Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon ip4500 - Drukarka canon ip4500 zasechł czarny tusz.

16 Aug 2014 14:19 3174 16
 • Level 16  
  Witam. Jestem jak do tej pory szczęśliwym posiadaczem canona ip4500. Codziennie drukuję na nim 1-2 kartki w czarnym kolorze. Cztery dni temu czarny duży tusz PGBK zasechł na amen. Czyszczenie softwarowe nie pomaga. Moczyłem głowicę w zielonym i żółtym płynie do czyszczenia głowic. Wstrzykiwałem w głowicę. Napełniłem pusty kartridż zielonym płynem i wydrukowałem nim parę "czarnych" kartek. Brak efektu. Kupiłem płyn nozzle rocket. Powtórzyłem z nim wszystkie czynności uprzednio go podgrzewając. Bardzo mizerny efekt. Moczyłem w nim głowicę ponad 20 godzin. Brak efektu. Moczyłem głowicę w gorącej odkamienionej wodzie na oko 70+ stopni. Brak żadnego efektu. Jak ugryźć ten czarny tusz? Dodam że kolorowe drukują bajecznie. Korzystałem z najróżniejszych zamienników. Ostatnie tusze były firmy active jet na których kiedyś dużo drukowałem. Czasami były uzupełniane tuszami proink. Spróbował bym z wanienką ultra dźwiękową jednak nikt w okolicy takowej nie posiada a kupowanie najtańszej mija się z celem. Macie pomysł co z nią jeszcze zrobić?

  Najważniejsze: Wydrukowana cała czarna kartka jest bardzo blada/siwa z cyklicznymi białymi poziomymi paskami.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Level 42  
  Może to wina tuszu.
  Pokaż wydruk, najlepiej strony testowej.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Level 16  
  Z dnia na dzień kolor czarny coraz mniej widać tak jak by zasychał jeszcze bardziej. Canon ip4500 - Drukarka canon ip4500 zasechł czarny tusz.
 • Level 42  
  To nie wygląda jak by czarny "zasechł" a wszystkie kolory.
  Wyjmij czarny tusz i zapałką nasącz jej koniec czarnym tuszem, po czym wytrzyj ją w kartkę i zobacz jaki jest kolor. Może ten tusz jest po prostu za gęsty.
 • Level 16  
  Pozostałe kolory są git zdjęcia eleganckie wychodzą tylko jakieś deko blade na skanie wyszły. Tusz raczej nie może być za gęsty ponieważ drukowałem na nim wcześniej i wszystko było ok.
 • Level 42  
  Miałem kiedyś Canon IP3000 i wiem jak wygląda wydruk testowy, a to co pokazałeś jest tylko jego cieniem. Pomijając kolor czarny którego prawie nie ma to 100% koloru CMY wygląda bardzo słabo. Może masz ustawione jakieś drastyczne oszczędzanie? Nie wiem jakie ustawienia są w tym modelu drukarki.
 • Level 16  
  Nie ukrywam że skan wyszedł bardzo nędznie. Patrząc na kartkę odcień najjaśniejszej magnety wygląda jak środkowy a najjaśniejszej na skanie w ogóle nie widać. Jakość ustawiona na standard.
 • Level 42  
  To jak wygląda czarna "kratka" na górze kartki? Jest poprawnie wydrukowana tylko blada?
 • Level 16  
  Wydrukowane jest tylko to ile widać tylko jest ciemniejsze.
 • Level 42  
  To jeśli się nie drukuje tzn. że głowica zaschła.
  Mi jak zaschła w IP3000 to sprzedałem ją i kupiłem drukarkę laserową - tu "głowica" nie zaschnie ;)

 • Level 34  
  Ogólnie masz problem z głowicą lub samym tuszem, to już wiemy. Pisałeś że próbowałeś różnych metod odblokowywania i z dnia nadzień jest coraz gorzej. Proponuję na początek kupić tusz najlepiej oryginał, zrobić parę czyszczeń z kompa. Sam osobiście się spotkałem z takim problemem tuszy, że przez tydzień drukowały, a potem nic. Zawsze osobiście zaczynam od podmiany tuszy i tobie też tak radzę.
  Można również rozkręcić głowicę, ale to tylko dla doświadczonych ludzi.
  Od zielonej płytki odcinasz pin/bolce (2szt) trzymająca ją przy obudowie. Odkręcasz białą płytkę ceramiczną śrubokrętem. Delikatnie podważasz i całość płuczesz pod wodą. W szczelinie na kolor czarny mieszczącej się w płytce ceramicznej powinien być prześwit, oczywiście pod światłem. Dla przykładu zobaczysz prześwity pozostałych kolorów. Oczywiście nie wkładamy żadnych przedmiotów w te szczeliny by nie uszkodzić głowicy. Czarną część również płuczemy, aż woda przestanie się barwić na jakikolwiek kolor.
  Po dokładnym wypłukaniu suszymy i skręcamy, uważając na szarą gumkę by trafiła na swoje miejsce.

  11111olo wrote:

  Mi jak zaschła w IP3000 to sprzedałem ją i kupiłem drukarkę laserową - tu "głowica" nie zaschnie ;)

  ale mogą wystąpić inne problemy np: z samym laserem lub folią na utrwalaniu.
 • Level 42  
  No mogą ale atramentówką wydrukowałem z 1000 str. i głowica padła a na laserówce przynajmniej 10x tyle i tylko wymieniałem kasety z tonerem. Sam wydruk na drukarce laserowej jest dużo szybszy, lepszej jakości (dużo lepsza powtarzalność) oraz tańszy.

  To tak poza tematem.
  Zrób jak proponuje kolega leeart. Możliwe że wężyki w głowicy też są niedrożne więc o nich też nie zapomnij.
 • Level 16  
  Rozkręciłem głowicę i wyczyściłem pod wodą. Przy czarnym tuszu jest prześwit jednak nie tak "szeroki" jak przy kolorowych. Brak efektów.
 • Level 42  
  Sądzę że głowica jest zużyta/uszkodzona. To wygląda jak by "nie miała siły" wyrzucić kropelki atramentu stąd takie wydruki.
 • User removed account  

 • Level 34  
  Podstawowe pytanie, zmienił kolega tusz na inny? I czy sitko jest drożne. Bo w tej części jak zaschnie tusz to jest problem by odblokować. Wtedy można moczyć i moczyć tygodniami.

  Dodano po 5 [minuty]:

  11111olo wrote:
  Sądzę że głowica jest zużyta/uszkodzona. To wygląda jak by "nie miała siły" wyrzucić kropelki atramentu stąd takie wydruki.


  Bo mogą być tusze za gęste.
 • Level 16  
  Testowałem ostatnio na uzupełnionym tuszu na którym drukowałem jak jeszcze była w pełni sprawna. Nie mam już siły do niej aktualnie ustawione jest aby non stop brała czarny tusz z małego pojemnika. Docelowo może wymyślę jakiś duży zasobnik do czarnego tuszu tego typu:
  Canon ip4500 - Drukarka canon ip4500 zasechł czarny tusz.