Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon ip4300 - Jak zresetować wskaźniki poziomu tuszu.

15 Aug 2014 21:12 6933 8
  • Level 19  
    Witam
    Od jakiegoś czasu próbuję wyresetować wskaźniki poziomu tuszu. Wciskałem już resume przez 5 sekund: ni. c nie dało. Odwiedziłem tę stronę http://www.ehow.com/how_7228062_reset-canon-ip4300-ink.html .
    Wykonałem instrukcje z tej strony ale to znowu nic nie dało. Następnie obejrzałem filmik "enable canon ip4300" Wykonałem instrukcje zawarte w tym filmiku, lecz nadal nie ma efektu.
    Czy w takim razie jest jeszcze inny sposób na zresetowanie poziomu tuszu, czy zostaje tylko kupienie nowych kartridży?

Pozdrawiam,
    Karol
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • User removed account  
  • Level 19  
    Witam
    Drukarka raczej nie sygnalizuje żadnych błędów. Poprostu w opcjach drukarki(w komputerze) widzę, że wskaźniki poziomu tuszu sa "puste".
    W pierwszym poście nie napisałem, że regenerowałem NIEORGINALNE kartridże. Wiem, że wskaźniki poziomu tuszu trzeba zresetować, ale opisane przeze mnie metody nie pomogły.

Pozdrawiam,
    Karol
  • User removed account  
  • Level 19  
    Witam
    Na Allegro znalazłem 2 komplety (10 kartridży za 18 zł.) Jest to wyjątkowo tanio.
    Zabawa w reseter się nie opłaca.
    Sługa WSI wrote:
    Regenerowanie tuszów w Canon Pixma wymaga sporych kompetencji umysłowych - inaczej bardzo szybko kończy się uszkodzeniem głowicy drukującej.

Jakoś nie miałem z tym problemów... wyjąłem kartridż z głowicy drukującej(kartridż nie jest głowicą), rozwierciłem silikonową wkładkę w kartridżu, nabrałem do strzykawki odpowiednią ilość dedykowanego atramentu, po czym powoli wstrzykiwałem do kartridża(po uprzednim zaklejeniu otworu wylotowego taśmą), zakleiłem alternatywną nalepką powstały otwór. Tak postąpiłem z każdym kartridżem(oprócz czarnego[jest nowy]). Dodaję zdjęcie, jak w komputerze się objawia ów "brak" tuszy.(nie chce drukować w kolorze)

Canon ip4300 - Jak zresetować wskaźniki poziomu tuszu.

Pozdrawiam,
    Karol
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 19  
    Witam
    Do tej pory drukarka drukowała na kolorowo, lecz tak jak pisałem, niski był wskaźnik poziomu tuszu.
    Dzisiaj zaś stały się dziwne rzeczy:
    Zaczęło się od tego, że drukarka przestała drukować na żółto. Wydrukowałem test dysz, i zwyczajnie nie było całego żółtego paska. Wykonałem duże czyszczenie dysz(z poziomu komputera), lecz i to nie pomogło. Po czym nagle odkryłem, że drastycznie (prawie do zera) spadł poziom czarnego(dużego),lecz drukarka drukuje także na czarno.
    Najciekawsze jest, że niedawno wymieniałem ten kartridż. Z początku wskaźnik był pełny(widoczne na poprzednim zdjęciu), a teraz jest prawie pusty. W rzeczywistości kartridż ten jest pełny(Od czasu zamieszczenia poprzedniego zdjęcia wydrukowałem ok. 4 arkusze, które zawierały bardzo mało czarnego).
    Drukarka też wysyła "sygnały świetlne" - migająca czerwona kontrolka przy czarnym kartridżu.
    Dołączam printscreen'a z tym brakiem tuszu oraz skan "sprawdzenia dysz"
    Canon ip4300 - Jak zresetować wskaźniki poziomu tuszu. Canon ip4300 - Jak zresetować wskaźniki poziomu tuszu.

Pozdrawiam,
    Karol
  • User removed account