Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAAB / OPEL VC Czujnik siedzeń

14 Sie 2014 17:49 5238 8
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z siedzeniami Przy Saabie 9-3 z 2008r. Sprawa wygląda następująco gdyż od pewnego czasu gdy wiozłem znajomego z pracy i wysadzeniu go przed jego blokiem zaświeciła się kontrolka od niezapiętych pasów mimo iż już nikt na tym siedzeniu nie siedzi. Podczas jazdy cały czas alarmuje że zapiąć ma pasy pasażer którego niema... Jest to sprawa denerwująca i muszę oszukiwać go zapinając pas bezpieczeństwa sąsiada siedzenia obok. Dodam że odczepiałem całą wtyczkę od zasilania grzanych siedzeń, airbag i nici z tego, Mostkowałem nawet wtyczkę prawdopodobnie od czujnika do której dochodzi 5v i nic... Mieliście kiedyś coś podobnego może? wdzięczny będę za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik zajęcia fotela , który uszkodził się w taki sposób że informuje system że cały czas ktoś siedzi . Grzanie fotela nie ma z tym nic wspólnego , jednak nie zalecałbym zwierania jakichkolwiek wtyczek . Sygnał z czujnika zajęcia fotela ma charakter cyfrowy i informuje nie tylko o tym że ktoś siedzi ale czy siedzi bliżej okna czy kierowcy. Najlepiej podłączyć komputer który jednoznacznie określi rodzaj usterki .
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 8  
    No bede musiał coś z tym zrobić . Tak myślałem też ze to moze być ten czujnik. Teraz to tez bedzie problem go dostać kupić o ile to on
  • Poziom 12  
    Czujnik zajęcia fotela występuje w postaci maty na siedzeniu . Do wymiany tego czujnika należy zdjąć tapicerkę lub skórę . Można też wymienić całe siedzenie .
    W sprzedaży są też różne emulatory , które informują system o stałym położeniu pasażera , jednak nie wiadomo jakie jest to położenie . Więc w razie wypadku poduszka może zadziałać w sposób bardzo nie przewidywalny .
  • Poziom 8  
    udalo mi sie wczoraj wyciagnac ta tasme i nic nie znalazłem co by było przy niej uszkodzone. Podłaczajac działa, przy nacisku prad sie podnosi tak wiec tyle roboty a ona wyglada na sprawna, szukam dalej...
  • Poziom 9  
    w moim samochodzie (nissan qashqai 2009), mam sytuację - brak sygnału gdy pasażer siedzi i ma odpięte pasy .Klamra zapięcia pasa niby działa poprawnie po sprawdzeniu miernikiem.Nie wiem co i gdzie jest niesprawne.
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie auto nie posiada czujnika zajęcia fotela pasażera i system nie wie że pasażer siedzi na fotelu .
  • Poziom 9  
    Posiada na 100 procent miałem go w ręce tzn . wytargałem go na zewnątrz ,ale nie wiem jak sprawdzić czy jest sprawny.
  • Poziom 9  
    Witam
    Problem rozwiązany.Był banalny,ale naprawa sprawiła nieco kłopotów.Do rzeczy,wysunąłem matę z fotela,igłą i miernikiem sprawdziłem czy nie ma -a właściwie gdzie jest przerwa w układzie.Przerwa powstała przy konektorze przewód-mata.Niby proste polutować i gotowe,problem w tym ,że ścieżka to jakaś farba-lakier przewodzący prąd.Kupiłem lakier do naprawy szyb ogrzewanych.Pomalowałem kilka razy i zacisnąłem nowy konektor i wszystko działa. :D