Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat wzmacniacza do subwoofera

26 Kwi 2005 13:24 16822 7
  • Poziom 9  
    Szukam już długo pożądnego wzmacniacza do subwoofera.
    Wiem, że można zrobić zwykły pełnopasmowy wzmacniacz, jednak chodzi mi o schemat zmodyfikowanego wzmacniacza (tzn. z dobrze dobranym sprzężeniem - specjalnie do subwoofera).

A może ktoś zrobił podobne cacko i chce się nim podzielić?:)

Endru
  • Poziom 42  
    Witam! Gdybyś faktycznie chciał zrobić dobry wzmacniacz do basu, to musiałby mieć ze 100V na mikro sekundę, w tedy faktycznie taki bas jest bardzo miękki, ale to są bardziej rozbudowane końcówki, ale tak ogółem to tego tu nie brakuje, jeżeli masz tylko chęci do zabawy, no to zapraszamy, do emerytury masz czas zapewniony.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam!!Ten subwoofer jakiej ma być mocy??Najłatwiej można zmontować dobra końcówke mocy i dodać do niej przedwzmacniacz z filtrem + przesuwnik fazy.Co do końcówki mocy, trzeba pamietac o pożądnym zasilaczu.Pozdrawiam!!!
  • Poziom 9  
    Też myślałem, żeby poprostu dać przed wzmacniaczem aktywny filtr z regulacją wzmocnienia i odcięcia. Ale czy to zagra jak należy??
    Wzmacniacz powinien mieć na wyjściu koło 120W i będzie napędzał głośnik 8ohm.
    Nie wiem czy warto bawić się w jakiś "udziwniony" wzmaczniacz, ale nie chciał bym żeby to co zrobię wzmacniało 2 razy bardziej 60Hz niż np. 35Hz :)

Pozdrawiam!!
    Endru
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Witam! Też tak myślę, że nie ma, co wydziwiać, złap za pierwszą lepszą o napięciu 2x55V i powinno to iść, co do przenoszenia pasma, to się nie przejmuj, taka końcówka przenosi to wszystko na jednym poziomie, a uwypukla, lub tłumi, to wszystko, korektor barwy tonu, jeżeli jesteś zdecydowany i wiesz, czego chcesz, to budowę dobrze jest zacząć od samego zasilacza, bo to od niego będzie zależna moc, a końcówkę sobie dobierzesz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    zrob sobie koncowke na tda albo stk i do tego filtr i nie kombinuj a to czy zarga glosniej przy 30hz czy 60zh to zalezy od przetwornika
  • Poziom 40  
    endru666 a niby czym ma sie roznic koncowka mocy do subwofera od tej do kolumny szerekopasmowej? Przeciez wzmacniacz jest taki sam a jedynie do subwofera stosuje sie filtr dolnoprzepustowy a czesto tez gornoprzepustowy (subsonic) i to wszystko. Wiec o jaki dobor sprzezenia zwrotnego ci chodzi?