Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieci LAN - Serwer LAN w grach postawiony przez Win7 - niewidoczny dla innych.

Chilek 15 Sie 2014 18:31 1503 6
  • #1 15 Sie 2014 18:31
    Chilek
    Poziom 8  

Witam. Mam dosyć irytujący problem z siecią LAN, a właściwie bardziej z systemem Windows 7. Mam 2 laptopy z systemem Win 7, i netbooka z XP. Kiedy chcę postawić serwer LAN (CS, Tribes 2, GTA 4 i parę innych gier) poprzez któryś laptop z Siódemką, ani netbook, ani drugi laptop serwera nie widzą, nawet jeśli powyłączam wszystkie Firewall'e w każdym sprzęcie. Natomiast gdy postawię serwer netbookiem, laptopy go widzą, i bezproblemowo się z nim łączą. Jest to naprawdę wkurzające, zwłaszcza gdy chcę z kimś pograć (Co prawda na netbooku mogę stawiać serwer, ale na procesorze 1.6 Ghz to można postawić serwer LAN conajwyżej w Mario przez RockNesX). Zna ktoś jakiś sposób na to, by serwer postawiony na siódemce był wykrywalny dla innych ?

P.S. Jeśli zły dział, proszę o przeniesienie.

0 6
  • #3 16 Sie 2014 11:42
    Chilek
    Poziom 8  

W tej samej sieci. Chyba jeśli piszę LAN, to raczej wiadomo, że w jednej, nieprawdaż?
    Adresy w sieci, czy MAC ?
    Nie robiłem zadnych testów.
    Jak to "wołasz po ip czy po nazwie" ?

0
  • #4 16 Sie 2014 14:56
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Chilek napisał:
    W tej samej sieci. Chyba jeśli piszę LAN, to raczej wiadomo, że w jednej, nieprawdaż?

Nieprawdaż, bo tu już kilku było co mieli dwa routery i co za tym idzie dwie sieci, komputery z sieci II widziały te z sieci I a na odwrót już nie.

Chilek napisał:
    Adresy w sieci, czy MAC ?

Przecie piszę że adresy IP a nie adresy MAC.

Chilek napisał:
    Nie robiłem zadnych testów.

To zrób.
    Chilek napisał:
    Jak to "wołasz po ip czy po nazwie" ?

Jak uruchamiasz grę to zapewne jakoś jej musisz wskazać gdzie jest serwer - jak to robisz?

0
  • #5 17 Sie 2014 13:48
    Chilek
    Poziom 8  

jdubowski napisał:
    Przecie piszę że adresy IP a nie adresy MAC.

Pierwszy Laptop z 7 - 192.168.1.103 - podłączony przewodem LAN
    Drugi laptop z 7 - 192.168.1.106 - WiFi
    netbook z XP - 192.168.1.105 - WiFi

jdubowski napisał:
    To zrób.

Jak? Nie bardzo czaję jak to zrobić.

jdubowski napisał:
    Jak uruchamiasz grę to zapewne jakoś jej musisz wskazać gdzie jest serwer - jak to robisz?

Żaden sposób nie działa. Ani po nazwie, ani bezpośrednio wpisując IP. Zupełnie jakby ten serwer nie istniał.

0
  • #6 17 Sie 2014 14:15
    hermes-80
    Poziom 43  

Firewall, Antywirus blokuje

0
  • #7 18 Sie 2014 11:33
    Chilek
    Poziom 8  

hermes-80 napisał:
    Firewall, Antywirus blokuje

Umiesz czytać? Wyraźnie napisałem, że nie widać serwera nawet jak wszystkie firewall'e wyłączam (czyli także i antywirus).

0