Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung galaxy s4 mini GT-I9195 nie wykrywa sieci.

zboj93 17 Aug 2014 23:59 11538 8
    zboj93
    Level 9  
    Kupiłem nie dawno telefon Samsung galaxy S4 mini..Gdy włożyłem do niego kartę plusa,to w ogóle nie ma zasięgu.Wyskakuje brak sieci (kółko przekeślone w środku)Dawałem wyszukiwanie sieci ale nic nie chce wykryć.Wcześniej miałem Samsunga galaxy mini2 i nie było żadnych problemów z siecią.Czy to może być problem z anteną??Telefon był prawdopodobnie w play więc sim locka nie ma.Numer IMEI również jest w porządku.

Znajomy od którego kupiłem ten telefon ma taki sam model i jemu też nie łapie u mnie zasięgu,jednak jak włoży kartę do starego telefonu to problem znika.

Czy jest to problem z tym modelem,czy może antena jest za słaba?Czy może to być spowodowane tym,że telefon był wcześniej w play a ja mam kartę w plusie??

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Dodam jeszcze,że moc sygnału wynosi ok -113dBm 0 asu.Przez chwilę miałem zasięg ale po mniej niż minucie zanikł.
    leonov
    Level 42  
    zboj93 wrote:
    Znajomy od którego kupiłem ten telefon ma taki sam model i jemu też nie łapie u mnie zasięgu,jednak jak włoży kartę do starego telefonu to problem znika.

Sam sobie odpowiedziałeś, z tego wynika że masz słaby zasięg u siebie i tyle, możesz próbować przełączyć ręcznie w ustawieniach na inną sieć np. Plus lub Orange, może będzie lepiej.
    zboj93
    Level 9  
    Jak przełożę kartę do innego tel to jest zasięg,więc ta wersja odpada.Dzisiaj wkładałem do niego kartę play i t-mobile również "brak sieci".Da się to jakoś naprawić??
    azmenn
    Level 16  
    Może do wymiany będzie po prostu antena od zasięgu. Myślę, że koszt takiej naprawy to maksymalnie około 60 zł.
    zboj93
    Level 9  
    Być może tak.Tylko,że musiałaby być to wada fabryczna a na necie nie widzę takich przypadków z tym modelem.Dzisiajspecjalnie wziąłem go do pracy wykrywało mi wszystkie sieci na chwilę po czym znikały.I tak raz na jakiś czas.Przyszedł sms i bum zasięg znikł.Kombinowałem z ustawieniami aby sam gsm wykrywało itp.Ale żadnej reakcji.
    Sygnał -113dbm chyba taki słaby nie jest.Może jakaś aplikacja go obciąża?Są jakies programy czy sposoby na poprawienie mocy zasięgu?
    grubas
    Level 40  
    Nie ma.
    Usterka może być HW na płycie lub uszkodzona sam płyta główna.
    zboj93
    Level 9  
    Pisałem przed chwilą z wcześniejszym włascicielem tego telefonu.Mówił mi,że u niego w miejscowości miał zasięg(nie pełny ale był) W tej wiosce są nadajniki z orange i t mobile on ma w play.

Jeżeli faktycznie jest tak jak mówisz grubas,to czy możliwa jest naprawa?Jezeli tak to ile ona by mnie wyniosła??

Bawiąc się dalej tym telefonem zauważyłem,że na sg4 gdy nie ma karty pojawia się wskaźnik zasięgu (gdy była karta częściej pokazywało się cyfrowe zero)Na sg2 natomiast bez karty pokazuje 2 kreski zasięgu.Moc sygnału na sg4 -118dBm 22asu stała. Sg2skacze od -97dBm 2asu do -103dBm 8 asu.
    leonov
    Level 42  
    Możesz spróbować wgrać inny modem, może pomoże.
    zboj93
    Level 9  
    Popytałem tu i tam i dowiedziałem się,że to może być końcówka mocy od anteny.Czyli wtedy byłaby cała płyta do wymiany.

Pojadę w najbliższym czasie do serwisu samsunga zobaczymy co oni tam mi powiedzą.

Co do wgrywania modemu,to nie znam się na tym za bardzo,więc nie będę nic takiego kombinował dopóki nie dowiem sie co tak na prawdę jest przyczyną słabego zasięgu.

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

heh nie ja jeden narzekam na ten model.Chyba to po prostu taki minus tego telefonu.

http://www.gsmmaniak.pl/285878/oficjalny-hands-galaxy-s5/