Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung plazma PS51D450A2W - Brak wizji i fonii.

18 Sie 2014 12:28 1728 5
  • Poziom 10  
    Telewizor załącza się, ale brak wizji i fonii. Przez kilka sekund (3) po włączeniu na ekranie widoczne bardzo ciemne czerwone "śnieżenie",po czym obraz ciemnieje zupełnie.Napięcia w zasilaczu prawidłowe, moduły Z-sus i Y-sus wyglądają na sprawne. Proszę o sugestie.
  • Poziom 33  
    Witam.
    Pomierz dokładniej Y i Z, za bardzo ogólnie przedstawiłeś sprawę aby ktoś mogł coś podpowiedzieć. Skąd wiesz, że nie ma fonii jak obraz ci 'ciemnieje zupełnie'. Możesz 'być' na niewłaściwym żródle sygnału itp.
    Pozdr.
  • Poziom 10  
    Po podłączeniu zewnętrznego urządzenia przez łącze scart, telewizor nie przełącza się na to źródło. Telewizor mogę włączyć pilotem ze stanu stdb, ale nie mogę już wyłączyć. Na module logiki cyklicznie mruga zielona dioda. Radiatory na modułach Z i Y lekko ciepłe. Podejrzewam moduł main lub logikę, ale jak to ustalić?
  • Poziom 33  
    Jeżeli jest usterka w Y lub Z, to płyta główna może zachowywać się 'różnie', bo brak odpowiedzi magistralą po przewodzie LVDS z logiki. Najlepiej uruchomić ten panel w trybie autonimicznym, wtedy będzie wiadomo coś jaśniej, wklej zdjęcie płytki CTRL, to podpowiem jak.
  • Poziom 33  
    Witaj, jeśli uruchomiłeś już w trybie AGM i masz wszystkie obrazy testowe OK, to winna po stronie mainboard. (sorry, nie odpisałem Ci na PW)

Zbyszek
  • Poziom 10  
    Żeby uruchomić ten model w trybie autonomicznym należy założyć zworę na pinach 3-4 złącza CN2007, main podłączony. Telewizor wszystkie kolorowe testy wyświetlił prawidłowo.W takim razie wydaje się, że moduł main do wymiany.