Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakiego vana kupić do pracy

szypowski1 16 Sie 2014 20:31 1758 6
  • #1 16 Sie 2014 20:31
    szypowski1
    Poziom 15  

witam szukam auta typu wan
    2-3 osobowy i do tego dużo miejsca z tyłu

zastanawiam się nad kilkoma modelami

opel vivaro 2,5

dacia dokker van 1,6 PB
    nissan nv200 też 1,6 PB

ogólnie byłem bardzo za oplem vivaro ale po sprawdzeniu ceny sprzęgła zwątpiłem
    do tego dochodzi turbo i filtr cząstek

potrzebuję auto do pracy
    jedyny komfort jaki chcę to klima i wygodna pozycja podczas jazdy

zastanawiam sie jeszcze nad t4 ale płaci się głównie za znaczek

szukam auta z ok 2009 - 2010 rocznika

poproszę o opinie

0 6
  • #2 17 Sie 2014 01:11
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Jak dłuższe trasy, to szukaj coś z 1,6 HDI 90KM bardzo udane silniki.
    Jak krotsze, to polecam vivaro/trafic/primastar z benzynowym 2,0 120KM, spali 1-2 litry wiecej a masz spokój z dieslem i pozornie tańszym paliwie. Jak założysz LPG to koszty bedą niższe niż w kompakcie w dieslu.

0
  • #3 17 Sie 2014 10:16
    szypowski1
    Poziom 15  

szykuje się na cos takiego jak dacia dokker albo nissan nv200
    ale bardziej skłaniam się ku nissanowi jest większy i ma mocniejszy silnik a jego cena jest taka sama jak dokkera

co do trafica czy vivaro to nie wiem czy potrzebuje tak duże auto skoro będę zabierał ze sobą tylko torby z ciuchami i czasem jakieś resztki z budowy

mam silnik bęzynowy w którym nie ma ani turbo ani filtra a sprzęgło kosztuje 300 zł
    nawet gazować się nie opłaca bo ja jadę max 100 na godz więcej mi nie trzeba

0
  • #4 17 Sie 2014 11:00
    chojinka
    Poziom 27  

Dacia bedzie najtańsza ale z używek masz berlingo, partner, kangoo, cady, mniejsze opel combo, fiat doblo no i większe modele. kwestia tylko ile mocy ci potrzeba i jakiej wielkości auta szukasz.
    Z wymienionych wyżej wybrał bym berlingo lub partnera z 1.6 hdi lub jak wolisz benzyna w gazie. Bardziej komfortowe i prestiżowe to C4 grand picasso

0
  • #5 17 Sie 2014 11:19
    szypowski1
    Poziom 15  

ja potrzebuje auto mac 3 osobowe silnik bez gazu w razie dużego spalania sam go zagazuje
    chce też auto możliwie jak najnowsze albo całkiem nowe jedyny komfort to klima
    jeśli miał bym kupić dizla to bez filtra cząstek oraz dwumasy

0
  • #6 09 Paź 2014 15:41
    Filantrop1
    Poziom 11  

Berlingo to bardzo dobre auta, w Polsce części do Citroena są bardzo łatwo dostępne. Kupowałem Berlingo od AutoOrder, sprawdzony sprzedawca, wiedział, co mówi i dobrze na tym wyszedłem, ale wg mnie liczą się tylko roczniki od 2006r. w górę.

0
  • #7 10 Paź 2014 08:16
    szypowski1
    Poziom 15  

dwa dni temu kupilem nissana nv200 rocznik 2014 silnik bezyna w zupelnosci starcza w tym aucie bez zbednych bajerow

0