Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miller ML-102 - Ładowarka grzeje się i nie ładuje. v7.0

dash4 17 Aug 2014 17:20 1686 0
Testo
    dash4
    Level 9  
    Witam.
    Z racji że nie znalazłem podobnego tematu o takiej ładowarce- postanowiłem założyć temat.
    Niedawno kupiłem ładowarkę jak w temacie do ogniw 18650. Pierwszych 2-3 ładowania było ok. Później stwierdziłem że przydał by się w tej ładowarce jeszcze jakiś wskaźnik i kupiłem coś takiego : 1S-6S i tu zaczęły się problemy;/
    W sumie nie wiem dlaczego ponieważ montaż był prosty (podłączenie wskaźnika + do plusa a - do minusa do uchwytów ładowarki i wszystko. Wskaźnik pokazywał napięcia (z tym że dziwnie bo pokazywał np: nr1 -0,01V nr2- 4,14 All -4,15 a ładowałem tylko jedno ogniwo ??)
    Dodałem jeszcze włącznik on/off do wskaźnika, ale to chyba nie powinno mieć wpływu?
    Teraz ładowarka się grzeje, dioda pokazująca że ogniwo jest w ładowarce się nie pali (na początku po modernizacji jeszcze się żarzyła a teraz nic) No i oczywiście nie ładuje. Po podłączeniu do telefonu również nie ładuje telefonu. (Ta ładowarka to również Power Bank)
    Wszystko wygląda tak:

Czy dało by się jeszcze uratować tą ładowarkę? Z racji że nie jestem zbyt obcykany w elektryce/elektronice a moja baza narzędzi tego typu też jest ograniczona prosiłbym o dość prosty opis co musiałbym sprawdzić i w jaki sposób - za co z góry dziękuję.

Pozdrawiam i mam nadzieję że otrzymam pomoc :) Gdzie jak nie tu :)
  • Testo