Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo DWC-UD121DC nie moge jej otworzyć

domal1992 19 Sie 2014 17:17 1914 2
  • #1 19 Sie 2014 17:17
    domal1992
    Poziom 1  

Byłem dziś ofiarą nietypowego zachowania mojej pralki, a mianowicie zaprogramowałem ją na 30 stopni, zwykłe prawnie i wolne wirowanie. Po zakończeniu prania nie wyłączyła się blokada drzwiczek pralki.

Wielokrotnie próbowałem odblokować ją przyciskiem odblokuj niestety bez żadnego skutku. Jedyne co się dzieje to dioda przy przycisku zaczyna migać a na panelu cyfrowym wyświetla się migający taki symbol:

Daewoo DWC-UD121DC nie moge jej otworzyć Daewoo DWC-UD121DC nie moge jej otworzyć

Co robić?

0 2
  • #3 18 Kwi 2015 21:38
    Dr.Carrier
    Poziom 1  

Dziś dopadł mnie też ten sam problem z pralką
    u mnie objawiło się wywaleniem bezpiecznika 20A w pralce!
    po wymianie bezpiecznika usmażył się do końca zamek (o czym jeszcze nie wiedziałem)
    Następnie pralka wywaliła błąd LE, co naprowadziło mnie na zamek drzwi.
    Wyrwałem chwasta!
    Okazało się, że wewnątrz jest spalony (jedna kapsułka pod bimetalem i sam bimetal (elektromagnes był OK).
    Sprawdziłem cenę i dostępność nowego, ponad 200zł, trochę dużo jak na taką pierdołę!
    Postanowiłem, że zamiast dać zarobić złodziejom na częściach wolę kupić żonie sukienkę i naprawić zamek.
    Rozwierciłem nit trzymający bimetal i blaszkę ze stykiem, wywaliłem spaloną kapsułkę grzewczą i podpalony bimetal (to co z niego zostało) odgiąłem trochę blaszkę styku, poskładałem wszystko, skręciłem na śrubkę M2,5, poskładałem i działa!!!!
    Nie realizuje jedynie dość upierdliwej funkcji, zwłoki czasowej otwarcia drzwi po zakończeniu prania.
    Drzwi można otworzyć zaraz po zakończeniu prania!
    co nawet spodobało się żonie :)
    będzie wieczorkiem BONUS!!!
    :):):):):)

2