Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić auto kombi do 8000PLN

gumbi82 19 Sie 2014 06:58 2409 17
  • #1 19 Sie 2014 06:58
    gumbi82
    Poziom 9  

Witam wszystkich! nie chciałbym zaśmiecać tego tematu stąd prośba do administratorów tej strony o nie usuwanie tego wątku lecz nie mam kogo się w takich sprawach poradzić. Piszę z zapytaniem do doświadczonych kierowców - mechaników jakie najlepiej auto rodzinne kupić do co prawda bardzo skromnego budżetu który wynosi 8000 z racji tego, że nie posiadam aktualnie większego kapitału. Rodzinka 5 osobowa przez co myślałem może o passacie B5 kombi 1.6 albo coś z TDI z tym, że diesel będzie już zapewne ostro przelatany, jakiś Opel może ale tutaj w tej cenie z blacharką będą już problemy. Zastanawiałem się jeszcze nad Fiatem Stilo wagon albo Golfie IV oczywiście kombi z 1.6 albo SDI. Proszę o doradzenie na czym warto skupić uwagę a co na starcie sobie podarować. Dodam, że auto będzie służyło w głównej mierz do jazdy po mieście w 80%. Wiadomą sprawą będzie, że przy takich rocznikach każde auto będzie już indywidualnie oceniane a nie przez markę lecz proszę o porady. Myślałem jeszcze o jakimś Francuzie lecz nie mam z tymi autami dobrych wspomnie więc raczej odpadają.

Z góry bardzo dziękuje za każdą sugestię, podpowiedź.

0 17
  • #2 19 Sie 2014 07:43
    marecz
    Poziom 11  

Szukaj czegoś pewnego po sąsiadach, znajomych, nie nastawiając się na konkretny model. Szybciej trafisz coś w dobrym stanie, z pewną historią. Lepiej kupić pewne auto z niższej półki niż "odpicowanego" . Sam wpakowałem się w B5 z przebiegiem (jak się okazało >500 000km) - nie narzekam wygodne, jeździ, liczyłem się z naprawami, ale co trochę jest coś do wymiany a koszta już przekroczyły 50% ceny samochodu.

0
  • #3 19 Sie 2014 07:55
    zen3x
    Poziom 30  

Multipla 1, duży pojemny samochód.

0
  • #4 19 Sie 2014 08:31
    strucel
    Poziom 28  

zen3x napisał:

Chyba kolego żartujesz polecając to auto - rdzewiało na potęge , a do tego plastiki i tapicerka wewnątrz wyjątkowo marnej jakości.

0
  • #5 19 Sie 2014 08:33
    Alfax
    Poziom 28  

zen3x napisał:

Witam
    Multipla ma obszerne wnętrze, fakt - ale za to znikomy bagażnik: na wyjazd pięcioosobowa rodzina nie zapakuje się. Natomiast Fiat Stilo Wagon - zdecydowanie tak. Duży (i wysoki) samochód, duży bagażnik. Oczywiście 1,9JTD.
    Pozdrawiam

0
  • #6 19 Sie 2014 11:10
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Przeniosłem.

0
  • #7 19 Sie 2014 13:26
    gumbi82
    Poziom 9  

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi, czekając jeszcze na jakieś sugestie co do wyboru auta bądź kierunku szukania marki.

0
  • #8 19 Sie 2014 14:55
    gun22
    Poziom 9  

a volvo czemu koledze nie polecacie? Wydaje mi się ze to najlepsze auto a napewno lepsze od opli czy b5 ew. golfa.
    Volvo v40 rocznik 96-98 może na nowsze trafisz 99-2003
    silnik benzyna 1800-2000 od 115km do nawet 200km a nawet diesle są doboru.
    Ja właśnie takie auto mam a miałem kupowac golfa 4 lub b5 i nie żałuję.

0
  • #9 19 Sie 2014 17:47
    chojinka
    Poziom 27  

najlepsze rodzinne i tanie auto to Opel Zafira A 1.8 benzyna +lpg
    następnie peugeot 406 hdi lub benzyna.
    inne:
    vectra najlepiej 1.8 - to mój ulubiony motor w tych autach ale 1.6 też jest wystarczający
    focus ale rdza jest okrutna dla niego
    mondeo - tez rdzewieje ale jest wielki!
    stilo 1.4
    astra 2 silnik 1.6
    w tej cenie możesz kupić ROVER 75 lub inny model całkiem tanio więc zostanie na naprawy i odpicowanie auta...

0
  • #13 19 Sie 2014 23:11
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

chojinka napisał:
    następnie peugeot 406 hdi lub benzyna.
    inne:
    vectra najlepiej 1.8 - to mój ulubiony motor w tych autach ale 1.6 też jest wystarczający

Postawiłbym raczej na 406 w benzynie 1,8 117KM+LPG. Silnik dużo lepszy niz vectra, a prostszy w osprzecie, zwarty, aluminiowy blok, szybkie nagrzewanie, idealny do miasta. Zajrzyj pod maske vectry a 406. W pierwszym nie włozysz nigdzie reki, mnóstwo dziwnie unieszczonego osprzetu, weżyków zaworków , a w peugeocie miejsca mnóstwo i do wszystkiego dostep. O blacharce nie ma co pisać, to przepaść, komfort i prowadzenie to samo. W starym aucie blacha jest najwazniejsza i szukaj tylko z dobrym ocynkiem, resztę - mechanika jest do ogarnięcia i auto jest tyle warte w jakim jest stanie. .
    Za 1 przereklamowanego passata kupisz 2 dużo lepsze peugeoty.
    Drugie auto to xantia II. Blacha lepsza niz w audi a auto bardzo przestronne i nie drogie w utrzymaniu pomimo hydro, które jest tańsze niz zawieszenie na amortyzatorach. Silniki niemal identyczne jak w 406.
    chojinka napisał:
    Lancia tez jest warta uwagi.

Racja ciekawe i niedocenione u nas auto, ale dobry silnik benzynowy to tylko 2,0 20V 5 cylindrów, co niekoniecznie bym polecał do miasta a i instalacja LPG nieco droższa. Może 1,9 JTD w dobrym stanie, ale na krótkie odcinki do miasta tez nie najlepiej dla silnika.

0
  • #14 20 Sie 2014 14:35
    gumbi82
    Poziom 9  

Czyli w/w aukcje z 2 różnymi Passatami nie warto brać pod uwagę?

0
  • #15 20 Sie 2014 21:52
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

To Twoje pieniadza, ale daję Ci do zrozumienia , ze w starszym aucie liczy si,e stan, a nie przereklamowany znaczek , na masce za który dopłacasz zamiast kupic auto w lepszym stanie , albo młodsze.

-1
  • #17 27 Sie 2014 16:27
    Krzycho_L
    Poziom 14  

Ja teraz poluję właśnie na Volvo V40, z tym że trochę droższe, młodsze i praktycznie full opcję.
    Interesuje mnie tylko i wyłącznie 2.0 Turbo 165 koni. Silnik dynamiczny i ekonomiczny. Spalanie gazu to mniej więcej ~10 litrów. O komforcie i wyposażeniu Volvo już nie będę wspominał.
    Za małe pieniądze kupisz już jakiś rocznik 1998 z super wyposażeniem. Niestety V40 jest zdecydowanie mniejszym kombi niż Passat, ale jest jeszcze przecież V70 ;) no ale to już jest kawał fury.

0
  • #18 31 Sie 2014 15:59
    tzok
    Moderator Samochody

Krzycho_L napisał:
    Niestety V40 jest zdecydowanie mniejszym kombi niż Passat
    V40 zależnie od rocznika to Mitsubishi Carisma albo Ford Focus.

Nie bez powodu Skoda Octavia jest u nas tak popularna, to w zasadzie Golf, a miejsca w środku więcej.

0