Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[HCS500] - HCS500 Nauka pilotów.

Jagi_prg 16 Sie 2014 14:10 693 0
 • #1
  Jagi_prg
  Poziom 9  
  Witam,

  Od jakiegoś czasu walczę z odbiornikiem HCS500 oraz kilkoma pilotami... Piloty udało mi się zaprogramować wykorzystując płytkę Keeloq Evaluation Kit 2... jednak HCS500 programuję za pomocą mikrokontrolera... Wszystkie przebiegi wyglądają mi na prawidłowe. (czasy sygnałów do HCS500 jak i samo potwierdzenie od dekodera są ok patrząc na note katalogową oraz przebieg na oscyloskopie). Stoję w jednym punkcie od dłuższego czasu i nie mam pojęcia co robić?! Mianowicie chodzi o naukę odbiornika jednego pilota.
  Najpierw zaprogramowałem MANUFACTURE CODE do HCS500.

  Code:
      KEELOQ_Data_Send[0] = 0xB4;// Command Byte
  
      KEELOQ_Data_Send[1] = 0x05;// SET : LRN_MODE = 1; LRN_ALG = 0; REPEAT = 1
      KEELOQ_Data_Send[2] = 0xFF;// MANUFACTURE CODE (LSB)
      KEELOQ_Data_Send[3] = 0xFF;//
      KEELOQ_Data_Send[4] = 0xFF;//
      KEELOQ_Data_Send[5] = 0xFF;//
      KEELOQ_Data_Send[6] = 0xFF;//
      KEELOQ_Data_Send[7] = 0xFF;//
      KEELOQ_Data_Send[8] = 0xFF;//
      KEELOQ_Data_Send[9] = 0xFF;//// MANUFACTURE CODE (MSB)


  układ po 120ms odpowiedział ACK ( w nocie jest napisane, że od 30 do 240ms powinien się pojawić ACK... Czyli jest dobrze i układ zapisał ustawienia oraz manufacture code)

  Po tym przechodzę do nauki pilota.
  - Wysyłam paczkę danych do zainicjowania nauki, Układ odpowiada ACK. Wszystko wygląda tak jak w nocie jest napisane.
  - Teraz odbiornik oczekuje na odbiór danych z pilota (pobranie numeru seryjnego). W tym celu naciskam i dostaje status z dekodera do uk, że również jest ok wszysko! (mam wszystkie czasy zgodne z notą katalogową. Również sam przebieg wygląda bardzo podobnie co w nocie)
  - Teraz odbiornik oczekuje na ziarno (SEED) pilota... I tutaj już jest problem...wysyłam mu SEEDa a odbiornik wysyła do uk impuls o długości 1ms... W nocie jest jak wół napisane i narysowane, że w drugiej sekwencji powinienem dostać dane jakie wysyła pilot...

  co mnie też dziwi to sam fakt że układ mimo nieprawidłowości podczas nauki... rozpoznaje pilot! Jak wcisnę jakikolwiek przycisk na pilocie to pojawia mi się impuls na linii danych!

  Tak by sprawdzić czy w ogóle komenda do ogólengo programowania działa poprawnie (czy sygnał jest prawidłowy) Zrobiłem taki mały test. Wykasowałem wszystkie odbiorniki a następnie przeszedłem do stanu nauki pilotów. Efekt był taki, że odbiornik nie mając manufacture code nie był w stanie "przyjąć" danych z pilota... Po prostu na linii danych z odbiornika nie miałem, żadnego impulsu! Była po prostu totalna cisza! Więc mogę wnioskować, że sygnały do programowania samego układu jak i kasowanie wszystkich nadajników są prawidłowe! Zostaje kwestia powiązania nadajnika z odbiornikiem...
  Jeżeli jest ktoś kto by mógł pomóc, to bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki...
  Będę bardzo wdzięczny w ogóle za jakąkolwiek pomoc! :)