Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SA-HR45 - Błąd F76

17 Aug 2014 00:21 4023 8
  • Level 9  
    A więc tak układ prostowniczy DF08 wmontowany po drodze okazało się że transformatorek też padnięty był dlatego nie było napięcia "SYS6V" oczywiście jeszcze go nie zakupiłem ale próbowałem odpalić to na zwykłym zasilaczu 6 v i okazało się że działa tylko po chwili wyświetla błąd F76 i teraz moje pytanie jest takie czy dlatego że jest zbyt mały amperaż czy może jeszcze jakiś układ strzelił.
    Napisze jeszcze że DF08 zasila właśnie ten transformatorek "SB19AJ4"
    Macie jakieś pomysły :?: :?: :?:

Dodano po 10 [minuty]:

Załączę schemat
  • Level 30  
    Na stronie 14 masz opisane błędy.
  • Level 30  
    Kolego zacznij od naprawy przetwornicy.
    Czy ten układ prostowniczy DF08 to D715 wg. schematu?
    Czy na pewno transformator jest uszkodzony?
    Daj zdjęcie płyty zasilacza.
  • Level 9  
    DF08 to D715 to jest zamiennik o zbliżonych parametrach
    Transformatorek jest na 100% walnięty ponieważ na wejściu jest 674 V a na wyjściu nie ma nic a powinno być 6 V po demontażu transformatorka okazało się ze wejść pierwotne jest podzielone na dwa odczepy i ma 1,6 oma a 2 nie ma nic a na wyjściu wtórnym jest 0,7 oma Panasonic SA-HR45 - Błąd F76

zdjęcia płytki zasilającej Panasonic SA-HR45 - Błąd F76
    Panasonic SA-HR45 - Błąd F76 Panasonic SA-HR45 - Błąd F76 Panasonic SA-HR45 - Błąd F76

Dodano po 5 [minuty]:

Czerwony i biały kabelek w miejscu transformatorka to zasilanie 6 v z zasilacza stąd też wiem o błędzie F76 bez tych 6 V nie chciał się odpalić
  • Level 30  
    Z tego wynika, że zasilacz zastępczy daje Ci za duże napięcie.

Napięcie -27V za niskie. Odłącz dławik L852 i sprawdź napięcie na stabilizatorze.

Jak sprawdzałeś napięcia, to zasilacz był cały wpięty w układ?
  • Level 9  
    Tak cała płytka była wpięta pod panel sterujący wejściowy Aux tv game i końcówki mocy no i zasilacz dodatkowy 6V masz racje 27v zanika przy tym zastępczym zasilaczu jak go niema jest 27 a nawet chwilami 28 V
    Ok sprawdzę to w środę ponieważ muszę pilnie wyjechać w delegacje dziś no i zapewne zakupie nowy transformatorek i kupie układ prostujący D715.
    Na pewno pochwale się postępami pracy