Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Aerox - Brak mocy, grzanie sie

15 Sie 2014 15:52 1557 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    A wiec mam problem.
    Ostatnio zalozylem nowe klocki i od tego momentu pojawily sie problemy, na poczatku tarcze nie puszczaly i skuter slabo szedł. Potem zas klocki były juz ok ale skuter sam mial malo mocy, teraz im bardziej sie rozgrzeje tym ma mniej mocy i powyzej 30-45 km lubi strzelac. Czesto sie gotuje chociaz przejade kilometr dwa.
    Kolega powiedzial mi ze to uszczelka pod glowica. Co o tym sadzicie ?
    Dodam ze urwał mi sie kawaleczek plastiku od czujnika temperatury moze miec to wpływ ? Jeszcze jedno paliwo z olejem mieszam w baku na oko a nie dolewam wgl do zbiorniczka oryginalnego.
    p.s aktualnie po przejechaniu 15km nie moge go odpalic..
  • Poziom 9  
    Gdzie miałeś ten czujnik temperatury? Z tym zbiorniczkiem orginalnym ja bym radził do niego dolewać, ale sam znam przypadki że ludzie nie dolewają i wszystko cacy śmiga ;)
    Takie w sumie 2 rzeczy podstawowe ;)
    Paliwo dobrze dochodzi ?
    Gaźnik próbowałeś przeczyścić?
  • Poziom 9  
    Code:
    Gdzie miałeś ten czujnik temperatury?

W głowicy
    Code:
     Z tym zbiorniczkiem orginalnym ja bym radził do niego dolewać, ale sam znam przypadki że ludzie nie dolewają i wszystko cacy śmiga Wink 

kiedys dolewalem ale sie zatarł od tego wiec zrezygnowałem.

Takie w sumie 2 rzeczy podstawowe Wink
    Code:
    Paliwo dobrze dochodzi ? 

Tak.
    Code:
    Gaźnik próbowałeś przeczyścić?

Uczynie to jak najszybciej sie da.

Narazie moge stwierdzic ze iskry nie ma, paliwo dostaje bo swieca mokra.
  • Poziom 9  
    A wiec tak, czujnik temeratury nie dzialal, wody w chlodnicy nie bylo. Uszczelka pod głowica padła, skuter nie odpala. Iskra odnaleziona. W poniedzialek jade do mechanika, wyczuwam ze nowy cylinder, tłoki, pierscienie do kupienia. I pytanie do was ? Wał tez do wymiany jest jesli zagrzał sie silnik ? ew. jakies elementy rowniez. Dodam ze kopką moge kopnąc i nic nie hamuje.
  • Poziom 1  
    Czy wał do wymiany? Jeśli korba nie ma luzów i nie było jej słychać przy odciążonym silniku to bym zostawił starą. Lecz jeśli ma to nowa korba lub cały wał i co za tym idzie nowe łożyska i simeringi najlepiej na cały silnik jak już jest rozebrany żeby już z nim nic nie robić ... ;)