Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Rowenta Adagio - woda słabo przelewa się przez sitko/łyżkę

15 Sie 2014 16:29 3543 8
  • Poziom 8  
    Witam, ekspres ma ok 8 lat ale nie jest zbyt mocno eksploatowany - poniżej 1 kawy / dzień. Od jakiegoś czasu woda słabo przelatuje przez łyżkę z kawą - żeby zrobić małą filiżankę muszę włączać ekspres 3-5 razy. (pokrętło ustawione na 2 kawy). Zastanawiam się czy to wina łyżki czy słabego ciśnienia ekspresu czy jeszcze inny powód, jednak:
    - bez kawy woda leci normalnym strumieniem przez łyżkę,
    - łyżka wydaje się sprawna tzn. nie ma żadnych "zahamowań" kiedy naciskam przycisk, np przy myciu, rozkładana jest często do mycia, nie ma żadnych brudów w niej;
    - łyżka normalnie się zachowuje czyli "odskakuje" gdy zaczyna lecieć woda;
    - kawa jak się już uda zaparzyć jest tak samo mocna jak wcześniej gdy ekspres był sprawny;
    - ekspres i łyżka są regularnie odkamieniane,
    - dziurki w łyżce (sitko) nie są pozatykane,
    - od lat piję ten sam gatunek kawy, przeznaczonej do ekspresów ciśnieniowych - zmiana kawy nic nie dała wiec to raczej nie jest problem jej grubości mielenia,

Czy ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązać?

• Specjalista AGD
    Dużo informacji zawarłeś a więc skoro regularnie jest odkamieniany, skoro zmiana kawy nie przyniosła skutków to pozostaje tylko pompa wody, która siłą rzeczy się zużyła i trzeba ją wymienić
  • Poziom 8  
    Czyli jeśli dobrze rozumiem, chodzi o ciśnienie wody? Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam ten sam problem. Woda bardzo słabo przelewa się przez kawę.
    Zapewne pompa już dogorywa.

Czy ktoś może poradzić gdzie dokupić taką (lub inną pasującą) pompę do ekspresów Rowenta Aadagio ES 170 lub ES 180?

Znalazłem taka pompę na stronie north.pl ale cena jest powalająca (około 300 PLN).

Uważam, że wymianę pompki jestem w stanie zrobić we własnym zakresie.

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki.
    Adam

• Specjalista AGD
    ahaho3 napisał:
    ...Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki.
    Adam

Wskazówka - Nie można stosować standardowych "Ulek" 48W, działają ale są mniejsze i ze względu na przystosowanie do większych pomp tłuką się niesamowicie więc poranna kawa nie sprawia już przyjemności a jedynie ból głowy..

Pomoc - gdyby był Pan zainteresowany to u mnie pompy do w/w modelu są po ponad trzy razy taniej :)

A to na pewno pompa ? Ekspres był odkamieniany ?
  • Poziom 11  
    Dzień dobry.

Ekspres odkamieniałem. Dodatkowo używamy wody filtrowanej.
    Dla świętego spokoju odkamienię go pewnie raz jeszcze, ale po kilku latach użytkowania (niezbyt intensywnego, 3-4 małe filiżanki kawy dziennie) pompa miała pewnie prawo przejść przez błękitny most.

Znalazłem podobną pompę w Krakowie "pod nosem" (10 minut piechotą od miejsca gdzie pracuję), ale że jeszcze nie rozebrałem ekspresu to nie wiem czy ona może pasować.

Wiem że to dla Pani/Pana (mam na myśli użytkownika nioop) "strzał w kolano" bo Pani/Pan z tego żyje, ale uprzejmie proszę jako fachowca o poradę czy taka pompa powinna pasować:

https://czesciagd.pl/pompa-ars-cp-3a-s1-65w-230v-099-39.html

Aha... mój ekspres to Rowenta Adagio ES170E (ale pompy w 170 i 180 są chyba takie same).

Adam

• Specjalista AGD
    Nie bedzie to strzalem ;) pompa pasuje.. Mozna brac.. :)
  • Poziom 11  
    Bardzo uprzejmie dziękuję za pomoc!

A wracając do odkamieniacza.

Czy to powinno być coś nad wyraz wyszukanego, czy wystarczy jakiś standardowy środek lub w mocnym stężeniu kwasek cytrynowy (w czajnikach rozpuszcza kamień kotłowy aż miło)

Adam
  • Poziom 11  
    nioop napisał:
    Nie bedzie to strzalem ;) pompa pasuje.. Mozna brac.. :)

Dzień dobry
    Pompa jest OK. Dziękuję.
    Niestety, przy wymianie pompy okazało się, że pod wpływem ciepła od grzałki popękał wężyk łączący pompę z grzałką i ułamała się jego końcówka za pierścieniem mocującym. On chyba jest teflonowy.

Gdzie można takie cudo kupić. Czym ewentualnie zastąpić?
    Długość całkowita rurki to 83,4 mm, średnica zewnętrzna 6,1 mm.

Adam

Ekspres Rowenta Adagio - woda słabo przelewa się przez sitko/łyżkę