Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel 8008x - nieuznana gwaracja serwisu zalanie płyty

darok20 18 Sie 2014 21:54 1194 6
  • #1 18 Sie 2014 21:54
    darok20
    Poziom 9  

Witam mam problem. Otóż oddałem tel do autoryzowanego serwisu i stwierdzili ciesz przy slocie kart sim. kolejna rzecz to urwana taśma włącznika tel urwana w drugim serwisie...

Alcatel 8008x - nieuznana gwaracja serwisu zalanie płyty Alcatel 8008x - nieuznana gwaracja serwisu zalanie płyty

i tu pytanie czy jest serwis co by te elementy naprawił? czy ogólne się da naprawić? Serwis najlepiej żeby był z Krakowa.

0 6
  • MagBoss
  • #2 18 Sie 2014 22:45
    czarny244
    Poziom 27  

Wymiana taśmy power to nie problem gorzej będzie z płytą jak jest po zalaniu bo raczej na taką naprawę nie udziela się gwarancji.

0
  • #3 20 Sie 2014 16:20
    darok20
    Poziom 9  

Na płycie głównej jest drugi slot karty sim i prosi o kod odblokowania sim2 jezeli bym sciagnal blokade sim 2wtedy karta sim bedzie chodziła. Czy kupienie kodu odblokowania na.allegro pomoże ?

0
  • #4 23 Sie 2014 08:36
    dxxx

Poziom 24  

Nie wiem jak ten Alcatel ale Nokia wymaga włożenia karty do slotu nr 1 zawsze a potem opcjonalnie do slotu numer 2. Jak włożysz tylko do slotu numer 2 to informuje, że w slocie nr 1 karta musi być.

Podobnie Kazamy z PLUSA, w pierwszym slocie musi być karta SIM z PLUS GSM, a w drugim dowolna.

====

Ja mam jednak pytanie - jakie były objawy przed oddaniem do serwisu gwarancyjnego? Czytnik SIM cały? Nie powyrywany/połamany?

Dlaczego pytam - w telefonie jest usterka X, serwis stwierdza zawilgocenie niekoniecznie związane z usterką X i oddaje telefon. Nie zagłębia się dalej.

W-support z Wrocławia, w Sony, czasem nawet nie rozbiera telefonu, tylko na podstawie zabarwionych wklejek unieważnia gwarancję.

CCS w Samsungu, to chociaż rozbierze i czerwonym lakierem płytę oznaczy (mam takiego Samsunga SIII co miał liczniki flashowań na 2 i to stanowiło podstawę do unieważnienia gwarancji).

0
  • #5 23 Sie 2014 10:09
    darok20
    Poziom 9  

Objawy byly takie ze nie czyta karty sim nie wykrywa taki pokazywal sie komunikat w tel ale czasem zlapalo karte.ale na.chwile. Serwis z Piaseczna to robil czyli css. Rozebralem sam.go i slot wporzadku nic nie wyrwane. Na innych zdjeciach z css pokazana jest plyta jak sa oznaki cieczy plamy po.wodzie. Mam chinski tel zopo i moze chodzic bez jednej karty tak jak alcatel bo on tez jest chinski

0
  • #6 23 Sie 2014 11:45
    mindzia7
    Poziom 12  

Kolego darok20,tak sobie myślę,że jakby spojrzeć na naklejki nawet największych producentów,to na każdej naklejce będziesz miał "made i china" także raczej to nie ma znaczenia...Co do simki w drugim slocie.To prawdopodobnie drugi slot i tak jest zablokowany programowo przez producenta,więc nie sądzę żeby to działało...Chyba że znajdziesz soft na dual sim,aczkolwiek wydaję mi się,że ten model sprzedawany był na polski rynek tylko i wyłącznie przez sieć orange

Pozdrawiam

0
  • #7 23 Sie 2014 12:01
    darok20
    Poziom 9  

Tak wiadmo.ze wszystko chinskie i dlatego nie kupuje markowych tel tylko prawdziwe chinczyki ktore sa jakosciowo lepsze niz np sony co mialem. Tak orange dawalo na jeden sim ale w innych krajach np rosja to dual sim. Rom sie nie rozni czy dual czy pojedynczy bo ten android 4.2 kernel taki sam wiec w alcatelu jest taki sam jak u mnie w zopo a moj obsluguje jedna czy druga karte . Sprobuje odblokowac drugiej karty blokade i.wtedy sie przekonam czy to pomoze

0