Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2251N - drukarka chwilę buczy i zatrzymuje sie

19 Sie 2014 16:39 1773 5
  • Poziom 2  
    Witam. Otrzymałem drukarkę do sprawdzenia: Samsung ML-2251N. Ponoć ktoś na siłę wyciągał papier i potem przestała działać. Po podłączeniu i włączeniu zasilania pierwszy raz drukarka buczała w podobny sposób tyle, że przez dłuższy czas, sam mam drukarkę laserową i myślałem, że po prostu się nagrzewa (może nawet tak było) i w momencie kiedy miała wciągnąć papier cała operacja kończyła się fiaskiem. Rozebrałem więc drukarkę szukając uszkodzenia mechanicznego w pobliżu podawaczy z pojemników, ale wszystko wyglądało ok. Po złożeniu sprzętu i włączeniu zasilania drukarka już nie buczała, ale tylko chwilę pokręciła rolkami wyjściowymi (nie wiem jak na to się mówi po polsku, korzystam z angielskich PDF) i stawała, także z ciągle świecącą diodą. Dzisiaj ponownie rozebrałem drukarkę, tym razem zaglądając do fusera i odkręcając LSU, ale znów nie widziałem żadnych uszkodzeń mechanicznych, skrawków papieru itp. Tym razem po złożeniu drukarka jakby zabierała się do uruchomienia i zatrzymuje się po kilku sekundach, widać to na filmiku (nie mogę dodać załącznika więc wrzucam film na YT).

https://www.youtube.com/watch?v=_I5VC5-K_FQ&feature=youtu.be

Dodam, że nie prowadzę serwisu i nawet nie mam za bardzo jak podmienić części, żeby sprawdzić czy wszystko jest sprawne.

Pozdrawiam i proszę o pomoc
  • Poziom 10  
    A toner jest w środku, czy bez tonera uruchamiasz urządzenie? Parę razy miałem tak, że bęben OPC w tonerze był zablokowany i drukarka nie mogła nim kręcić. Dźwięk buczenia był tak sam jak w Twoim filmiku.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Drukarka zachowuje się tak samo z tonerem jak i bez. Myślę, że 3 raz ją rozbiorę, tym razem do części pierwszych. Bardzo denerwuje mnie fakt iż nie działa mi na komputerach Smart Panel Samsunga, który prawdopodobnie pokazałby, że gdzieś jest papier zakleszczony, brak tonera itd. Kiedy próbuję go uruchomić otrzymuję komunikat:
    "printer driver is not installed or printer port is not usb or network"
    Sprawdzałem pod win7, win8 i XP, oczywiście sterownik był zawsze zainstalowany.
  • Poziom 10  
    A sprawdzałeś pod innym wejściem USB?
    Możliwe że gdzieś dostał się kawałek papieru i blokuje drukarkę. Rozbierz tak jak napisałeś na "części pierwsze".
  • Spec od drukarek
    Jeśli nie toner to sprawdź zębatkę na wałku grzejnym i napędzającą go. Być może są zużyte.
  • Poziom 2  
    Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale nie było mnie w domu z uwagi na remont.
    Dzisiaj znów rozebrałem drukarkę i udało mi się powrócić do stanu początkowego, tym razem drukarka bardzo długo buczy w sposób pokazany na filmiku kilka postów temu (chyba przygotowuje się do pracy) i w końcu po kilkudziesięciu sekundach czeka na polecenie drukowania. Więc z tym jest chyba dobrze. Potem tak jakby przygotowywała się do drukowania, ale nie pobiera papieru, ani z kasety, ani z drugiego podajnika. Gumka, która powinna wciągnąć papier w ogóle się nie porusza. Czego może być to kwestia?