Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 1.4benz. 2001 - napięcie akumulatora skacze/spada, elektronika żyje

15 Sie 2014 08:33 2814 3
  • Poziom 9  
    witam,
    problem z autkiem u kolegi - peugeot 206 z silnikiem benzynowym 1.4.
    mierząc napięcie akumulatora wynosi ono 14,8V. Po lekkim rozgrzaniu się auta zaczyna się usterka nasilać -
    napięcie skacze chwilowo na ułamek sekundy do zera, 18v, 13, 14 i tak sobie skacze.
    reakcja elektroniki na to jest - mruganie świateł drogowych, choinki na zegarach, samoczynne włączanie się awaryjnych, gaśnięcie całkiem zegarów, opadające wskazówki, samoczynne włączanie się tylnej wycieraczki.

auto takie zakupił i dzieje się to od początku (2 miesiące)
    elektrycy wymienili regulator napięcia na alternatorze i zero poprawy.

elektryka w pojazdach nie jest mi obca więc coś zdziałam z waszą pomocą.

trochę poczytałem i mam pytanie - po odpięciu wtyczki alternatora (dwa przewody L/DFM) akumulator jest nadal ładowany, czy mamy do czynienia z alternatorem samowzbudnym? L to lampka a DFM to sygnał dla regulacji napięcia ładowania przez sterownik?

po całkowitym odłączeniu alternatora - D+ i wtyczki, dzieje się to samo, tyle że w dużo mniejszym stopniu.

proszę o porady, auto mocno po przejściach.
  • Poziom 9  
    punkt masy na skrzyni i po prawej stronie z boku grodzi były luzowane i ponownie dokręcane po czyszczeniu. Akumulator podkładany drugi.
    zero zmian.
    jeżeli są jeszcze inne punkty masowe to proszę o ich lokalizację.

poza tymi czynnościami był wykręcany licznik dla sprawdzenia ale tam nic nie wykryto i jeszcze BSM było wymieniane na inne.

edit.

pomyliłem się w opisie co do modelu - dotyczy to 206'tki
    również w ostatnim poście zamieściłem że BSI było podmieniane - wprowadzono mnie w błąd i podmieniali BSM.

szukam BSI na podkładke.
  • Poziom 9  
    problem rozwiązany. Żle zmasowany kondensator zespołu cewki zapłonowej.