Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System audio dla domu - naglosnienie w roznych pokojach

16 Sie 2014 23:39 1068 4
  • Poziom 9  
    W ramach remontu postanowilem zamontowac sobie w domu centralny system audio. Problemem jest tylko to, ze nie za bardzo wiem czego szukac zeby spelnialo moje wymagania. Szukam czegos dzialajacego na podobnych zasadach jak system SONOS (czyli niezalezne zrodla dzwieku sterowane pilotem lub apka) ale sterowane centralnie (SONOS jest decentralny). Najwazniejsze jest dla mnie, zebym mogl zdefiniowac sobie osobne sceny dla osobnych pomieszczen np. kuchnia - 2 glosniki stereo, salon system glosnikow 5.1, sypialnia system 2.1, itd. ktore moglbym wlaczac od siebie niezaleznie. Takich stref potrzebowalbym minimalnie dwie, optymalnie 4. Sam system powieniem miec oprocz standardowych wejsc mozliwosc odtwarzania mediow przez DLNA i ze Spotify.

Mozecie mi podpowiedziec w ktorym kierunku mam sie ogladac?
  • Moderator
    W jakim budżecie chciałbyś się zmieścić?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Nawet nie wiem w jakich budzetach moge sie poruszac. Ale powiedzmy, ze kwota w okolicach 800-1000€ za sama jednostke centralna (bez glosnikow i okablowania) to juz by byla granica. No chyba ze w tej cenie nic rozsadnego by sie nie znalazlo...
  • Poziom 9  
    @LOCOLOCO: chodzi Ci o http://www.system-audio.com ? Z tego co widze, to maja w ofercie tylko glosniki.

Jesli chodzi o glosniki, to na razie mam zaplanowane sufitowki w kuchni: Bose 791. W salonie jak juz pisalem jakis system 5.1 albo 7.1 - jeszcze sie nie zdeccydowalem jaki, ale raczej cos dobrze grajacego a nie rzucajacego sie zbytnio w oczy - malzonka nie jest fanem wielkich kolumn glosnikowych.