Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fotopułapka HC-300M - Pare pytań o działanie fotopułapki

18 Sie 2014 21:33 52179 161
  • Poziom 2  
    Witam

Kupiłem parę sztuk najtańszej na rynku fotopułapki HC-300M z funkcją wysyłania MMS i pojawił się szereg problemów po kolei:

1.Czy to normalne że jak spadnie jedna kreska poziomu baterii w fotopułapce to nie wykrywa zasięgu sieci? bo to wydaje się dziwne muszą być praktycznie nowe baterie jak spadnie jedna kreska poziomu baterii to sieci już nie wykryje.

2.Dla czego fotopułapka gdy jest włączona wszystko ustawione i chce zrobić zdjęcie przechodząc koło niej nie uchwyca mnie na zdjęciu, słowem działa z dużym opóźnieniem nie uchwycając ludzi, obiektów przechodzących obok obiektywu.

3.Czego fotopułapka nie robi regularnie zdjęć? jak się przejdzie koło fotopułapki to raz wyśle zdjęcie MMSem a raz nie, po prostu to ją dyskwalifikuje, testowałem dzisiaj z 30 razy i tylko 5 MMSów przyszło na telefon i to samego otoczenia bo jak już wcześniej wspomniałem wykonuje zdjęcia z opóźnieniem.

4.Ta nie regularność zdjęć może być spowodowana tym że zmniejsza się momentami zasięg? na fotopułapce jest 5 kresek zasięgu dzisiaj na działce jak testowałem miałem tak średnio 2-3 kreski ze wskazaniem na 3 wydaje mi się że jak zasięg był cały czas to i powinny zdjęcia być za każdym razem?.

5.W tym modelu fotopułapki jest dokręcana antena może dało by się kupić jakąś dużą antenę i problemy zostały by wyeliminowane? czy po prostu ta najtańsza chińska fotopułapka nadaje się jedynie do kosza?

6.Droższe modele fotopułapek z funkcją MMS też się tak zachowują jak tą co opisałem? czy są na rynku jakieś stabilne sprawdzone modele?

Jak ktoś coś o tym wie i ma chęć niech odpisze bo wpompowałem pieniędzy a tu taki bubel, w ogóle sprzedawca na allegro wprowadza w błąd bo niby działać ma ale takie działanie mija się z prawdą .
  • Computer Controls
  • Poziom 2  
    ale te droższe fotopułapki są lepsze? czy podobnie by sie zachowywały ?
  • Poziom 1  
    Witam, udało Ci sie cos osiagnac z ta fotopulapka?
  • Computer Controls
  • Specjalista elektryk
    Jeśli w punkcie "Delay" masz ustawione 5 sekund, kamera nie robi fotek częściej, niż 5 sekund.

Śmiem twierdzić, że każdy szit zwany fotopułapką albo kamerą gsm działa wyłącznie w sieci 3G, i do tego wymaga dobrego poziomu sygnału. Może pomóc zmiana anteny na lepszą, ale to będzie zmiana jedynie zawartości portfela.
    Straciłem 4 koła, żeby się dowiedzieć jak to działa...
  • Poziom 5  
    Ta fotopułapka to naprawdę szmelc.
    Kwestia zasięgu to musi być antena zewnętrzna. Inaczej nie będzie trzymać zasięgu.
    Zdjęcia ustawione na jedną sekundę po czym musi nagrać 30 sekundowy film i to co najwyżej w 720p. Inaczej będzie się zacinac i niedziałać jakieś 20 min. Tak po nagraniu filmu jakoś wraca w tryb czuwania.
    Co do reakcji na wykrycie ruchu to faktycznie musi być pełna bateria ale to nie to że przestaje działać ale dużo krótszy robi się zasięg czujnika. Ten problem rozwiązałem stosując akumulator żelowy 6v bo sprzęt jest wyposażony w złącze do zewnętrznej baterii. Bardzo duży wpływ na reakcję ma kartą pamięci. Nie może być większa niż 2 giga i taka właśnie stosuje. Po tych zabiegach i na takich ustawieniach fotopułapka działa w miarę dobrze. Jeszcze raz podkreślę że musi być do niej podłączony akumulator żelowy 6v min te 10 ah, karta pamięci nie większa niż 2 giga oraz musi po wykonaniu jednego zdjęcia nagrać 30 sekundowy film 720 p lub w mniejszej rozdzielczości.

Tak po za nawiasem koleś zrobił nie zły odkop
  • Poziom 1  
    Kupiłem 2 szt. w zeszłym roku. Co ciekawe obsługują pełen zestaw komend sms o czym nie widział nawet właściciel aukcji (po dziś dzień tego nie wie). Tylko co z tego że fotopułapka robi fotki (bo akurat to robi jeszcze w miarę często), jeśli potrafi wysłać tylko 5 mms, po to tylko żeby się zaciąć. Długo się zastanawiałem i dużo kombinowałem z tym "sprzętem". A jeszcze więcej sobie wmawiałem, że uda mi się uratować stracone pieniądze. Doszedłem do następujących wniosków i spostrzeżeń:

-Na ekranie widać że potrafi wyłapać twarze (twarz jest uchwycona w biały prostokąt

-Nie wysyła wszystkich zrobionych zdjęć jako mms i jest to zaplanowane przez konstruktora (pewnie chodziło o ograniczenie kosztów mms, co faktycznie ma jakiś sens przy seryjnych zdjęciach). Ktoś tu zastosował "sztuczną inteligencję" która jednak nie ma nic wspólnego z inteligencją. Fotopułapka po prostu rozpoznaje jeden kształt i robi zdjęcie dopiero gdy ten kształt ma inną temperaturę. Przy czym może się trafić że z serii wykonanych zdjęć wyśle akurat te, na którym nic już nie ma. W taki sposób dostałem na komórkę fotkę zadka jelenia schodzącego z kadru fotopułapki. Ot, taka "sztuczna inteligencja".

-zastosowany moduł mms to Quectel Wireless M50 Series (fotopułapka 1 model HC 300-2G-M35)

-jakiś inny starszej generacji (fotopułapka 2 model HC300-2G-R)

-często robi czarne zdjęcia, jak już zacznie to do chwili aż się ją zresetuje

-jeśli wysyła 5 i następny mms to albo puste albo z czarnym obrazem (nawet w dzień)

- nie reaguje na komendy sms jak już wygeneruje 5 mms

-resetowanie komendą sms nic nie daje

-bardzo dobry zasięg nie ma znaczenia jeśli chodzi o poprane wysyłanie 5 mms i kolejnych. Po prostu moduł mms się zawiesza i tyle

-fotopułapka HC- 300M to wadliwy produkt o wadliwej konstrukcji, zaprojektowany przez firmę, która wypuściła na rynek produkt skonstruowany przy użyciu materiałów, które nie pozwalają na jego użycie zgodnie z jego przeznaczeniem
  • Poziom 7  
    Korzystam z tej foto-pułapki.
    Działa bez zarzutu. Robi doskonałe zdjęcia i rejestruje 90 sekundowe materiały video.
    Wysyła MMS'y. Robi to w zależności od konfiguracji, w czasie rzeczywistym, bądź z 2 min opóźnieniem.
    Kluczem do rozwiązania wszystkich problemów było podłączenie zasilania z 6V akumulatora zewnętrznego (AGM Vipow 6V 4,5Ah).
    Urządzenie pracowało prawidłowo na dedykowanych do niego bateriach. Niestety czas pracy był bardzo krótki.
    Na akumulatorkach które mają niższe napięcie (bateria AA- 1,5V - odpowiednie akumulatorki 1,3V ) kamerka była w stanie wysłać: latem 3 MMS'y zimą 1.

Dodam że lepiej pracuje z kartą 16GB. Karta operatora PLAY na abonament.

Nie dodam zdjęć bo zestaw "pracuje w lesie". Działa bez zarzutu.
  • Poziom 10  
    Panowie od paru dni usiłuję zmusić HC-300M do wysłania MMS
    mogę prosić o podpowiedz jakie mają być ustawienia do sieci PLAY

• Poziom 7  
    olot3 napisał:
    Panowie od paru dni usiłuję zmusić HC-300M do wysłania MMS
    mogę prosić o podpowiedz jakie mają być ustawienia do sieci PLAY

W oknie MMS: z listy wybierz: MMS MODE: Auto, Country: POLAND, Operator: PLAY. w oknie na nr tel wpisz max 2 kolejne nr (bez prefixa)
    W oknie SMTP powtórz 3 pierwsze pozycje reszta uzupełni się sama.
    Wszytsko. Kliknij SAVE.
    wszystkie powstałe pliki ".dat" muszą znajdować się na karcie pamięci umieszczonej w kamerce.
  • Poziom 10  
    Tylko w moim programie nie było możliwości wyboru Poland
    W obecnej chwili posiadam już inną wersję w której jest już wybór operatorów z PL
    A ma to wyglądać tak jak w załączniku
  • Poziom 10  
    Fenervil napisał:
    Kupiłem 2 szt. w zeszłym roku. Co ciekawe obsługują pełen zestaw komend sms o czym nie widział nawet właściciel aukcji (po dziś dzień tego nie wie).

Możesz podesłać pełen zestaw komend. Nie mam dostępu do fotopulapki a potrzebny reset
  • Poziom 10  
    reset to *531* ok stop a następnie *530* ok start
  • Poziom 10  
    Witam, mam taki problem z taką fotopułapką że wyśle 3 mmsy i się zacina.. musi się ostudzić i znowu to samo, nie da się włączyć trybu ustawiania - świeci się non stop ekran powitalny-jeleń..
    Zmieniałem kartę z 16gb na 2, dawałem różne utawienia itp...
    Może ma ktoś lepszego softa, jeśli tak bardzo proszę o przesłanie lub poradę jak to zrobić :)
    Pozdrawiam,
    mój email: kondziorally(malpa)vp.pl
  • Poziom 10  
    Pobierz ze strony producenta plik http://www.cnsuntek.com/en/hr.aspx?code=0301. Następnie wgraj jego na kartę. Umieść kartę w kamerze. Uruchom na pozycji 1 testowej i czeka aż oprogramowanie się zaktualizuje, następnie wyłącz kamerę i usuń wgrany plik z karty. Zmień główne oprogramowanie do obsługi kamery z opcji PC na inne nowsze.
    Mam podobny problem ale z HC550M i producent nie udostępnił oprogramowania.
  • Poziom 2  
    Panowie a wie ktoś jak ustawić SMTP by przysyłano zdjęcia na maila przez internet a nie MMS ?
    W zakładce MMS wszystko działa, wysyła mi zdjęcia albo na telefon albo na maila ale za pomocą MMS'a, a jak ustawić by przysyłał maila ?

I czy moge coś zmienić by zdjęcia w nocy były bardziej widoczne? Przychodzą mi całe czarne

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Panowie, ściągnąłem tego softa, wgrywał się chwilkę, później pobrałem nową wersję msconfig, po usunieciu pliku 'spftowego" i wgraniu pliku "parametr" fotopułapka wyświetla tylko biały ekran, nic się nie dzieje..
    Robię wszystko książkowo, nawet czekałem 30min z tym wgrywaniem softa, umieszczałem plik parametr z wcześniejszych programów msconfig ale nic to nie pomaga..
    Czy możecie mi przesłać sprawdzony soft i poprawny program do konfiguracji, bardzo będę wdzięczny.
    Pozdrawiam, Konrad
  • Poziom 1  
    kondziorally - mamten sam problem po zmianie pliku bin kamera wyświetla tylko ekran startowy. Czy ma ktoś plik bin do HC-330M.
  • Poziom 2  
    Wiatm.
    I jak udało się rozwiązać problem z białym ekranem po aktualizacji.
    Zastanawiam się czy nie zaktualizować swojej
  • Poziom 8  
    Witam. Mam takie pytanie.
    Użytkownik Babimost pisał wyżej że podłączył zasilanie zewnętrzne do kamerki myśliwskiej z akumulatora Vipow.
    Czy wtedy do kamerki wkładamy akumulatorki czy kamerka powinna być bez nich? Jeśli tak to jaka pojemność jest najlepsza, czy to obojętne znalazłem 2700mAh oraz 2500 mAh z GP i nie wiem które wziąć.
    Podłączył normalnie kablem zasilającym pod plus i minus czy jakoś bardziej skomplikowanie?
    Oraz ile wtedy mniej więcej wytrzymywała w terenie?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Niestety mnie się nie udało nic zrobić z białym ekranem po aktualizacji.. obdzwoniłem kilka firm, nikt nie chce się podjąć naprawy.. Jeśli ktoś coś wymyśli/zaaktualizuje bardzo proszę o informacje.
  • Poziom 2  
    Ruszyło coś w sprawie aktualizacji?
    Przy okazji zapytam może ktoś wie jakiej średnicy powinna być wtyczka zasilająca DC 6V
  • Poziom 1  
    Witam
    Czy mam problem z kamerą HC-500M działa bez zastrzeżeń podłączyłem solar tak aby doładowywał baterię ale po 26 godz pracy kamera wyłącza się i muszę wyłączyć ja a następnie włączyć i dalej hula przez 26 godz może ktoś wie o co chodzi i czy ktoś wie jak ustawić datę o godz przez SMS kodem a moę ktoś posiada więcej kodów do tej kamery
    pozdrawiam RS
    Dodano po 11 [minuty]:
    Podaję link do solaru

Moderowany przez jimasek:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens

.
  • Poziom 5  
    Mam HC500 karta 32GB zacina się. Pierwsze kilka zdjęć i filmów jest. Później zacina się. Wszystko czarne. Same zdjęcia w dzień robi. Kamera podłączona pod tv, lub komputer, nie działa. Trzeba wyjąć kartę. Nie wszystko da się odtworzyć.
  • Poziom 1  
    olot3 napisał:

Hej. Męczyłem się wczoraj cały wieczór z ustawieniami tej fotopułapki i nadal nic mi nie wysyła. Kombinowałem już z 3 wersjami oprogramowania. Na mojej płycie nie ma w ogóle Polski w rubryce SMTP, w innej wersji jest Polska, ale nie mojego operatora... Ręcznie próbowałem i również nic z tego nie wyszło. Podpowiecie co wpisać po kolej w SMTP?
  • Poziom 7  
    Oprogramowanie pobrałem ze strony: http://fire.pl/download.php WAŻNE! Link z rozszerzeniem ZIP
    Link z rozszerzeniem RAR – nie działa.
    Po uruchomieniu: MMSCONFIG.exe otwiera się okno programu (kolejno jak na zdjęciach)
    W zakładce CAMERA zaznaczam HC- 300M (zakreślone na czerwono).
    MENU ustawienia jak na zdjęciu.

Te ustawienia spełniają moje oczekiwania. Na przykład ISO 400 – daje jaśniejsze zdjęcia. Interwał 5 sekundowy w połączeniu z długością Vido (90 sekund) daje to iż po wykonaniu Seri 3 zdjęć w odstępie 5 sekund rozpoczyna rejestracje materiału Video, a w między czasie wysyła wiadomość MMS.
    W zakładce MMS – wybieram z listy operatora PLAY – testowałem na karci ORANGE i PLUS – również działało jednak kosztowo bardziej opłacało się wykupić abonament w PLAY.
    Zwracam uwagę iż wybierając operatora z listy, z automatu uzupełniają się dane w oknach ustawienia serwerów.
    W oknie ustawień telefonu znajdują się okna dla 4 nr jednak działa wyłącznie z wpisanymi dwoma.

W zakładce SMTP podobnie jak w przypadku mmsów wybieram kraj i operatora a to definiuje ustawienia w oknie GPRS.
    Podobnie jak w przypadku mmsów tak w przypadku adresów email działa tylko dla 2 wpisanych adresów.

Po wprowadzeniu ustawień klikamy „SAVE” w folderze z programem powstają 3 pliki z rozszerzeniem „ .dat ” Należy je przenieść na kartę pamięci, którą umieścimy w urządzeniu.

Powyższe ustawienia spełniają moje oczekiwania wynikające z możliwości kamery.
    Ze strony producenta pobrałem instrukcję obsługi, w której to na stronie 10 znajduje się zestaw komend sms do zdalnej obsługi. Bardzo okrojony, ale zawsze. Innych komend nie posiadam.
    3.3 SMS Command Code
    mms/smtp need to be set ‘on' mode before using thes sms command
    *500* take picture
    (both mms and smtp mode)
    *505* take picture and send to the mobile who sends sms
    *520* check the picture quantity and battery status
    (both mms and smtp mode)
    *530* turn on camera
    (both mms and smtp mode)
    *531* turn camera to sleeping mode
    (Can work in both mms and smtp mode)

W kwestii samej kamery. Zabudowałem ją jak na zdjęciu. Obsługa sprowadza się do wymiany akumulatorów, co kilka - kilkanaście dni, oraz karty pamięci, której wymian przypada, co kilka wymian akumulatorów.
    Czas pracy na akumulatorze zewnętrznym (w tym momencie są to zamiennie 2 sztuki: MN POWER: Pb 6V 5Ah bezobsługowy) wacha się od 5 do 14 dni i zależy od wielu czynników temperatury ilości wykonanych zdjęć i co istotne, ilości wysłanych komend sms, które bardzo skracają czas pracy akumulatora jak wnioskuję w związku z durzą energochłonnością odbioru i przetworzenia. Z tych samych powodów na czas pracy wpływa ilość zdefiniowanych odbiorców wiadomości mms i email. Po podłączeniu zasilania do zewnętrznego gniazda nie wkładam baterii do środka.
    Stosowane karty mają pojemność 16 i 32 GB.

fotopułapka HC-300M - Pare pytań o działanie fotopułapkifotopułapka HC-300M - Pare pytań o działanie fotopułapkifotopułapka HC-300M - Pare pytań o działanie fotopułapki

Kamerę używam od blisko 3 lat. Działa bez problemowo, a 90% problemów pojawiających się na początku w czasie jej poznawania wynikało z jej zasilania. Wszystko co na tę chwilę mogę o niej powiedzieć.
    W załączniku zdjęcia z ostatniego okresu.

fotopułapka HC-300M - Pare pytań o działanie fotopułapkifotopułapka HC-300M - Pare pytań o działanie fotopułapkifotopułapka HC-300M - Pare pytań o działanie fotopułapkifotopułapka HC-300M - Pare pytań o działanie fotopułapkifotopułapka HC-300M - Pare pytań o działanie fotopułapki

PS. Elementy kamery można nabyć i wymienić w razie potrzeby, znajomy wymieniał moduł GSM - Quectel M35.
  • Poziom 5  
    Czy to normalne, że podczas nagrywania filmu, fotopułapka brzęczy, ( wydaje cichy dźwięk) ? Nie zawsze. Zauważyłem, że w nocy hałasuje.