i narażać się na zbędne koszta.
    Ja bym poszukiwania zaczoł od sprawdzenia wyłączników drzwi. Jak pisałeś po naciśnięciu w pilocie zamknij zamek zamknął i za moment otworzył. To tak jakby byłe nie zamknięte drzwi któryś.
    Pozdrawiam Miro Nasz.
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Od jakiegoś czasu po otwarciu przednich drzwi pasażera nie działa mi światło wewnątrz pojazdu.

Napraw tą usterkę i pewnie zamek zacznie działać poprawnie.
    Kolega wyżej dobrze sugeruje że centralny nie wie czy są drzwi zamknięte czy otwarte i dlatego świruje.
  • Poziom 9  
    Napisałem wyżej, że zamek wymieniony, od tego zacząłem.
    Światło działa.
  • Poziom 1  
    U mnie dzieje się to samo. Zarówno z zamykaniem/otwieraniem jak i niedziałającymi światłami wewnątrz gdy otwieram lewe drzwi (przód i tył). Do tego auto rano nie chce odpalić, błyskawicznie rozładowuje się akumulator co wskazuje, ze gdzieś pobiera energię. Jak zaradziłeś z zamkiem i światłem?
  • Poziom 9  
    Na niedziałające światełko jest tylko jedno rozwiązanie.
    Wymienić zamek lub mikrostyk w zamku.
    Jeżeli chodzi o nieprawidłowo działajacy zamek, to nie poradziłem sobie jeszcze.
  • Poziom 20  
    Octavia z 98 roku z fabrycznym zamkiem powinna miec regularny modul comfortu, co mowi na ten temat diagnoza?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Panowie, bez problemu naprawia się takie usterki. Proszę chwilę pomyśleć. Zamek próbuje się ładnie zamknąć, otworzyć ale odbija... Znaczy, że auto nie dostało potwierdzenia wykonania rozkazu.
  • Poziom 9  
    W sumie to żadna Ameryka. O tym wiem tylko problem jak to naprawić?
  • Moderator Samochody
    Zanim wywalę wątek w kosz, za zaniżanie poziomu:
    - trzeba przeprowadzić diagnostykę - da się podejrzeć pamięć błędów modułu CMK, czy jak to tam się nazywa - będzie widać którego switcha nie widzi, do tego będzie trzeba się dobrać. Inaczej wymienisz wszystkie 5 zamków (z bagażnikiem włącznie), a okaże się że zgniła wiązka w drzwiach kierowcy, gdzie znajduje się bodaj nadrzędne urządzenie sieci CAN.
  • Poziom 9  
    Szanowny moderatorze, wiązki są ok.
    Kody błędów mam, mogę wkleić.
    Jakbym znał odpowiedź na swoje pytania, problemy z autem nie szukał bym rozwiązania na forach.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Klęka zasilanie w trakcie zamykania zamków....Stąd komunikaty o niezrozumiałym sygnale. Żarówka H4 i sprawdzasz. A błędy trzeba było podać od razu. Tu kolega Robokop ma całkowitą rację. Powinieneś klęczeć na karnym jeżyku ;)