Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Router-鈍iat這w鏚, jaki kupic?

19 Sie 2014 10:47 20733 19
  • Poziom 2  
    Witajcie

W czerwcu za這zono u mnie swiat這w鏚, jestem zielony w tych technologiach wiec napisze ze w technologi ftth i gpon.

Potrzebny mi router z dobrym wifi bo ten co daje dostawca internetu ma bardzo slabe (5m i prawie niema zasiegu) koszt jaki moge wydac to 200-300, im mniej tym lepiej :)

Ten co mam teraz to HUAWEI Echolife HG8245H

Probowa貫m znalesc sam jakis konkretny router ale przez te wejscia w ktorych jestem zielony jest to niemozliwe.

Pytalem tez dostawcy jaki lepszy router moge kupic, jaki typ itp. to powiedzial mi ze kazdy z wejsciam WAN, ale gdy patrze na te routery i na ich wyjscia to niema jednego wyjscia w ktorym jest ten swiat這wod(przynjamniej tak mi sie wydaje, ze to swiat這wod)

W za豉czniku dalem zdjecia tych wej嗆, NA zadnym routerze jaki patrzylem z wejsciem WAN niemoge znalesc takiego wejscia jaki jest pod routerem ( Na koncu kabla ktory wchodzi do tego jest jakby "酥ikulec"dlatego wydaje mi sie ze to jest swiat這w鏚)

z G鏎y dzieki za wszelaka pomoc, moze sie tez czegos od was naucze :)
  • Poziom 43  
    Kabel z zielon wtyczk to 鈍iat這w鏚. Szukaj routera z wej軼iem w standardzie GPON (豉twe to nie b璠zie).
  • Poziom 2  
    Co do routera to sam dostawca mowi ze te routery sa slabe, cala miejscowosc ma takie same i od kazdego slysze to samo ze Wi-Fi jest bardzo s豉be. Zasieg sprawdzalem u mnie na laptopie, telefonach i na drugim koncu domu jest stacjonarny z antenka ktora odbiera Wi-fi(czy cos takiego) .
    Tak瞠 widzicie jak jest, co do tego xDSL by豚y to dobry wyb鏎? Jak z wi-fi wtedy? i czy nie popsuje to jakosci internetu przy g這wnym komputerze do ktorego jest podlaczony router?
  • Poziom 43  
    Dostawca ci powiedzia - router z wej軼iem WAN co sugeruje, 瞠 obecny router nie mo瞠 by wymieniony, jedynie co mo瞠sz zrobi to dostawi drugi router z wyj軼iem WAN.
  • Poziom 2  
    Polecacie jakis z dobrym Wi-Fi? I czy sa trudnosci z instalacja ? i jak go podlaczac do jakich portow . itp?
  • Poziom 10  
    witam

kolego grekk696

ruter kt鏎y zainstalowa ci operator my郵 瞠 sp馧dzielnia wist jest dobrej klasy sprz皻em , jest to ruter z wej軼iem optycznym tak zwanym 鈍iat這wodowym posiada poziom serwisowy do konfiguracji oraz poziom administratora do konfiguracji niestety gdy mi ten operator zainstalowa ten ruter mia貫m podobny problem a dodatkowo nie dzia豉造 wszystkie porty lan

moja opinia nie wiem kto im konfiguruje te rutery , ja poprawi貫m konfiguracj osobi軼ie i jest ok niestety jest pewien haczyk , ka盥e logowanie do rutera pozostawia logi ( zapis w ruterze w historii ) nie wiem czy w razie awarii operator nie stwierdzi awarii z winy odbiorcy.

podsumowuj帷

膨daj od operatora prawid這wej konfiguracji rutera

pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Podlacz cokolwiek z portem wan rj-45
    Wymienic nie mozesz tego co masz. Jedynie sprzet huawei bedzie dzialac i to tylko w technologii GPON bo jest jeszcze GEPON ale to inna technologia.
    Nawet jak wymienisz sprzet na zgodny to i tak operator musi autoryzowac to urzadzenie na swoim OLT.
    Tak jak operator mowil kupujesz cokolwiek z portem wan na rj45
  • Poziom 2  
    Witam. Korzystam z routera HUAWEI Echolife HG8245H. U mnie r闚nie dzia豉 tylko jeden port LAN. W odpowiedzi dlaczego ? us造sza貫m, 瞠 to ze wzgl璠u na ograniczenie nielegalnego rozpowszechniania internetu hehe ;) Faktycznie zasi璕 WIFI beznadziejny -jedn 軼ian przebije :) Ja to rozwi您a貫m ten problem dokupuj帷:
    1. Router dwuzakresowy 2,4/5 GHz
    2. Kart sieciow usb na 5GHz
    W routerze GPON wy陰czy貫m nadawanie wifi i korzystam z wifi drugiego routera w pa鄉ie 5 GHz. Dodam tylko, 瞠 nie poprawi這 to zasi璕u sieci bo sygna 5GHz jest "kr鏒szy" ale mam spok鎩 z nak豉daniem si kana堯w jak w pa鄉ie 2GHz i mam 4 pracuj帷e porty LAN. Koszt ok. 250 z .Mo積a kupi te inny router gpon i skopiowa adres MAC.
  • Poziom 10  
    Chcia貫m tylko zwr鏂i uwag 瞠 tu nale篡 kupi router dslowy a nie do ftth bo cz瘰to bywa tak 瞠 olt z kt鏎ym 陰cz si ko鎍闚ku ont ( w tym momencie router ) wysy豉 im automatyczn konfiguracj i zmiana routera na inny mo瞠 spodowoda brak mo磧iwo軼i korzystania z internetu.
  • Poziom 2  
    michal.moro. Czyli zakup innego routera GPON ONT i z klonowanie mac adresu nie wystarczy ? Czyli tak czy inaczej konfiguracja ze strony OLT jest niezb璠na ?
  • Poziom 27  
    Routery GPON kt鏎e s montowane przy instalacji FTTH maj konfigurowane fabrycznie porty LAN: 1 x internet, 2 x TV, 1 x VoIP. Ka盥a ingerencja w jego konfiguracj mo瞠 przyczyni si do obci捫enia abonenta w przypadku jego uszkodzenia. Najlepiej jest postawi sw鎩 router DSL i podpi望 go do 1 portu LAN na GPONie. Dostawca us逝g ma zdalny podgl康 do urz康zenia GPON.
  • Poziom 10  
    slaweczek1976 napisa:
    michal.moro. Czyli zakup innego routera GPON ONT i z klonowanie mac adresu nie wystarczy ? Czyli tak czy inaczej konfiguracja ze strony OLT jest niezb璠na ?

Nie jest niezb璠na bo to zale篡 od admina ale mo瞠 by konieczna wi璚 warto zadzwoni do dostawcy internetu i si dowiedzie.

Gitner napisa:
    Routery GPON kt鏎e s montowane przy instalacji FTTH maj konfigurowane fabrycznie porty LAN: 1 x internet, 2 x TV, 1 x VoIP. Ka盥a ingerencja w jego konfiguracj mo瞠 przyczyni si do obci捫enia abonenta w przypadku jego uszkodzenia. Najlepiej jest postawi sw鎩 router DSL i podpi望 go do 1 portu LAN na GPONie. Dostawca us逝g ma zdalny podgl康 do urz康zenia GPON.

Konfiguracja port闚 jest dowolna w zale積o軼i od stworzonego konfigu.
    Gitner ma racj 瞠 najlepiej do這篡 router DSL i wpi望 go do lanu. Wzgl璠nie mo積a do這篡 repeater i za jego pomoc wzmocni sygna. Z do鈍iadczenia mog poleci tani 8-Level wrp-300 ale to te zale篡 od tego jaka jest powierzchnia mieszkania/domu, zaj皻o嗆 kana堯w z innych router闚, z czego s 軼iany itd....
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 27  
    Kup patchcord dowolnej d逝go軼i sc/apc - sc/apc, o ile przy gniazdku tez masz t sam zielon ko鎍闚k co przy modemie.
  • Poziom 9  
    Witam, serwisanci zamontowali mi router HUAWEI Echolife HG8245H na strychu przez to nie mam wi-fi w domu wiec kazali kupi drugi z wej軼iem wan tak wi璚 zakupi貫m TP-Link TL-WR842ND, i mam w豉郾ie taki problem 瞠 nie mam dost瘼u do internetu przez niego. Gdy go pod陰czy貫m by internet przez jakie 20min potem zdech這 i gdy skonfiguruje od nowa to dzieje si tak samo przez chwile jest potem brak. Mo瞠 co 幢e robi mo瞠 inaczej skonfigurowa ten router prosz o jakie wskaz闚ki :)
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Specjalista Sieci, Internet
    telper napisa:
    Mam taki ruter GPON od tygodnia ze 120-megowym internetem z Multimedi闚.

telper napisa:
    Gdzie pisa這, 瞠 najlepszy do podzia逝 netu na radi闚k i po kablu jest WR 841 ... .
    Jest on pono zamiennikiem jakiego 740 lub 741

Do takiej pr璠ko軼i musi by ju router z portami LAN 1 Gb i radiem co najmniej pe軟ym N300 (je郵i ju nie w AC) - ale i router do wymiany i wszystkie sieci闚ki (je郵i karty nie spe軟iaj cho minimalnych wymaga dla tej us逝gi).