Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husqvarna 240R - Gasnie po dodaniu gazu - regulacja?

14 Sie 2014 21:30 2499 1
  • Poziom 9  
    Witam.

Pisze tutaj gdyż chciałbym uniknąć wizyty w serwisie gdzie zostanie wymieniona połowa części i to tylko na papierze - paragonie.
    Posiadam jak w tytule kose Husqvarna 240R. Używam jej amatorsko. Na drugi dzień po użytkowaniu, wyczyściłem filtr, umyłem dokładnie kosę i zostawiłem ją do wyschnięcia na kilka dni, co wydłużyło się nawet do 3 tygodni. Po 3 tygodniach chciałem odpalić kosę. Zawsze chodziła bez problemów.Tym razem też odpaliła i na ssaniu chodzi jak powinna. Natomiast przy dodawaniu gazu, dławi się, a na jałowych obrotach gaśnie. Sprawdziłem świece (ma jakieś 3 miesiące i około 20 godzin koszenia). Iskra jest. Paliwo świeże.
    Wygląda na to że po umyciu coś się skapsało z gaźnikiem. Potrzebuje dokładnej instrukcji regulacji gaźnika. Kręciłem tymi śrubkami na nie odpalonej kosie. Nie posiadają one żadnych ograniczników wiec nie wiem jaka jest pozycja wyjściowa aby ustalić na odpalonej kosie odpowiednie obroty. Instrukcja z sieci tez nie wyczerpuje tematu szczegółowo. Nie chce tej kosy zniszczyć regulacją na pale, bo choć leciwy to wdzięczny sprzęt. Pomożecie ? :)
  • Poziom 16  
    artoor86 napisał:
    Nie chce tej kosy zniszczyć regulacją na pale

Serwis ustawi obroty maksymalne jak i skład mieszanki, jeśli nigdy nie regulowałeś gaźnika nie poradzisz sobie z tym tak by to działało jak fabryka dała ;)