Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Altium Designer Computer ControlsAltium Designer Computer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Pixma MG5250 - Błąd B200

15 Aug 2014 11:48 25599 5
  • Level 12  
    Witam
    Dostałem do naprawy drukarkę. Nie działała. Zlokalizowałem uszkodzenie - płyta procesora. Kupiłem drugą na części, bez głowicy. Przełożyłem głowicę i tonery. Działa, ale opisy po niemiecku - nie przeszkadza. I błąd B200. Opisy na forach różne, nawet takie aby poczekać, samo się zresetuje. Czekałem tydzień. dalej ten sam błąd.
    I zacząłem ją męczyć. Jak zdejmę górę (skaner), mimo, że dalej jest elektrycznie podłączony, to drukarka zaczyna robić pełen rozruch i na końcu pisze, że obudowa jest otwarta. Wymieniałem skaner z drugiej drukarki - to samo.
    Wygląda, że któryś czujnik nie działa, ale który. I gdzie on jest?
    Może ktoś spotkał się z takim problemem.
  • Altium Designer Computer ControlsAltium Designer Computer Controls
  • User removed account  
  • Altium Designer Computer ControlsAltium Designer Computer Controls
  • Level 12  
    Witam
    Drukarka od klienta przestała działać w trakcie drukowania - zatrzymała się jakby ktoś wyłączył zasilacz. Wymiana zasilacza nic nie pomogła, więc wymieniłem płytę procesora. Nie przypuszczam więc, aby uszkodzona była głowica czy coś związanego z mechaniką.
    Druga drukarka miała opis "brak głowicy drukującej". Faktycznie jej nie było. Dlaczego - nie wiem. Po uruchomieniu wykazywała błąd B200. Założyłem, że coś się w niej uszkodziło. Przełożyłem z niej płytę procesora do pierwszej drukarki. Ale błąd przeniósł się z płytą.
    Zakładam, że uszkodzenie leży na płycie.
    Pytanie: czy jestem w stanie to naprawić? Z wykształcenia jestem elektronikiem, co prawda od telewizorów. Ale element to element. Tylko trzeba wiedzieć który. Bo jak miałbym wymieniać procesor, to sobie daruję.
    Mam dwie płyty procesora: jedna nie żyje - zwarcie na elementach przetwornicy, druga wykazuje błąd B200.
    Proszę o sugestie, co dalej.
    Bo wyrzucić zawsze można.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Witam. Przepraszam za przerwę, ale traktuję tę drukarkę już jako zadanie naukowe. Więc zarobkowo robię inne rzeczy, a tę - jak mam czas.
    Pomierzyłem głowicę. Faktycznie - ostatnia para po prawej stronie miała ok 145 kOhm.
    Zakleiłem tę parę, potem resztę - ten sam błąd.
    Dopiero odłączenie tasiemki od złącza J502 powoduje, że drukarka się uruchamia, czyści, a na końcu wyświetla błąd U052 i pisze (po niemiecku), że moduł drukujący jest nieprawidłowy, mam go wyjąć i zamontować prawidłowy.
    Już się zastanawiam, czy nie wrócić do naprawianie oryginalnej płyty procesora.
    Tamta ma zwarcie na wewnętrznym układzie zasilania. Przydałby się schemat.
  • Level 12  
    zamykam temat