Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeWalt D25003 - Młotowiertarka - nie działa udar

utas1 15 Aug 2014 22:56 8499 5
    utas1
    Level 13  
    Witam, mam problem z młotowiertarką jak w tytule, nie działa udar, po rozebraniu okazało się że jest uszkodzony jeden element (rozgięta blaszka, pęknięta coś jak podkładka). Czy może ktoś podpowiedzieć jak to powinno być złożone bo niestety na obrazkach serwisowych nie wiele widać. Z góry dzięki za pomoc. DeWalt D25003 - Młotowiertarka - nie działa udar DeWalt D25003 - Młotowiertarka - nie działa udar
    ari129
    Level 1  
    z tych zdjęć to za wiele nie widać, u mnie w bosch, jak udar padl to juz nic nie dalo sie zrobic.
    Kornik1989
    Level 9  
    Witaj,
    Sprawdź czy łożysko mimośrodowe jest w porządku, jeżeli tak to przypomnij sobie czy młoteczek był zamontowany na trzpieniu łożyska mimośrodowego, jeżeli sam tego nie demontowałeś to może spadł podczas pracy (?). Przy składaniu NIE usuwaj nadmiaru smaru, lub jeśli jest mocno zanieczyszczony można częściowo wymienić na smar do sds+. W załączniku schemat, dzięki niemu powinieneś prawidłowo poskładać.

dopatrzyłem- masz połamany jeden element (części w prawym dolnym rogu zdjęcia)

Pozdrawiam.
    utas1
    Level 13  
    Kolego właśnie o to chodzi że młoteczek leżał w środku razem z pogiętą blaszką oraz tym pękniętym elementem. A z tego co widzę na schemacie to młoteczek ma nr 164 a blaszka 165, natomiast nie wiem który to ten połamany element. I nie wiem jak to poskładać do kupy.
    Kornik1989
    Level 9  
    Ten połamany element to nr 169. to co leży w prawym dolnym rogu to elementy części 169. Ten młoteczek wchodzi pomiędzy otwory w tych częściach co masz (prawy dolny róg) wyłamały się "trzymacze" tego młoteczka. Tą część raczej idzie dokupić, różnica ceny pomiędzy zamiennikami i oryginałami pewnie będzie duża, a podobno zamienniki dają radę. Nie wiem jaką funkcję tutaj pełni ta blaszka o której mówisz, może to zabezpieczenie na ten młoteczek żeby nie spadał?
    utas1
    Level 13  
    Kornik1989 wrote:
    Ten połamany element to nr 169. to co leży w prawym dolnym rogu to elementy części 169. Ten młoteczek wchodzi pomiędzy otwory w tych częściach co masz (prawy dolny róg) wyłamały się "trzymacze" tego młoteczka. Tą część raczej idzie dokupić, różnica ceny pomiędzy zamiennikami i oryginałami pewnie będzie duża, a podobno zamienniki dają radę. Nie wiem jaką funkcję tutaj pełni ta blaszka o której mówisz, może to zabezpieczenie na ten młoteczek żeby nie spadał?

Witam
    Wracam jeszcze raz do tego młota Dewalta, ten połamany element dorobiłem ale nie wiem jak to poskładać, żeby był udar bo mogę to złożyć w każdej pozycji. Pierwszy raz z taki akurat się spotkałem a na rozkładówce nie wiele widać. A kolega nie ma jakiegoś zdjęcia jak należy to zmontować?? A góry dziękuję za pomoc.
    I jeszcze jedno z tego co widzę na rozkładówce to element 164 powinien być przewlaczony przez 169, a w tym młocie co mam nie ma takiej możliwości, chyba że źle czytam schemat.