Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi 1S 4G - smartphone z 4,7" ekranem, LTE i KitKat za 350 zł

pseven 18 Aug 2014 12:05 4980 7
Wago
  • Xiaomi Redmi 1S 4G - smartphone z 4,7" ekranem, LTE i KitKat za 350 złChińska firma Xiaomi zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego telefonu typu smartphone o nazwie Redmi 1S 4G.

Redmi 1S 4G to nowy wariant Redmi 1S (na zdjęciu) wyposażony w modem LTE w miejsce modemu WCDMA kosztem obsługi dwóch kart SIM (brak Dual SIM). Pozostałe różnice obejmują: zastosowanie rozwiązania firmy MediaTek (podobnie jak w wersji 1G) w miejsce układu SoC firmy Qualcomm (1S).

Konstrukcja Redmi 1S 4G oparta została o, posiadającą pojemnościową nakładkę dotykową, matrycę typu IPS o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Sercem urządzenia jest układ MT6582M firmy MediaTek integrujący w sobie, taktowany częstotliwością 1,3GHz, czterordzeniowy procesor główny ARM typu Cortex-A7 współdziałający z procesorem graficznym Mali-400MP2.

Aparat sprzedawany będzie wraz z fabrycznie zainstalowanym systemem Android w wersji 4.4 (KitKat) z nakładką MIUI w wersji 5.0. Urządzenie posiadać ma 2GB pamięci RAM i 8GB pamięci Flash.

Redmi 1S 4G wyposażony został m.in. w: Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, GPS, modem LDD-LTE, port microUSB 2.0, wyjście słuchawkowe, gniazdo karty microSDXC i 2 kamery (przednią 1,6Mpix, tylną 8Mpix).

Wymiary aparatu wynoszą: 137 x 69 x 9,9 mm. Waga nie została podana. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 3200mAh.

Redmi Note 4G do sprzedaży trafić ma przed końcem sierpnia 2014 roku w cenie wynoszącej na rynku chińskim 699 juanów (ok. 350 zł). Sprowadzając produkt z poza Unii Europejskiej należy liczyć się z koniecznością uiszczenia opłat celnych (podatku VAT).

Źródło:
    http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_1s_with_4g_lte_launches_on_august_16-news-9320.php
    http://en.miui.com/thread-34225-1-1.html

Cool? Ranking DIY
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8915 posts with rating 1945, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
  • Wago
    andrzej.bartosik
    Level 11  
    Jeżeli aparat będzie robił przyzwoite zdjęcia to ten Redmi wydaje się być na prawdę ciekawą propozycją dla osób bez aspiracji na flagowca.
  • Wago
    siekus78
    Level 14  
    Chyba się nim zainteresuje bo za te pieniądze tutaj nie kupisz smartphona nowego
    h3c4
    Level 14  
    Mam Xiaomi Redmi 1S I wersje z DualSimem ogólnie telefon godny uwagi.
    siekus78
    Level 14  
    a można wiedzieć jak jakość i co do zestawu wchodzi i czy jest jakaś gwarancja i co do mojego postu powyżej chodziło że o takich parametrach
    pitrala1
    Level 33  
    Jeśli opcja 2GB rzeczywiście będzie tyle kosztować, to biorę, bo wydaje mi się że to cena wersji 1/4.
    elektronik123456789
    Level 21  
    Niestety trzeba uważać na jedną rzecz: LTE oprócz wielu pasm, różni się podziałem dostępu do nośnej. W PL użyteczne są terminale LTE 800,1800 i 2600 MHz w technologii FDD. Natomiast TDD nie jest u nas spotykane, a pewnie takie jest w tym wynalazku, bo w Chinach TDD jest powszechnie używane, tak jak u nas FDD.

"Support for 4G LTE is offered only for China Mobile's network" miałem rację, u nas modem LTE to ozdoba tylko będzie.
    m.polo
    Level 14  
    To pewnie będzie podobnie jak z wcześniejszymi 1s - wersja TDD w cenie 350zł, a FDD za 500zł - tak jak wersja WCDMA kontra ten ichniejszy standard.

Swoją drogą mogę bardzo polecić ten telefon, chociaż 1GB ramu (mówię o wersji WCDMA) wydaje się za mało i system potrafi zamulić lub wywalić aplikację. Ale to wina MIUI, który stale jest rozwijany.

Ktoś pytał o aparat - moim zdaniem jakość zdjęć bardzo dobra (mówię o wersji z WCDMA, ale pewnie aparat ten sam), zresztą filmy też są bardzo dobrej jakości. Oczywiście to tylko moje zdanie :)

Szkoda, że tylko jedna karta sim, przy moim użytkowaniu to dyskwalifikuje ten telefon...