Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wirus?

26 Apr 2005 15:21 966 6
  • Level 10  
    Witam, wczoraj mój pulpit nieoczekwiwanie zrobił się niebieski, a na nim pojawił się komunikat o Trojanie Agent który zainfekował mój komputer. Przeskanowałam komputer mksem i wyrzuciłam pliki które zawierały tego Trojana. Mimo że teraz już rzekomo trojana nie ma to wciąż nie mogę zmienić tła pulpitu (w tej chwili jest czarny). Czy to nadal ten trojan? jak sie go pozbyć?
  • Level 19  
    aadware i inne trojan-spyware remover-y

mks jak i większość antywirusów nie usuwa skutków działania , usuwa tylko ciało trojana

pozdrawiam
  • Level 10  
    Dziękuję za pomoc.
  • Level 33  
    Musisz miec zabezpieczenie które działa non stop i w razie zassania trojana usunie go, przed tym jak narobi szkód. Polecam darmowy avast.
  • Level 18  
    Zastosuj CWShredder. Poszukaj na googlach. AVAST wg mnie troszkę z mocno obciąża system. Miałem NODa, ale ten nie potrafi wyszukać mnóstwa wirusów (np NETSKY!!), Panda jest dość dodba, ale płatna. Tak jak DR WEB (ten jednak warto wrzucić na te 30 dni bo wykrywa wiele wirusów www.drweb32pl lub www.drweb.pl). MKS jest całkiem dobry- nie widziałem żeby ktoś złamał i uzywał bez klucza. Odradzam wszelkie Nortony, bo to przerosto formy nad treścią.
    Niestety prawda jest taka, że każdy program ma swoje wady i często przepuszcza nawet popularne wirusy. Ja tak miałem właśnie z Netskim, którego ani NOD, ani AVAST ani narzędzia MKSa nie wykryły.
    Dlatego warto sie zabezpieczać skanowaniem ze stron. Np:
    www.mks.com.pl
    www.pandasoftware.com
    www.bitdefender.com
    http://www3.ca.com/securityadvisor/virusinfo/scan.aspx

POza tym oczywiście akualizacje Windy.
    Dopiero po takiej litanii można mówić o czystości.
    Polecanych programów typu AdAware czy Spybot ja nie polecam, bo są dobre do cookies, a nie na trojany czy szpiegi które masowo przeoczają.
    CWShredder jest dobry- jak nie znajdziesz to Ci prześlę.
  • Level 33  
    mkaminski100 wrote:
    ...AVAST wg mnie troszkę z mocno obciąża...

Napisz w którym miejscu tak Ci obciąża, według mnie ten wlasnie antywir najmniej obciąża system, trzeba go tylko odpowiednio do wlasnych potrzeb skonfigurowac, co sie robi bardzo łatwo.
  • Level 18  
    Wg mnie sprawniej działa np NOD. Oczywiście AVAST jest dobry i nie obciąża jak np Norton, ale podczas pracy czuje sie dłuższe przestoje niż przy pracy z NODEM. Testowałem na procu 466 i win XP, a przy takiej konfiguracji czuje się róznicę. Przy lepszych pewnie bedzie niezauważalna.
    POza tym często gubił sie przy poczcie, analizował ją dość długo.
    No i przeoczył wirusy, ale i NOD nie jest tu super. Jakoś NOD przemówil do mnie mocniej chociaż widzę że ma i tak za dużo wad, aby zapewnić sprawną ochronę.
    Wg mnie obciążalnośc systemu jest podobna w przypadku NOD, AVAST DRWEB. Problem jednak w tym co dajesz do skanowania i jakimi metodami. Ja np muszę mieć skanowane wszystkie pliki pod każdym względem (analiza dokładna i zaawansowana heurystyka). Nie zauważyłem żeby NOD spowalniał system.