Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Marea Weekend 1,9TD przebieg 418tys Ile wytrzymują silniki?

krzysiek8008 14 Sie 2014 23:18 1158 7
  • #1 14 Sie 2014 23:18
    krzysiek8008
    Poziom 9  

Witam mam takie pytanie co do mojego auta zakupiłem je w roku 2000, z przebiegiem 104tys od pierwszego właściciela, z autem nigdy nie było większych problemów głownie psuły się rzeczy eksploatacyjne, do dziś chodzi bardzo dobrze, moje pytanie ile te silniki mogą pożyć ? Czy przy tym przebiegu może zaliczyć zgon? głownie jeżdżę tym autem do Francji i zaczynam się powoli obawiać ze nie da rady, jakie macie przebiegi w swoich autach, chodzi o 1,9TD.

0 7
  • #2 14 Sie 2014 23:50
    piwko
    Poziom 23  

W 2000r roku miał 104 miliony kilometrów przebiegu?Nie jest możliwe,aby tyle "wyczymał".

0
  • #3 15 Sie 2014 11:49
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Masz to auto już 14 lat i przebieg ponad 400 tys ( co jest przecież normalne) wiec czas mu dać zmianę. Z drugiej strony nigdy nie będziesz miał pewności, że nowszy woz z przebiegiem 100 tys km nie stanie Ci na autostradzie - raczej jest bardziej prawdopodobne.

0
  • #4 15 Sie 2014 13:47
    wichurewicz
    Poziom 24  

Normalny przebieg na diesla przecież, nie wiem czego tu się obawiać. Nawet ciut niski, młodsze niż 10 lat egzemplarze potrafią mieć większe przebiegi. Te prawdziwe, bo na sprzedaż na "blacie" zawsze będzie 175k km.

0
  • #5 15 Sie 2014 19:52
    chojinka
    Poziom 27  

Jeżeli auto jest w dobrym stanie to wywal 2 lub 3 tysie na rdzę, odpicowanie auta i wyczyść go w środku, zmień radio i jeździj dalej bo szkoda czasu na szukanie nowego trupa.

0
  • #6 15 Sie 2014 20:10
    krzysiek8008
    Poziom 9  

Noooo , auto niema rdzy nie jest wybite bo bardzo dbam o nie, jest to trzeci samochód w domu i od dawna jeździ tylko dalekie trasy tak ze wszystko z wyprzedzeniem było robione, chodzi mi o to ile fiatowski 1,9td może pojeździć bo chyba drugich 400tys nie przeżyje? Pytam bo chwilowo miałem lagunę i niby przy 190tys wywaliła korbę bokiem.

0
  • #7 16 Sie 2014 15:24
    nioop

Specjalista AGD

Z doświadczenia wiem ze wszystko zależy od tego jak dbany był silnik..
    Na jakim oleju aktualnie jeździsz ? Zmieniaj Olej co 10 tys km i lej mu lepszy jakościowo a przejedziesz tym silnikiem drugie tyle..
    Ja na twoim miejscu nie pakował bym się w drugiego diesla, bo możesz trafić na minę.. Skoro tak dobrze juz znasz ten samochód, wiesz co było robione, co dawno nie było wymieniane itp.
    A kupując nowe auto w dieslu zawsze usłyszysz : nic nie stuka puka, nowy rozrząd olej, przebieg 190tys (w rzeczywistości 500tys) i zero wkładu.. Nawet jak rozrząd jest na łańcuchu to i często widziałem wpisy w ksiązce serwisowej "wymiana pasku rozrządu"

A najważniejszą rzeczą jest, by silnik miał często wymieniany olej.. Jak ma dobre smarowanie, ma mniejsze opory, mniejsze tarcie i mniej się zużywa.. Znam też osoby które zmieniają co 5tys km olej

0
  • #8 16 Sie 2014 17:02
    krzysiek8008
    Poziom 9  

Co do silnika w silniku było robione turbo to znaczy wymienione na nowe w fiacie przy 390000tyś tak poza tym to nic w silniku nie ruszane od nowego olej od nowego jest lany jeden i ten sam ,Selenia Turbo Diesel 10W/40 a zmiany rożnie co 10tys 13tys , tak widzę po tym co piszecie to chyba będę się tłuk fiatem dalej do puki nie nazbieram na coś nowego.

0