Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung plazma PS51D450A2W - Brak wizji i fonii.

tda1111 18 Aug 2014 12:28 1875 5
 • #1
  tda1111
  Level 11  
  Telewizor załącza się, ale brak wizji i fonii. Przez kilka sekund (3) po włączeniu na ekranie widoczne bardzo ciemne czerwone "śnieżenie",po czym obraz ciemnieje zupełnie.Napięcia w zasilaczu prawidłowe, moduły Z-sus i Y-sus wyglądają na sprawne. Proszę o sugestie.
 • #2
  zbyszekskibinski
  Level 33  
  Witam.
  Pomierz dokładniej Y i Z, za bardzo ogólnie przedstawiłeś sprawę aby ktoś mogł coś podpowiedzieć. Skąd wiesz, że nie ma fonii jak obraz ci 'ciemnieje zupełnie'. Możesz 'być' na niewłaściwym żródle sygnału itp.
  Pozdr.
 • #3
  tda1111
  Level 11  
  Po podłączeniu zewnętrznego urządzenia przez łącze scart, telewizor nie przełącza się na to źródło. Telewizor mogę włączyć pilotem ze stanu stdb, ale nie mogę już wyłączyć. Na module logiki cyklicznie mruga zielona dioda. Radiatory na modułach Z i Y lekko ciepłe. Podejrzewam moduł main lub logikę, ale jak to ustalić?
 • #4
  zbyszekskibinski
  Level 33  
  Jeżeli jest usterka w Y lub Z, to płyta główna może zachowywać się 'różnie', bo brak odpowiedzi magistralą po przewodzie LVDS z logiki. Najlepiej uruchomić ten panel w trybie autonimicznym, wtedy będzie wiadomo coś jaśniej, wklej zdjęcie płytki CTRL, to podpowiem jak.
 • #5
  zbyszekskibinski
  Level 33  
  Witaj, jeśli uruchomiłeś już w trybie AGM i masz wszystkie obrazy testowe OK, to winna po stronie mainboard. (sorry, nie odpisałem Ci na PW)

  Zbyszek
 • #6
  tda1111
  Level 11  
  Żeby uruchomić ten model w trybie autonomicznym należy założyć zworę na pinach 3-4 złącza CN2007, main podłączony. Telewizor wszystkie kolorowe testy wyświetlił prawidłowo.W takim razie wydaje się, że moduł main do wymiany.