Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ciągły szum w radiu CB podczas jazdy i na postoju co utrudnia korzystanie.

Krzychu1369 18 Aug 2014 20:19 2415 7
    Krzychu1369
    Level 10  
    Witam. Pilnie potrzebuję pomocy od kogoś doświadczonego, kto się na tym zna. Otóż mam pewien problem, zakupiłem sobie nowy zestaw cb i antenę. Radio marki PRESIDENT Jimmy II oraz antena marki TITANIUM 1400 o długości 145 cm na podstawie magnetycznej, wszystko nowe nie używane kupione w Neo punkcie.
    Do tego zamontowałem filtr przeciwzakłóceniowy który eliminuje zakłócenia wycieraczek, itp. Cały ten osprzęt mam zamontowany w Fiacie Siena a antena stoi na tylnej klapie czyli na bagażniku nastrojona na 1,1 na kanale 1, 20 oraz 1,3 na kanale 40. Do rzeczy... Problem mam taki, że gdy korzystam z radia, to na radiu pojawia się jedna kreska czasem dwie, w trakcie drogi gdy jadę radio szumi nawet gdy SQ jest ustawiony na maxa to tak samo szumi czasami przestaje a czasami zdarza się dość często że szumi cały czas co uniemożliwia mi korzystanie z radyjka. Przeważnie szum słychać też gdy wjadę na przykład do miasta albo za dom to bez przerwy szumi albo jak jadę też po dziurach. Gdy pytam się o drogę to mało kto mi odpowiada nawet jak jeżdżą auta w pobliżu z cb a jak mi ktokolwiek odpowie to mówi, że źle mnie słychać. Próbowałem różnych sposobów kombinowania z anteną przestawiałem ją nawet na dach i nic nawet gorzej czasami było. Gdy dotykałem ręką promiennik anteny, to te kreski znikały ale jak z szumem to nie wiem. Nie mam już pomysłów żadnych szukałem tego problemu w necie to nic nie znalazłem zero pomocy. Myślałem o skróceniu promiennika, ale nie sądzę by to był dobry pomysł. Liczę na wasze pomysły i waszą pomoc z góry wielkie dzięki. :)
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie masz zalożonych zenonów, wzmacniacza audio do samochograja itp?
    Krzychu1369
    Level 10  
    no mam w bagażniku niewielki soobofer z wbudowanym wzmacniaczem. To jutro go odłączę i sprawdzę czy to coś da jak coś to będę pisał.
    Krzychu1369
    Level 10  
    no jak odłączyłem suba to znikła ta kreska i jak narazie jest ok szumu też brak przetestuje jeszcze w trasie to zobaczę czy na serio to coś dało. :D
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Krzychu1369 wrote:
    no jak odłączyłem suba to znikła ta kreska i jak narazie jest ok

To masz problem z przetwornicą.

Quote:
    ... przetestuje jeszcze w trasie to zobaczę czy na serio to coś dało.

Tylko po co .

Zainstalowałeś jakiś "szajs" made in ??? i teraz musisz podjąć strategiczną decyzję :
    - zdejmuję i wyrzucam "precz"
    - zostawiam i "cierpię"

Pozdrawiam.
    Krzychu1369
    Level 10  
    suba mam z manty 400 w. mówisz że przetwornica hm wcześniej jak miałem inne radio z cobry to się tak nie działo tylko teraz przy tym nowym.
    Wawrzyniec
    Level 36  
    Co nie zmienia faktu że przetwornica jest do kitu bo sieje.
    Krzychu1369
    Level 10  
    no będę jeszcze próbował zobaczymy co to da :)