Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lanos - problem z zamkiem centralnym

26 Kwi 2005 15:15 3797 5
  • Poziom 11  
    Posiadam Lanosa z alarmem typu SPACE COP i zamkiem centralnym. Alarm wraz zamkiem centralnym był montowany osobno (nie w fabryce).
    Działał 5 lat praktycznie bez zarzutu, ale od tej zimy zaczęły się problemy z zamkiem centralnym (alarm jest ok.). Na początku zacinał się sporadycznie, przy większych mrozach tylko jeden siłownik - ten sterujący (master) tak, że czasami nie otwierał lub nie zamykał drzwi podczas gdy pozostałe siłowniki działały bez zarzutu - przy sterowaniu pilotem alarmu. Od wnętrza samochodu ręcznie master sterował prawidłowo. Jednak od paru dni coś padło całkowicie tzn. zamek centralny - żaden siłownik nie działa i to ani z pilota alarmu, ani sterując ręcznie siłownikiem mastera wewnątrz samochodu. Oczywiście alarm samochodu daje sygnały i reaguje bez zarzutu. Proszę o pomoc, bo nie mam doświadczenia z zamkami centralnymi. Nie wiem, czy jeżeli uszkodzi się siłownik sterujący lub jest wymonotowany to inne siłowniki będą działały? Czy siłowniki działają niezależnie od siebie? Czy przypadkiem oprócz uszkodzenia siłownika sterującego (na początku) jeszcze coś się rozłączyło np. w centralce? Proszę o podpowiedzi i pozdrawiam.

Sławek
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Musisz zaczac od bezpiecznika c.z. ,przy uszkodzeniu ktoregos silownika cos by i tak dzialalo.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Jak sprawdzisz bezp. od zameczka i okaże się że jest sprawny to zajrzyj czy na wyjściach 'Motor' z sterownika zamka (lub modułu przekaźników) pojawia się napięcie ,dobrze jest to zrobić solidną kontrolką , jak tu będzie ok to szukaj przyczyn w siłownikach ,a jak niebedzie napięcia lub będzie słabawe to można sie zająć sterownikiem (lubi się nieraz wypalić jakiś styk w przekaźniczku) .Powodzenia !
    Pozdrawiam.

Grzesiek
  • Poziom 24  
    gzresieknysa napisał:
    (lubi się nieraz wypalić jakiś styk w przekaźniczku)

Zgadza sie tylko tutaj przestaly dzialac oba na raz(zamykanie-otwieranie),to mysle ze raczej cos z zasilaniem tej centrali(ew.jakis scalaczek w centrali jak jest,bo jezeli na tranzystorach to tez nie bardzo zeby obie strony sie spalily).Pozdro...
  • Poziom 20  
    Wszystko by się zgadzało jak padnie przekaźnik to caly układ nie ruszy bo może dostawać tylko jeden biegun, ewentualnie jak kolega 'albino'
    wpomniał mogł paść scalaczek ale to żadziej się zdarza. Pozdrawiam.

Grzesiek
  • Poziom 11  
    Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem, ale trochę chorowałem i w rezultacie zapomniałem odpowiedzieć - zakończyć temat. Jednak z końcem tego roku chcę jeszcze wszystko rozpoczęte pozakańczać. W sprawie jak w temacie postąpiłem oczywiście według rad kolegów tzn. wymieniłem bezpiecznik 15A w obwodzie sterownika zamka centralnego, który okazał się przepalony oraz wymieniłem wadliwy siłownik master (był w środku cały skorodowany). Od tego czasu zamek działa prawidłowo. Dziękuję i pozdrawiam.

Sławek