Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spliter Clone - Zacinają się 4 dekodery

19 Aug 2014 17:07 2508 6
 • Level 7  
  Witam,
  Szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale nigdzie nie znalazłem więc założyłem nowy temat.
  Od kilku miesięcy zmagam się z problemem z cyfrą+. Mam 4 dekodery i gdy wszystkie pracują to przycina się obraz na zmianę w każdym. Jak pracuje jeden z pośród 4 to jest ok. Gorzej jest jak cała rodzina chce oglądać w swoich pokojach..
  Mój sprzęt to:
  Antena 80 cm od nc+
  konwerter quattro (inwerto)
  multiswitch Triax 5/6
  Splitter Clone+
  dekodery:
  Pioneer 1430
  Ariva 100E HD
  Philips DSR 3201
  Pace DSR 2221
  Dodam że robiłem aktualizację splittera oraz testowałem go w innym domu i chodził bez zarzutu. Ariva 100 też wgrałem nowy soft ze strony producenta i poprawiła się tylko szata graficzna. Pozostałe 2 dekodery aktualizują się z cyfry.
  Mam pewne obawy co do dekodera philipsa ponieważ kiedyś wyczytałem na forum że może powodować zakłócenia. Sprawdziłem też konwerter i wydaje mi się że 2 kable są źle podłączone ponieważ nie zgadza mi się polaryzacja. Instalację robił fachowiec więc nie wiem jak on to oznaczył sobie i podłączył. Jutro zrobię zdjęcia i wrzucę więc może ktoś mi w tym pomoże. Myślę czy to nie zasilacz od splittera ale nie wiem jak to sprawdzić czy jest dobry.
  Czy ktoś zmagał się z tym problemem? co się stanie jeśli pozamieniam kable w multiswitchu? Nie chcę go uszkodzić i trochę się boję przy nim grzebać. Konwerter chyba jest dobry bo pracuje dopiero od kilku miesięcy.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • User removed account  
 • Level 7  
  Dziś pobawię się i pozamieniam miejscami. Myślę czy przy mulitiswitchu pozamieniać przewody te które wydają mi się że są źle podłączone. Czy możliwy jest odbiór jakiegokolwiek sygnału gdy przewody w multiswitchu są źle podłączone?
 • Moderator on vacation ...
  dymas922 wrote:
  Myślę czy przy mulitiswitchu pozamieniać przewody


  W jakim celu?
 • Level 7  
  aby sprawdzi czy te zacięcia nie są spowodowane tym że kable są źle podłączone

  Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

  Zamieniłem kable i jakby było lepiej. Wyłącza się tylko na tym dekoderze philipsa. Zaraz zobaczę jak to będzie jak zamienię go miejscami np z pacem.
 • Level 7  
  Wczoraj wieczorem niestety wszystko zacinało.. już nie wiem co robić... czy splitter przewodowy pomoże coś w tej sytuacji? Proszę o pomoc.. bo już naprawdę wyczerpały mi się pomysły.. Jedyne co zauważyłem to że dziwnie zachowują się dekodery w pokoju sypialnianym.. philips zrywa obraz a pace ciągle się restartuje.. co to za objaw?
 • User removed account