Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie laptopa do gniazda SCART.

MaraseK94 14 Sie 2014 20:30 1557 5
  • #1 14 Sie 2014 20:30
    MaraseK94
    Poziom 7  

Witam Serdecznie,

Kilka dni temu wpadłem na pomysł, że chciałbym podłączyć swojego laptopa pod telewizor. Wszystko byłoby banalnie proste, gdyby telewizor był nowszy i posiadał wejście HDMI, niestety mój nie jest taki nowoczesny i jedyny wejście jakie posiada tego typu to SCART (EURO) - 21 PIN.

Moje pytanie jest następujące:

Czy gdy zakupie przewodzik VGA - SCART i podłącze laptop z TV to obraz z lapka będzie widoczny na ekranie telewizora? Czy to prawda, że taki kabel działa tylko w jedną stronę, mianowicie z SCART na VGA? Jeżeli tak, to co mam zrobić, by móc mieć sygnał na telewizorze? Wiem, że jest opcja z konwerterem, ale to droższy zakup i jedyna opcja?

Z góry dziękuję za odpowiedź dot. tematu.

PS. Przepraszam, jeżeli temat założyłem w nieodpowiednim miejscu.

0 5
  • #2 14 Sie 2014 20:54
    1909229
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Sie 2014 21:29
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

MaraseK94 napisał:
    Czy to prawda, że taki kabel działa tylko w jedną stronę, mianowicie z SCART na VGA? Jeżeli tak, to co mam zrobić, by móc mieć sygnał na telewizorze? Wiem, że jest opcja z konwerterem, ale to droższy zakup i jedyna opcja?

VGA to wyjście sygnału więc nie może działać jako wejście sygnału.
    Jedynym wyjściem jest zakupić konwerter.

0
  • #4 14 Sie 2014 22:10
    Karaczan
    Poziom 39  

Taki kabel może nie działać.
    Żeby wyświetlić coś na TV takim patentem trzeba dosyć "egzotycznych" ustawień dla karty graficznej, np za pomocą programu PowerStrip.
    A ten program nie koniecznie lubi nowsze karty graficzne jak i systemy operacyjne.
    To trochę prehistoria z takim typem podłączenia.
    Nie jest powiedziane że ta prehistoria zadziała z nowszym sprzętem.
    Choć jednak taki kabel to groszowe sprawy, można nawet zbudować samemu.
    Jednak jakość jak pamiętam była co najwyżej średnia. Dedykowany TVOut dawał dużo lepszą jakość obrazu

0
  • #5 15 Sie 2014 17:15
    MaraseK94
    Poziom 7  

Czyli pozostaje konwerter, a jakość z S-VIDEO może być również bardzo kiepska, no cóż mi pozostaje, chyba nic innego.

0
  • #6 15 Sie 2014 20:24
    1909229
    Użytkownik usunął konto