Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacjia LINUX'a na komputerze ze starym BIOS'em

26 Kwi 2005 11:22 738 2
 • Poziom 9  
  Jak można zainstalować system operacyjny LINUX na komputerze którego bios nieczyta stacji CD ( można ustawić tylko floppy Disk )
  BIOS podobnie jak komputer jest dosyć stary z rocznika '94 i jak twierdzi mój kolega niemożliwa jest aktualizacja BIOS'u tak aby odczytywał on CD ( bo poprostu brak jest jakiegoś kabelka)

  Jeśli chodzi o instalacię WINDOWS 98 to taki problem rozwiązuje się za pomocą dyskietki startowej ( z pod systemu DOS ) a jak mam to zrobić dla LINUX'a ?
 • Poziom 28  
  Jakiego kabelka brak ??? chyba cos mu sie pomylilo.

  Jak masz dobre lacze mozesz zainstalowac sobie linuxa np przez internet. Tak naprawde instalowac linuxa mozna na wiele sposobow, nawet przez porty com, ltp
 • Poziom 15  
  Na pierwszej płytce dustrybucji znajduje się katalog /bootdisks a wnim program rewrite.exe którym ztworzysz dyskietkę startową . Masz do wyboru kilka wersji (obrazów) dyskietki startowej - w twoim wypadku powinieneś wybrać bare.i lub old_cd.i w zależności jaki masz stary napęd CD - o szczególach poczytaj w pliku readme.txt tam jest wszystko prosto opisane. Reasumując na kompie na którym masz zainstalowany DOS lub Windows z lini poleceń wydajesz komendą RAWRITE BARE.I A:
  uprzednio umieszczając dyskietkę w napędzie i pierwszą płytę z dystrybucją i po chwili masz dyskietkę startową do Linux-a.