Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig GDP2400/1 - Y Pb/Cb Pr/Cr na HDMI czy jest taka możliwość podłączenia?

marco2255 17 Sie 2014 14:14 1365 12
  • #1 17 Sie 2014 14:14
    marco2255
    Poziom 11  

Witam!

Chciałbym podłączyć DVD Grundig GDP2400/1 do telewizora SHARP LC-32D65E lepszą jakością obrazu niż EURO AV(RGB), zastanwiam się czy jest taka możliwość w ogóle? Telewizor ma 3xHDMI, 1xComponent 1xDVI, 2xEuro RGB, 1 HDMI mam zajęte ponieważ telewizor nie posiada MPEG4 więc podpięty jest dekoder, 2 HDMI mam zajęte bo od czasu do czasu podpinam laptopa, pod wejście Component podpiętą mam konsole.

Odtwarzacz posiada 1xEURO AV, S Video out, Y Pb/Cb Pr/Cr, Audio L/R out, oraz Video out.

Na znanym serwisie aukcyjnym można kupić kabel HDMI-->5xRCA sprawa wyglądała by prosto gdyby w odtwarzaczu DVD przyłączył 5xRCA a w telewizorze HDMI jednak HDMI to przecież cyfrowy przesył sygnału a reszta sygnałów z tego co wiem to analog.

Czyli wnioskuję że ten kabel to po prostu ściema i on nie zadziała w takiej konfiguracji?

Czy najlepszą jakością zostaję mi tylko używanie złącza EURO?

Pewnie są jakieś konwentery tychże sygnałów ale cena była by kosmiczna w porównaniu z nowym odtwarzaczem DVD który posiada HDMI, dlatego zastanowił mnie ten kabel.

0 12
  • #3 17 Sie 2014 16:35
    marco2255
    Poziom 11  

No tak ale te urządzenia kosztują, a taki kabel można kupić za 20zł ale no faktycznie to nie ma racji bytu przerobienie tych sygnałów w samym kablu

0
  • #4 17 Sie 2014 19:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marco2255
    Taniej będzie zmienić jeszcze raz DVD z componentem już, niż jakieś konwertery sygnału - gra nie warta świeczki.
    DVD ma HDMI, tv ma DVI, kupić kabel i zobaczyć, co dobrego z tego wyjdzie, choć może być potrzeba podania do tv jeszcze audio.

0
  • #5 18 Sie 2014 08:11
    grubs
    Poziom 32  

marco2255 napisał:

Czyli wnioskuję że ten kabel to po prostu ściema i on nie zadziała w takiej konfiguracji?

W Twojej konfiguracji nie zadziała.
    marco2255 napisał:

Czy najlepszą jakością zostaję mi tylko używanie złącza EURO?

Najlepszą jakość uzyskasz łącząc wyjścia component odtwarzacza z wejściem component w TV.
    Może konsola ma inne wyjścia? Co to za konsola?.
    Jeżeli nie ma to można zastosować przełącznik (switch) component ale nie jest to tania rzecz.
    Ostatecznie pozostaje przepinanie kabli.

0
  • #7 18 Sie 2014 09:31
    grubs
    Poziom 32  

mihal2002 napisał:

Zostaje jeszcze TO i chyba lepsze jak przełączanie kabli no i nie kosztuje majątek.

No ale autor nie ma wyjścia HDMI w DVD tylko komponent z tego co napisał.

0
  • #9 18 Sie 2014 10:23
    grubs
    Poziom 32  

mihal2002 napisał:
    grubs napisał:
    No ale autor nie ma wyjścia HDMI w DVD tylko komponent z tego co napisał.

No przecież można zwolnić wejście component w TV a konsolę włączyć po HDMI.

Pod warunkiem że konsola je ma. Dlatego pytałem autora o model konsoli. Bo tak to tylko gdybanie.

0
  • #11 18 Sie 2014 21:34
    marco2255
    Poziom 11  

Konsola to PS2 nie ma wyjścia HDMI, a najlepszą jakość jaką można z niej wycisnąć to przez component.

A zależy mi na tym DVD bo ono może odtwarzać VCD a mój syn ma dużo bajek w tym formacie, a nie chce mi się podpinać mu laptopa co 5 minut a na przenośnym DVD jak się uprze to nie chce oglądać i koniec (zaznaczam że upartość ma za mamusią :D) a gdy byłem się pytać w sklepie to powiedzieli mi że bardzo rzadko które nowoczesne DVD może odtwarzać VCD, przynajmniej ten facet tak mi wciskał.

A ja posiadam dużą kolekcję filmów na DVD wiec chciałbym obejrzeć w obrazie o jak najlepszej jakości, no ale widzę że nie ma innego wyjścia niż albo przełączanie miedzy konsolą a DVD lub po prostu pozostać przy złączu EURO.

0
  • #12 19 Sie 2014 01:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marco2255 napisał:
    a gdy byłem się pytać w sklepie to powiedzieli mi że bardzo rzadko które nowoczesne DVD może odtwarzać VCD, przynajmniej ten facet tak mi wciskał.

Bajkopisarz i sprzedawca w jednym - taki najgorszy.
    VCD obsługuje KAŻDE DVD, bez znaczenia kiedy wyprodukowane.
    Mam jakąś starą Mantę (nawet nie wiem co to za model, bo się napisy wytarły), ma może z 15 lat, i VCD "bierze bez mydła".

0
  • #13 19 Sie 2014 07:02
    grubs
    Poziom 32  

marco2255 napisał:
    No ale widzę że nie ma innego wyjścia niż albo przełączanie miedzy konsolą a DVD lub po prostu pozostać przy złączu EURO.

Sprawdź na euro i na componencie.
    Możliwe że nie zauważysz różnicy. Jak masz jakieś zakłócenia widoczne, śnieżenie itp. to kup lepszy kabel.

0