Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki mikser do zestawu kolumn Sub-Sat , i jak to podlaczyc?

15 Sie 2014 17:33 3879 45
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Mikser polecał bym coś z Yamahy,
    tak zestawy aktywne podłączasz pod Main Out w mikserze.
  • Poziom 12  
    Czy ten mikser ma posiadać kamerę pogłosową ? Ile potrzebujesz wejść do tego miksera ?
    Za 3 tysiące można kupić naprawdę profesjonalny mikser , który będzie miał ponad 16 wejść . Czy tyle wejść będzie ci potrzebne ?
  • Użytkownik obserwowany
    Za 3k to 01v96 można kupić nawet...
  • Poziom 12  
    Obydwa podane przez ciebie zestawy są dobre .
    Satelitki podłączasz do subwoofera i z suba wpinasz się do wyjścia miksera . Na wejścia miksera podłączysz mikrofony ,komputer i powinno wszystko grać.Mikser za 3 tysiące będzie dla cb za duży ,raczej poszukałbym w przedziale 1000 - 2000 zł . Ja mam miksery Behringera i jestem z nich zadowolony.
  • Użytkownik obserwowany
    Tylko, że Behringery to loteria czy trafisz na szumofon czy nie... Rozejrzyj się za Soundcraftrm EPM8 albo EPM12.
  • Poziom 43  
    micha3bass napisał:
    chce taki , żeby można było podłączyć kolumny Sub-Sat

Każdy mikser estradowy, można podłączyć do każdego systemu nagłośnieniowego.

micha3bass napisał:
    to będzie nagłośnienie na wesela , imprezy okolicznościowe i mniejsze festyny.

Masz klawisz, więc przypuszczam iż potrzebny sprzęt jest dla zespołu. Jeśli tak, to podaj jaki skład i ilość wokali?
    Te festyny, to w plenerze? Na ile osób?
    Podaj też budżet na nagłośnienie, bo ten na mikser jest znany.

Pozdrawiam.

• Poziom 15  
    Polecam mikser Allen&Heath ZED 16FX ok. 2400zł lub mikser Soundcraft MFXi12/2 ok 2200zł
  • Użytkownik obserwowany
    Wspominałem wcześniej - fajny, prosty, ładnie brzmiący stół.
  • Poziom 12  
    micha3bass napisał:
    Ja bym wolał ,żeby mikser zawierał z tyłu miksera wejścia na kolumny pasywne czy jakieś tam np. z Soundcraft lub Studiomaster.

Może mieć co najwyżej wyjścia z tyłu miksera na kolumny .
    Kolumny pasywne wymagają wzmacniacza ,którego zwykły mikser nie posiada .
    Aby podłączyć kolumny pasywne wprost do miksera potrzebowałbyś tzw. Powermiksera.

• Poziom 15  
    micha3bass napisał:
    Mikser najlepiej do 3 tys. zł , np. z Yamahy, Mackie lub Allen&Health.

Czegoś tu nie rozumiem. Czemu kolega się uparł przy soundcraft EMP12?
  • Poziom 43  
    micha3bass napisał:
    Dobrze wiem co to Powermixer

Chyba nie do końca, skoro piszesz:
    micha3bass napisał:
    a bym wolał ,żeby mikser zawierał z tyłu miksera wejścia na kolumny pasywne czy jakieś tam np. z Soundcraft lub Studiomaster.

Poza tym, żaden mikser nie ma "wejść na kolumny", nawet pasywne.

Pozdrawiam.

• Poziom 15  
    EPM to najniższa seria Soundcrafta. Ma wiele niedociągnięć konstrukcyjnych.

• Poziom 15  
    Chyba kolega czegoś nadal nie rozumie.
    Behringer PMP 5000 i Studiomaster Powerhouse 1000X-10 to powermiksery.
    Allen&heath PA 12 to mikser.

• Poziom 15  
    Tylko jaki sens dopłacać do powermiksera który będzie podłączony do kolumn aktywnych?

• Poziom 15  
    Ręce opadają jak czytam te posty. Elektronika raczej nie lubi upadków. Nawet transportowana w specjalnej walizce może się wewnątrz uszkodzić.
  • Użytkownik obserwowany
    Podzielę zdanie kolegi MartAS - jak coś jest do wszystkiego to jest do... niczego.

Powermixer : szybko się zatyka, nie ma mocy, przeważnie szumi i zbiera z sieci co się da, wbudowana kamera to porażka w 90% przypadków, przeważnie non stop używając potencjometrów na masterze szybko je wykończysz, korekcja 2 pasmowa, w razie awarii jak wspomniano wcześniej - leżysz i kwiczysz.

Generalnie mam jeden powermixer (1082 Deluxe) ale wożę go w aucie w razie W jak to się mówi - zagrać imprezę ZAROBKOWĄ tj. brać od ludzi pieniądze i na siebie odpowiedzialność w razie awarii sprzętu(czyt. koniec imprezy) to grając z powermixera bym nie chciał - pewne obicie maski prędzej czy później bo na każdej imprezie te 30 chłopa zawsze jest ;)