Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL - VBA spełnienie 3 warunków

bystrotrecon 16 Sie 2014 10:39 1584 6
  • #1 16 Sie 2014 10:39
    bystrotrecon
    Poziom 7  

witam serdecznie, czy jest taka mozliwosc aby dane z pliku 1 zaciagaly sie do pliku 2 po spelnieniu trzech warunków? mianowicie aby: data, godzina i przypisany ciag (X lub Y) byly takie same w dwoch plikach co umozliwiloby zaciagniecie daych po spelnieniu tych 3 warunkow; ulatwi mi to strasznie prace, w 50% przyspieszy, jest to zapewne duze wyzwanie do ktorego nie wiem jak podejsc.. prosze o pomoc i wyrozumialosc, pozdrawiam..w pliku chodzi o to aby dane z pola zielonego jednego arkusza kopiowaly sie w miejsce zielone do drugiego arkusza.. jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie..

0 6
  • #2 16 Sie 2014 11:35
    PRL
    Poziom 33  

Te arkusze są z dwóch plików?

0
  • #3 16 Sie 2014 12:15
    bystrotrecon
    Poziom 7  

tak, jeden arkusz jest w pliku na serwerze drugi w komputerze.. makro po zrozumieniu i poprawkach mógłbym zastosować do całego raportu tj ok 20 arkuszy z danymi, dziekuje, pozdrawiam..

0
  • #4 16 Sie 2014 14:39
    PRL
    Poziom 33  

Jeżeli oczekujesz gotowca, to podałeś zbyt mało danych.
    Jeżeli oczekujesz jakichś podpowiedzi, to pokaż proszę, co Ci się udało już napisać.

0
  • #5 17 Sie 2014 14:34
    bystrotrecon
    Poziom 7  

przyznaje sie, ze w VBA jestem poczatkujacy; chodzi po o to aby dane po weryfikacji: daty, godziny , ciagu (X czy Y) przenosilo dane do drugiego pliku w odpowiednie miejsce. Chodzi o to ze pliki roznia sie midzy soba. Dokladnie chodzi o to aby dane w mojej pracy zaciagaly sie z pliku laboratorium z analizami wykonywanymi co 2godz do mojej bazy, obecnie trwa to dlugo poniewaz mam wiele arkuszy i wszystko odbywa sie przez telefon. Makro bardzo ulatwi mi prace. Prosze o wyrozumialosc. Dziekuje.

0
  • #6 17 Sie 2014 14:49
    PRL
    Poziom 33  

Skoro gotowiec, to resztę załatwimy na PW, żeby nie robić dyskusji na 4 strony.:)
    Jak skończymy, to się wklei kod na forum, celem zakończenia wątku.

0
  • #7 17 Sie 2014 15:01
    bystrotrecon
    Poziom 7  

Dziekuje za poswiecenie swojego czasu.

0