Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Lanos - problem z zamkiem centralnym

Steve4 26 Apr 2005 15:15 3965 5
 • #1
  Steve4
  Level 11  
  Posiadam Lanosa z alarmem typu SPACE COP i zamkiem centralnym. Alarm wraz zamkiem centralnym był montowany osobno (nie w fabryce).
  Działał 5 lat praktycznie bez zarzutu, ale od tej zimy zaczęły się problemy z zamkiem centralnym (alarm jest ok.). Na początku zacinał się sporadycznie, przy większych mrozach tylko jeden siłownik - ten sterujący (master) tak, że czasami nie otwierał lub nie zamykał drzwi podczas gdy pozostałe siłowniki działały bez zarzutu - przy sterowaniu pilotem alarmu. Od wnętrza samochodu ręcznie master sterował prawidłowo. Jednak od paru dni coś padło całkowicie tzn. zamek centralny - żaden siłownik nie działa i to ani z pilota alarmu, ani sterując ręcznie siłownikiem mastera wewnątrz samochodu. Oczywiście alarm samochodu daje sygnały i reaguje bez zarzutu. Proszę o pomoc, bo nie mam doświadczenia z zamkami centralnymi. Nie wiem, czy jeżeli uszkodzi się siłownik sterujący lub jest wymonotowany to inne siłowniki będą działały? Czy siłowniki działają niezależnie od siebie? Czy przypadkiem oprócz uszkodzenia siłownika sterującego (na początku) jeszcze coś się rozłączyło np. w centralce? Proszę o podpowiedzi i pozdrawiam.

  Sławek
 • #2
  albino
  Level 24  
  Musisz zaczac od bezpiecznika c.z. ,przy uszkodzeniu ktoregos silownika cos by i tak dzialalo.
 • #3
  gzresieknysa
  Level 20  
  Jak sprawdzisz bezp. od zameczka i okaże się że jest sprawny to zajrzyj czy na wyjściach 'Motor' z sterownika zamka (lub modułu przekaźników) pojawia się napięcie ,dobrze jest to zrobić solidną kontrolką , jak tu będzie ok to szukaj przyczyn w siłownikach ,a jak niebedzie napięcia lub będzie słabawe to można sie zająć sterownikiem (lubi się nieraz wypalić jakiś styk w przekaźniczku) .Powodzenia !
  Pozdrawiam.

  Grzesiek
 • #4
  albino
  Level 24  
  gzresieknysa wrote:
  (lubi się nieraz wypalić jakiś styk w przekaźniczku)

  Zgadza sie tylko tutaj przestaly dzialac oba na raz(zamykanie-otwieranie),to mysle ze raczej cos z zasilaniem tej centrali(ew.jakis scalaczek w centrali jak jest,bo jezeli na tranzystorach to tez nie bardzo zeby obie strony sie spalily).Pozdro...
 • #5
  gzresieknysa
  Level 20  
  Wszystko by się zgadzało jak padnie przekaźnik to caly układ nie ruszy bo może dostawać tylko jeden biegun, ewentualnie jak kolega 'albino'
  wpomniał mogł paść scalaczek ale to żadziej się zdarza. Pozdrawiam.

  Grzesiek
 • #6
  Steve4
  Level 11  
  Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem, ale trochę chorowałem i w rezultacie zapomniałem odpowiedzieć - zakończyć temat. Jednak z końcem tego roku chcę jeszcze wszystko rozpoczęte pozakańczać. W sprawie jak w temacie postąpiłem oczywiście według rad kolegów tzn. wymieniłem bezpiecznik 15A w obwodzie sterownika zamka centralnego, który okazał się przepalony oraz wymieniłem wadliwy siłownik master (był w środku cały skorodowany). Od tego czasu zamek działa prawidłowo. Dziękuję i pozdrawiam.

  Sławek