Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czarny ekran po uspieniu - nie mozna uruchomic laptopa

Słabyinformatyk 16 Sie 2014 13:07 28392 7
  • #1 16 Sie 2014 13:07
    Słabyinformatyk
    Poziom 10  

Witam

na wstepie zaznacze, ze nie znam sie za dobrze na komputerach. Zatem mam nadzieje, ze dobrze opisze moj problem.

Zaczelo sie od takiego problemu. Gdy wlaczalem komputer standardowo pojawiał się napis "trwa uruchamianie systemu" gdy ten komunikat znikał zamiast pojawić się niebieski ekran i napis Zapraszamy! pojawiał się czarny ekran. Nie mgłem nic zrobić, nie pojawiał się nawet kursor myszy - jedyne co to pozostawał reset. Komputer uruchamiał się poprawnie w zależności, czasem po 2 próbach a czasami po 8 ale w końcu zaskoczył i chodził normalnie.

Postanowiłem sprawdzić jak będzie się uruchamiał, gdy wezme go w stan uśpienia. I tu pojawił się cały problem. Po zamknięciu klapy laptopa, ładnie "zasnął " natomiast gdy chce go obudzić - nic nie działa. Lampki się palą dysk twardy pracuje natomiast ekran jest cały czas czarny, nawet nie świeci na czarno (wiecie o co chodzi ) Resetuje laptopa wciskając guzik POWER przez 4 sek i się komp wyłącza. Natomiast gdy go włączam tym razem już nic się nie pojawia nadal jest czarny ekran dysk twardy pracuje - wyglada to jakby on nadal był w uśpieniu. Wiatraki chodzą ale inaczej to wygląda niż podczas startu systemu. Nie wiem co zrobić... baterie wyciagnalem, odpalilem tylko na zasilaniu sieciowym ale dalej nic...

Nie wiem co robić - pomóżcie

specyfikacja kompa:
    Laptop Lenovo G565
    system operacyjny: win 7 64 bit
    procesor: AMD Phenom II X3 N850
    grafika: ATi Mobility Radeon HD5470

3 7
  • #2 16 Sie 2014 13:34
    kolbi
    Poziom 16  

być moze dysk się uszkodził być moze wystarczy na nowo przywrócić system, opcji jest dosyć sporo, u mnie np w całkiem nowym laptopie okazało się ze to dysk, sa programy diagnostyczne z poziomu biosu ale jeżeli piszesz ze słabo się znasz to powiem Ci że kiepsko to widzę :).

0
  • #3 16 Sie 2014 15:04
    Słabyinformatyk
    Poziom 10  

moglbym zrobic reinstalke tzn recovery
    moglbym wejsc do BIOSu

ale jak mam wejsc jak ekran jest czarny i nawet nie swieci :)

1
  • #4 16 Sie 2014 15:13
    irek6311
    Poziom 33  

Problem po stronie karty graficznej w 80% ,
    odinstaluj sterownik karty graficznej i zainstaluj inny starszy przykładowo ,
    jeśli system normalnie się nie uruchamia to w trybie awaryjnym odistaluj obecny sterownik ekranu (karty graficznej ) ,
    w tryb awaryjny wchodzisz trzymając wciśnięty klawisz F8 przy starcie komputera ,
    jak system będzie działać daj zrzut z CrystalDiskInfo będzie wiadomo w jakim stanie jest dysk .

1
  • #5 16 Sie 2014 15:39
    Słabyinformatyk
    Poziom 10  

nie moge wejsc w tryb awaryjny nie moge zrobic nic, poniewaz nic nie widze - czarny ekran
    wciskam F8 i nic

komp niby wlaczony, cos dysk twardy pracuje (diodka miga) ale nie moge nic zrobic...

1
  • #6 16 Sie 2014 16:15
    irek6311
    Poziom 33  

Pozostaje Serwis skoro nawet tryb awaryjny nie działa będzie usterka sprzętowa ,
    sam raczej tego nie naprawisz jak nie masz wiedzy i specjalistycznych narzędzi .

-2
  • #7 16 Sie 2014 19:46
    kolbi
    Poziom 16  

Słabyinformatyk napisał:
    nie moge wejsc w tryb awaryjny nie moge zrobic nic, poniewaz nic nie widze - czarny ekran
    wciskam F8 i nic

komp niby wlaczony, cos dysk twardy pracuje (diodka miga) ale nie moge nic zrobic...

to zmienia postać rzeczy w takim razie nie pociesze cię, również i taką usterkę miałem, wylutowała sie karta grafiki, gdy odpowiednio docisłem układ palcem nie raz komputer startował, z tą róznicą ze u mnie komp nie uruchamiał się wcale dioda zapalała się na 1 sek i koniec, a skoro tak to może masz coś z zasilaniem matrycy ale wtedy było by slychac ze system działa w głośniczkach, może wcisłeś przycisk zmiany ekranów i cos się zablokowało popatrz na obrazki na przyciskach F1-F12, może wyjmij akumulator może akurat coś to pomoże w co wątpie.

-1
  • #8 12 Lip 2017 11:11
    nervero
    Poziom 12  

Moze i odgrzewam kotleta lecz znalazlem rozwiazanie - to dla potomnych :)

Gdy post biosu zniknie i pojawi sie czarny ekran - poczekaj okolo minuty, wcisnij strzalke w dol a nastepnie ENTER , poczekaj chwile i powinno zaczac ladowac system.

1