Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon ip4300 - Jak zresetować wskaźniki poziomu tuszu.

karol1996 15 Sie 2014 21:12 4605 8
  • #1 15 Sie 2014 21:12
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Od jakiegoś czasu próbuję wyresetować wskaźniki poziomu tuszu. Wciskałem już resume przez 5 sekund: ni. c nie dało. Odwiedziłem tę stronę http://www.ehow.com/how_7228062_reset-canon-ip4300-ink.html .
    Wykonałem instrukcje z tej strony ale to znowu nic nie dało. Następnie obejrzałem filmik "enable canon ip4300" Wykonałem instrukcje zawarte w tym filmiku, lecz nadal nie ma efektu.
    Czy w takim razie jest jeszcze inny sposób na zresetowanie poziomu tuszu, czy zostaje tylko kupienie nowych kartridży?

Pozdrawiam,
    Karol

• #2 16 Sie 2014 08:55
    1903379
    Usunięty  
  • #3 16 Sie 2014 09:33
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Drukarka raczej nie sygnalizuje żadnych błędów. Poprostu w opcjach drukarki(w komputerze) widzę, że wskaźniki poziomu tuszu sa "puste".
    W pierwszym poście nie napisałem, że regenerowałem NIEORGINALNE kartridże. Wiem, że wskaźniki poziomu tuszu trzeba zresetować, ale opisane przeze mnie metody nie pomogły.

Pozdrawiam,
    Karol

• #4 16 Sie 2014 09:56
    1903379
    Usunięty  
  • #5 17 Sie 2014 23:00
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Na Allegro znalazłem 2 komplety (10 kartridży za 18 zł.) Jest to wyjątkowo tanio.
    Zabawa w reseter się nie opłaca.

Sługa WSI napisał:
    Regenerowanie tuszów w Canon Pixma wymaga sporych kompetencji umysłowych - inaczej bardzo szybko kończy się uszkodzeniem głowicy drukującej.

Jakoś nie miałem z tym problemów... wyjąłem kartridż z głowicy drukującej(kartridż nie jest głowicą), rozwierciłem silikonową wkładkę w kartridżu, nabrałem do strzykawki odpowiednią ilość dedykowanego atramentu, po czym powoli wstrzykiwałem do kartridża(po uprzednim zaklejeniu otworu wylotowego taśmą), zakleiłem alternatywną nalepką powstały otwór. Tak postąpiłem z każdym kartridżem(oprócz czarnego[jest nowy]). Dodaję zdjęcie, jak w komputerze się objawia ów "brak" tuszy.(nie chce drukować w kolorze)

Canon ip4300 - Jak zresetować wskaźniki poziomu tuszu.

Pozdrawiam,
    Karol

• #6 18 Sie 2014 08:35
    1903379
    Usunięty  
  • #7 20 Sie 2014 17:14
    1903379
    Usunięty  
  • #8 31 Sie 2014 22:24
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Do tej pory drukarka drukowała na kolorowo, lecz tak jak pisałem, niski był wskaźnik poziomu tuszu.
    Dzisiaj zaś stały się dziwne rzeczy:
    Zaczęło się od tego, że drukarka przestała drukować na żółto. Wydrukowałem test dysz, i zwyczajnie nie było całego żółtego paska. Wykonałem duże czyszczenie dysz(z poziomu komputera), lecz i to nie pomogło. Po czym nagle odkryłem, że drastycznie (prawie do zera) spadł poziom czarnego(dużego),lecz drukarka drukuje także na czarno.
    Najciekawsze jest, że niedawno wymieniałem ten kartridż. Z początku wskaźnik był pełny(widoczne na poprzednim zdjęciu), a teraz jest prawie pusty. W rzeczywistości kartridż ten jest pełny(Od czasu zamieszczenia poprzedniego zdjęcia wydrukowałem ok. 4 arkusze, które zawierały bardzo mało czarnego).
    Drukarka też wysyła "sygnały świetlne" - migająca czerwona kontrolka przy czarnym kartridżu.
    Dołączam printscreen'a z tym brakiem tuszu oraz skan "sprawdzenia dysz"
    Canon ip4300 - Jak zresetować wskaźniki poziomu tuszu. Canon ip4300 - Jak zresetować wskaźniki poziomu tuszu.

Pozdrawiam,
    Karol

• #9 01 Wrz 2014 18:16
    1903379
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo