Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka do termotransferu - znowu

16 Sie 2014 20:31 2229 10
  • Poziom 11  
    Postanowiłem zasięgnąć porady na Forum bo znowu mam dylemat. Chcę zakupić parę rzeczy związanych z elektroniką - różne przyrządy pomiarowe, rozlutownicę, laminarkę a także "laserówkę" więc choćby ze względów finansowych nie mogę sobie pozwolić na pomyłki. Stąd prośba o radę tych którzy mają doświadczenie w tej kwestii. :|

Potrzebuję drukarkę laserową do termotransferu bo mój stary Panasonic KX-6500 już się do tego nie nadaje - jest zużyty więc trochę smuży i "brudzi" wydruki. Chyba nie ma sensu go regenerować więc postanowiłem kupić drukarkę fabrycznie nową (mile będą widziane głosy i w tej kwestii).
    Po przejrzeniu Forum zauważyłem że dominują dwie firmy. Skłaniam się w stronę Samsunga - ML-2165 (opcja nr 1), CLP-325W (opcja nr 2) ewentualnie ML-2010 (opcja nr 3) bo do HP mam chyba awersję niemniej rozważę wszelkie rozsądne sugestie. Dlaczego akurat te i Samsunga - bo znajomy jest księgowym, niemiłosiernie "tłucze" te modele (nawet 2 - 3 tonery miesięcznie) już drugi/trzeci rok i nic się nie dzieje. Zatem mam dylemat - która będzie najlepsza dla mnie.
    Na początek uwaga - w sumie oprócz do termotransferu raczej nie będzie innych wydruków (mam atramentówkę i Panasonica) no chyba że zakupię i wykorzystam kolor (opcja nr 2). Mogę to oczywiście zmienić i pozbyć się Panasonica. Poza tym wcale nie upieram się przy Samsungu ale po prostu mam dobry przykład u księgowego.
    Te drukarki można kupić na znanym portalu jako nowe ale także nowe z przeróbkami np. wieczny chip, przystosowanie do napełniania itp.
    I konkretne pytania:
    1. ML-2165 ma rozdzielczość fizyczną 1200x1200. Czy wyższa rozdzielczość w tym zastosowaniu = znacząco lepiej?
    2. Czy rozdzielczość i jakość wydruków kolorowej (konstrukcyjnie) jest wystarczająca?
    3. Kupić nową z oryginalnymi, startowymi tonerami czy już "chipowaną" i napełnioną.
    4. Czy opcja WiFi jest aż tak bardzo ważna?
    5. Czy kolor może się przydać do założonego przeznaczenia (np. wydruk czytelnych schematów)?
    6. ML-2010 jest bez chipów - czy to w dzisiejszych czasach jest na prawdę aż tak wielką zaletą?

Przy okazji - czy laminarka HD 325 jest dobrym wyborem?
  • Poziom 33  
    Asam napisał:
    ...
    Przy okazji - czy laminarka HD 325 jest dobrym wyborem?

Dobrym :)
  • Poziom 12  
    Ja używam CLX - 3175
    ad 3. Nowa to gwarancja dobrej jakości wydruków, zamienniki - niby też, ale to już naprawdę nie to. Nigdy nie wiesz jak trafisz.
    ad 4. Ja kupiłem bez wifi, bo uważałem, że to zbędne - dzisiaj żałuję.
    ad 6. Jeśli względy finansowe decydują, to owszem (choć na ogół nie ma problemu z dosyć tanimi chipami). Jeśli jakość wydruków, to mniej.

Wiem, że to niewiele, ale za to z własnego doświadczenia. Gdybym miał możliwość wybrać coś jeszcze raz, to szukałbym sprzętu do którego były by niedrogie oryginalne tonery i bęben (o tym często się zapomina, a wydatek spory).
  • Poziom 11  
    tomiok
    Rozumiem że masz i polecasz. Dzięki.

I-H
    Dzięki za opinię. Widzę że kolorowa jednak daje radę. Tylko zastanawia mnie ta wypowiedź o WiFi. Oprócz dowolności w wyborze miejsca postawienia innych zalet nie widzę.
    Z wybranych przeze mnie opcji tylko kolorowa jest dostępna z Wifi. Trzecia drukarka to opcja raczej teoretyczna ale nie wykluczona. Względy finansowe maja tu nieco mniejsze znaczenie - wyznaję zasadę raz a dobrze. Radzę się tutaj bo szlak by mnie trafił jakbym musiał kupować drugi raz coś innego.
  • Poziom 12  
    Co do WiFi sprawa wygląda tak:
    Kiedy w domu był tylko komputer stacjonarny, to nie było problemu. Drukarka na dobre podłączona "jakimś kablem gdzieś z tyłu i nikogo to nie interesowało", a i odległość jednego od drugiego, to nie aż taki problem.
    "Kabel" zaczął być w "zauważalny", kiedy pojawił się drugi komputer i inne urządzenia, które do drukarki coś wysyłają. Przełączanie, kiedy ma się świadomość, że niepotrzebne, dosyć przeszkadza.
  • Poziom 11  
    Jasne. Ale u mnie w domu "rządzą" wnuki 3-5 lat i często grają na laptopie albo telefonie. Już widzę na ile starczałby mi toner - góra tydzień. A tak.... drukarka dla nich nie istnieje bo jest podłączona tylko do mojego ("niedotykalnego") stacjonarnego komputera. Ale przemyślę tą sprawę.
  • Poziom 22  
    A ja polece HP4050 + oryginalny toner (jakies 200zł). Nadaje się zarówno do termotransferu i jak i do robienia klisz na kalce do metody foto (ale tutaj dodatkowo pryskam Toner Density/Black Covering)
  • Poziom 20  
    Ja używam lj1320 i oryginalny toner (zostało parę %) jakość do termotransferu BDB.
  • Poziom 33  
    Asam napisał:
    tomiok
    Rozumiem że masz i polecasz. Dzięki.

Mam i polecam :)
  • Poziom 13  
    Też mam ten laminator i polecam tylko trzeba mu podnieś temperaturę na wałkach bo nie osiąga deklarowanych 200 st. ale to nie problem bo na płytce jest potencjometr regulujący.

Płytki z tego laminatora wychodzą bardzo dobre, "wadą" tego laminatora są jego gabaryty i waga 8,5 kg :-)
  • Poziom 11  
    I już po decyzji. Postanowiłem dokonać zakupu pod kątem uniwersalności. Wybór padł na fabrycznie nową drukarkę Samsunga - kolorową CLP-365. Będzie nie tylko do płytek bo w końcu ile tych płytek rocznie wykonam - kilka czy kilkanaście a co najwyżej kilkadziesiąt?
    W każdym bądź razie jestem bardzo miło rozczarowany (a nawet zaskoczony) jakością wydruków tak mono jak i kolorowych. Jakość przerosła moje oczekiwania więc będę mógł ją szerzej wykorzystać na codzień. Zapłaciłem nieco więcej ale jestem zadowolony bo w porównaniu z moim starym Panasonic-em to przysłowiowe niebo a ziemia. Sprawa chipów też została od razu rozwiązana i nie będzie z tym problemów. :D
    Zakupiłem także laminator HD-325 i również uważam to za dobry zakup.
    Temat do zamknięcia.