Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adapter / Konwerter PCMCIA > USB 2.0

mscgs24 14 Sie 2014 18:20 2379 5
 • #1 14 Sie 2014 18:20
  mscgs24
  Poziom 21  

  Z racji tego, że jeden temat umarł na elektrodzie w 2008 roku bez odpowiedzi, to postanowiłem ponowić temat dość nurtujący mój umysł.
  Z góry informuję, że przeszukałem google i kilka serwisów DIY ale nie znalazłem odpowiedzi.

  Potrzebuję przelotkę z PCMCIA na USB nie odwrotnie.
  Mam modem PCMCIA, a w laptopie mam ExpressCard toteż nie upchnę w żaden sposób tego modemu. Widziałem jednak Adaptery PCMCIA na USB, ale nie znalazłem na Allegro, a kilka w sieci, które znalazłem mają kosmiczną cenę.

  Dlatego też zwracam się z prośbą do ludzi, którzy posiadają wiedzę i/lub informacje i/lub dobre chęci i schematy o podzielenie się nimi na forum.
  Skoro można kupić taki adapter to można go też zrobić.
  Niestety nie mam pojęcia o tworzeniu własnych układów elektronicznych, ale jeśli mam schemat czy zdjęcie (dokładne) to potrafię go odtworzyć.
  Wiem, że łatwiej jest kupić, ale o wiele bardziej cieszy coś co zrobi się samemu.

  0 5
 • Pomocny post
  #2 15 Sie 2014 19:41
  QuantumXXX
  Poziom 18  

  Sam nie zrobisz, nie ma szans. Taniej kupisz modem na USB. Taka przelotka wymaga specjalizowanych scalaków, których nie kupisz łatwo - a i program w nich pewno będzie trzeba napisać od nowa, czyli musisz znać transmisję po USB i PCMCIA aby ją zaimplemnetować. A już nie mówię o zrobieniu płytki dwystronnej z cienkimi jak włos ścieżkami czy przylutowaniu scalaka z rastrem nóżek 0.5mm. Zajmie Ci to rok, na elektronikę wydasz kilka stówek albo i więcej.

  0
 • #3 23 Sie 2014 23:25
  mscgs24
  Poziom 21  

  Kiedyś widziałem w sieci dostępne adaptery z jednej strony kieszeń PCMCIA i zakończone wtyczką USB. Było to na jakiejś zagranicznej stronie, nie pamiętam jakiej, bo i opisu nie było więc darowałem sobie przeglądanie dalej...

  A może da się zrobić przelotkę z PCMCIA na ExpressCard ?

  0
 • #5 07 Wrz 2014 17:55
  mscgs24
  Poziom 21  

  Dra98 napisał:
  Przykładowa - http://www.4world.pl/categories/product/29/379 są również adaptery USB -> PCMCIA o ograniczonej funkcjonalności np PCD-X/U142-E czy http://www.amtron.com/reader/u111m.htm


  Trochę to w drugą stronę...
  Ja potrzebuję tak jak w temacie:
  Modem 3G zainstalować w slocie ExpressCard lub na USB 2.0, a kolega mi tu podesłał w pierwszym linku adapter z ExpressCard na PCMCIA, a drugi to już kompletnie nie związany z tematem.

  Podsumowując:
  Potrzebuję schemat pinów PCMCIA oraz ExpressCard lub PCMCIA i układu przetwarzającego na USB.
  Są dostępne takie adaptery i napewno da się je wykonać i zaprogramować w domowych warunkach, pomijając koszty może to być całkiem przydatne urządzenie.

  0
 • Pomocny post
  #6 07 Wrz 2014 21:10
  kitor
  Poziom 34  

  Cytat:
  Są dostępne takie adaptery i napewno da się je wykonać i zaprogramować w domowych warunkach

  Polemizowałbym.

  Podsumowując:

  PCMCIA(w wariancie CardBus/32bit) to okrojone PCI , ExpressCard to okrojone PCI-Express.

  Przelotki ExpressCard -> USB działają tylko z wybranymi urzązeniami. Jest tak dlatego, że ExpressCard prócz sygnałów PCI-Express ma również na złączu parę sygnałów USB, i niektóre urządzenia (w szczególności modemy) mają kształt i złącze EC, ale sygnały tylko USB - i tylko takie działają z adapterami.

  PCMCIA takich sygnałów nie ma, standard zresztą pamięta czasy kiedy USB nie było w planach... Nie znam mostka PCI->USB, bo taki byłby wymagany. Istotnie, google grafika wyrzuca takie przelotki jak kolega sobie wyobraża, ale każda z nich jest dedykowana do wybranych kart, gdzie producent w jakiś sposób zrobił niestandardowe rozwiązanie działające z danymi kartami. No i ewentualnie w grę wchodzą jeszcze czytniki kart pamięci PCMCIA, bo i takie istniały.

  W grę koledze wchodzi natomiast taki adapter:
  Adapter / Konwerter PCMCIA > USB 2.0
  a wynika to z istnienia mostków PCI->PCI-E i vice versa. I nic lepszego się nie wymyśli, poza wymianą modemu.

  Cytat:
  Potrzebuję schemat pinów PCMCIA oraz ExpressCard

  Google nie działa?

  0