Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens WS10X360PL - Nie kręci bębnem

glorb 17 Sie 2014 18:13 1992 7
  • #1 17 Sie 2014 18:13
    glorb
    Poziom 11  

Witam,w pralce którą 8 lat temu opisywałem tutaj na forum i którą kupiłem dzięki wypowiedziom na forum coś się wydarzyło: nie kręci bębnem. Po np. puszczeniu prania lub płukania nabiera wodę, pobiera detergent. Jak ma dojść do ruchu bębnem to jest dźwięk stycznika (tak jak w sprawnej pralce), ale bęben nie rusza a czas na wyświetlaczu się zmniejsza. Żeby było wesoło to dzisiaj przed tą awarią ją z ojcem rozbieraliśmy bo z powodu jej głośniejszej pracy podejrzewaliśmy jakiś drut w pompie. Wszytko przejrzeliśmy i z hipotez zostało tylko łożysko. Pierwsze pranie po naszym grzebaniu poszło wzorcowo. Jestem manualnie mało uzdolniony więc jak to łożysko to temat odpuszczę bo widziałem na YT instrukcję :( Proszę o jakieś sugestie.

1 7
  • #3 17 Sie 2014 18:49
    glorb
    Poziom 11  

Pasek nie spadł. Napięcie jest :(
    Czy jest możliwe wyłączenie obrotów bębna z poziomu panelu sterującego? Jakoś dziwnie przestała kręcić po tym jak moja kochana małżonka przecierała wilgotną szmatką panel bo ubrudziliśmy go trochę...

0
  • Pomocny post
    #4 17 Sie 2014 19:19
    Gobro
    Poziom 27  

Sprawdź czy szczotki nie są za krótkie.

0
  • #6 17 Sie 2014 23:23
    glorb
    Poziom 11  

Jutro sprawdzę z ojcem, dam znać. Dziwna sprawa pralka nie kończy czasu prania do "0", zawsze zostaje na 1 minucie do końca...

0
  • #7 18 Sie 2014 23:08
    glorb
    Poziom 11  

Lamelki "cykają" normalnie. Silnik zachowuje się identycznie jaku ojca w pralce (też siemens slim 1000 obrotów, kupiona trzy lata po mojej). Chyba się poddamy, popytam w serwisach w Opolu co i jak. Już zbieram kasę na nową, ta pralka 7 lat uczciwie przepracowała (dziecko 5-letnie). Dla takiego laika jak ja wydanie 300 pln na naprawę ma średni sens bo nie wiem co będzie z nią np. za rok...

0
  • #8 19 Sie 2014 19:44
    glorb
    Poziom 11  

Witam kolegów, to były szczotki :) Kupiłem na miejscu za 40 pln, wymieniliśmy i pralka już leci z drugim praniem. Ale dodatkowo czujnik otwarcia drzwi (ta wtyczka) była poluzowana, po dociśnięciu wszystko działa jak należy- bęben startuje, a po wymianie szczotek pierze cicho. Taki wydatek dla mnie jest do przyjęcia, dziękuję kolegom za pomoc, pozdrawiam serdecznie do zaś :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo