Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz operacyjny do wtórnika dla małych sygnałów

15 Sie 2014 00:59 1053 3
  • Poziom 10  
    Witam

Poszukuję wzmacniacza operacyjnego, który pozwoliłby mi podpiąć się do ADC w stm32f429. Z tego co mierzyłem rezystancja ADC jest w okolicach 30k (sporadycznie zależnie od pinu bywało więcej).
    Nie zależy mi na szybkości, a raczej na tym by uzyskać dużą rezystancję wejściową wtórnika oraz by pracował już dla napięć 0-0,4V, bo taki jest zakres napięć jakie będą podawane na adc. Zasilanie będzie niesymetryczne od 0-5V.
    Sprawdzałem to co mam pod ręką:
    LM358N -> za mała rezystancja wejściowa uzyskanego wtórnika i niektóre piny adc nie ogarniają sygnału.
    TL062CP -> reaguje dopiero na sygnał rzędu 0,7V i ma duży offset

Proszę o sugestie. Zależy mi na tym by układ był jednak w miarę popularny i stosunkowo tani, bo potrzebuję 10 takich wzmacniaczy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Priorytetem było znalezienie czegoś co pozwoli mi podłączyć źródło małego sygnału o rezystancji 330k do ADC. Kolega trymer01 dobrze zasugerował aby poszukać czegoś rail-to-rail na FET'ach. Zakupiłem więc na wolumenie TLC274CN i problem został rozwiązany, bo ten układzik okazał się wyśmienitym rozwiązaniem pod względem ceny jak i osiągów jakie mi są potrzebne :]