Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć amplituner ferguson 660 do subwoofera sb wa 870

Orzeszek621 18 Sie 2014 10:34 4197 2
  • #1 18 Sie 2014 10:34
    Orzeszek621
    Poziom 1  

Posiadam amplituner marki ferguson 660, chciałam podłączyć do niego subwoofer
    od zestawu kina domowego panasonic sb wa 870. i nie wiem jakim kablem i czy taki istnieje. Wiem ze wejście na subwoofer w amplitunerze jest podpisane sub line out (pokazane na zdjęciu)
    Z zestawu kina domowego Panasonic mam tylko kabel zasilający i głośniki a nie mam tego dvd ani kabla do niego

Jak podłączyć amplituner ferguson 660 do subwoofera sb wa 870 Jak podłączyć amplituner ferguson 660 do subwoofera sb wa 870 Jak podłączyć amplituner ferguson 660 do subwoofera sb wa 870 Jak podłączyć amplituner ferguson 660 do subwoofera sb wa 870

Dodano po 12 [minuty]:

A no i jakby mi ktoś jeszcze mógł w skrócie napisać co dzieje się jak podłącze głośnik 4 Ohm
    gdy amplituner ma wyjście 8 Ohm i odwrotnie

0 2
  • #2 18 Sie 2014 17:04
    marcin.waski
    Poziom 23  

Koleżanko @Orzeszek621
    Subwoofer który posiadasz jest integralną częścią systemu Kina Domowego marki Panasonic. Jednostkę główną z tym subwooferem łączy się "taśmą systemową" w której przekazywane są sygnały (nie tylko Audio, ale również te sterujące włączaniem i wyłączaniem wzmacniacza wbudowanego w kolumnę basową).
    -Kilka lat temu znalazłem rozwiązanie uruchamiania subwoofera marki Loewe, który wymagał przewodu systemowego (wystarczyła zworka w kostce systemowej, która włączała elektronikę subwoofera oraz zweryfikowanie wejścia sygnału LFE).
    Poszukaj schematu tego subwoofera - śmiem twierdzić, że wszystkie sygnały w taśmie są analogowe więc można go wykorzystać do Twojej konfiguracji sprzętowej, ale nie będzie to takie łatwe i przyjemne.

Orzeszek621 napisał:
    A no i jakby mi ktoś jeszcze mógł w skrócie napisać co dzieje się jak podłącze głośnik 4 Ohm
    gdy amplituner ma wyjście 8 Ohm i odwrotnie

Do wzmacniacza 4-ohmowego bez problemu możesz podłączyć głośniki o impedancji wyższej niż 4 Ohmy, natomiast do wzmacniacza 8-ohmowego nie zaleca się podłączania kolumn o impedancji niższej niż znamionowa wzmacniacza - Łopatologicznie, niespożytkowana moc wzmacniacza zamieniana jest w ciepło, które może doprowadzić do przegrzania, w ostateczności do uszkodzenia końcówek mocy wzmacniacza.

0
  • #3 18 Kwi 2015 12:28
    cinu112
    Poziom 1  

Kolego marcin.waski posiadam schemat tego subwofera i rzeczywiście wszystkie sygnały są analogowe. Posiadasz może schemat rozwiązania tego problemu ?
    W załączniku schemat.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo