Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool adg 6240 fd - zmywarka whirlpool adg 6240 fd - Nie grzeje wody c.d.

19 Aug 2014 07:38 5520 6
  • Level 9  
    Temat już był i niby rozwiązany, tylko nie do końca wiem jak (niby wykasowanie błędu pomogło) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2676950.html
    U mnie podobny problem, też poszło termiczne zabezpieczenie w grzałce, grzałka wymieniona na nową i dalej nie grzeje. Numerki ze zmywarki to 854262401000 i 10425408 (Whirpool adg 6240 fd).
    Próbowałem wykasować błąd: odłączenie od prądu na kilka godzin, przyciski anuluj i program, ale to powoduje tylko pokazanie się informacji o twardości wody.
  • Level 11  
    Kolego, jak sobie poradziłeś? mam dokładnie ten sam problem. Grzałka wymieniona, przewody sprawne, przekaźniki itd a nie podaje prądu na grzałkę....
  • Level 9  
    Koleś z serwisu wymienił jakiś czujnik, szybka sprawa była. Koszt dokładnie nie pamiętam ok 150zł. Grzałkę też niepotrzebnie wymieniłem wcześniej, podobno teraz są jakieś w innej technologii, ta na którą wymieniłem (taka jak była w oryginalnej) też prawdopodobnie niedługo padnie. Teraz wiem, że do zmywarek serwis :)
  • Level 11  
    dzięki za info, zamówię i wymienię czujnik OVI i dam znać.
  • Level 9  
    Widzę tak wyglądała część, która została wymieniona, podobno trzeba go przecierać, tylko nie wiem gdzie on jest umiejscowiony, jakbyś mógł zamieścić jakieś foto z zaznaczeniem gdzie to jest :)
  • Level 11  
    Jak wyjmiesz filtry z komory zmywarki, trzeba wybrać wodę z dna do końca, najlepiej gąbką, a samym dole po prawej stronie ukarze Ci się czujnik. Kawałek plastiku z dwiema wypustkami. Te wypustki muszą być czyste, a wygląda tak:
    Whirlpool adg 6240 fd - zmywarka whirlpool adg 6240 fd - Nie grzeje wody c.d.
  • Level 9  
    rozwiązanie podane wcześniej, koniec.