Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E39 2001r. 3.0D, a Astra H 1.6 lub 1.9CDTi ok. 2006r.

bolekf2 15 Sie 2014 21:05 714 1
  • #1 15 Sie 2014 21:05
    bolekf2
    Poziom 15  

Witam mam pytanie odnośnie samochodu, bo rozglądam się za czymś, co warto by było sobie sprawić.
    Na chwilę obecną interesują mnie dwa jak z tematu. Cena jest bardzo podobna tylko astra młodsza.
    Jak sprawa kosztów utrzymania wygląda w obu przypadkach.
    Czy E39 będzie bardzo drogi w utrzymaniu? Chodzi mi przede wszystkim o zawieszenie, układ jezdny. Jak jedno i drugie auto znosi nasze drogi? Jak z kosztami?
    Druga sprawa to silnik. Czy w BMW 3.0D zdarzają się jakieś poważne awarie i podobnie jak się sprawa ma do np. benzyny 1.6 i diesla 1.9 w Astrze.
    Nie ukrywam, że chciałbym w miarę niezawodny i tani w utrzymaniu samochód. Jak to w praktyce wygląda w takim BMW i Oplu. Wiem, że z BMW może być różnie, ale jak dla mnie bardzo się podoba, więc proszę o opinie jak to jest faktycznie.
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 16 Sie 2014 15:17
    nioop

Specjalista AGD

Oba auta są drogie w utrzymaniu.. jednakże BMW będzie tańsze zdecydowanie od astry 1.9.
    Oba auta źle znoszą polskie drogi - Jak też 99% innych aut..
    Bezawaryjność ? hmm.. wszystko zależy od dane modelu.. Astra psuje się i BMW się psuje..
    Jednak jeżeli są zadbane, szczególnie BMW to odwdzięczy się bezawaryjnością.
    BMW ma delikatnie maglownice, lubią cieknąc ale regeneracja nie jest droga..

Są to dwa zupełnie inne auta.. Opel to typowy samochód dla "kowalskiego" , jeździć do pracy i na piknik poza miasto..
    BMW jest ciężkie do miasta za to na trasie trudno znaleść tak idealne auto, użytkuję E39 na trasie i po 200km niechce mi się z tego samochodu wysiadać.. Ale w mieście czasem są problemy by zaparkować..
    Diesel 3.0 trapi poważna wada słynnych "klapek" - poszukaj w necie o tym.

Ja oba auta miałem, Opla zamieniłem na E39 ale w benzynie z gazem i decyzji nie załuje..
    Zadbanego Opla znajdziesz o wiele łatwiej niż BMW , ja swojej szukałem przez pół roku i po obejrzeniu myślę ze ponad setki aut zaczynałem wątpić ze znajdę chociażby w dobrym stanie.. Na szczęscie znalazłem fuksem :)

0