Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Golf II - Instalacja gazowa Landi Renzo- parownik

17 Sie 2014 18:36 3273 2
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich forumowiczów.

Od niedawna mam zaszczyt jeździć Golfikiem II, silnik 1.6 70 KM z instalacją gazową. Auto chodzi i odpala ładnie. Tylko jak się już trochę zagrzeje to staje się troszkę słabszy i zaczyna nierówno pracować. Wymieniłem przy aucie przewody zapłonowe, kopułkę oraz palec. Znajomy mówił mi że przyczyną słabej mocy auta mogą być zużyta membrana w parowniku. Więc chciałbym ją wymienić na nową i tu moje pytanie ponieważ na na różnych aukcjach jest wiele rodzajów zestawów naprawczych do parowników i nie wiem akurat który pasował by u mnie. Oto zdjęcia z modelem parownika.
    Volkswagen Golf II - Instalacja gazowa Landi Renzo- parownik Volkswagen Golf II - Instalacja gazowa Landi Renzo- parownik Volkswagen Golf II - Instalacja gazowa Landi Renzo- parownik Volkswagen Golf II - Instalacja gazowa Landi Renzo- parownik

Mam jeszcze pytanie, czy na zdjęciu nr.3 pod tym niebieskim elektrozaworem znajduje się filtr od gazu?

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje, ponieważ jest to moje pierwsze auto z instalacją gazową (wcześniej benzyniak) więc na tych instalacjach w autach nie za bardzo jeszcze się znam.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam.
    Zaczniij kolego od wymiany filterka gazu-fazy ciekłej gazu.
    Tak jak sie domyślasz to to na zdjęciu nr 3.

Dodano po 8 [minuty]:

Co do parownika to bym zosawił na sam koniec sprawdzania przyczyn.
    Dobrze by było gdybyś kolego poczytał troche o tych "niby" spadkach mocy silnika po przełączeniu pracy na gaz.
    Ogólnie w I i II generacji insalacji gazowych to ten spadek mocy jest odczuwalny. Rekompensuje się to większym zużyciem litrów gazu w stosunku do litrów benzyny w przeliczeniu na 100 km trasy.
    To tak najogólniej.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj miałem trochę czasu, więc odkręciłem ten filtr fazy ciekłej gazu. Nie był on jakoś zanieczyszczony, poprzedni właściciel musiał go wymienić. Spalanie gazu u mnie waha się w granicach 10-11 l.
    Volkswagen Golf II - Instalacja gazowa Landi Renzo- parownik