Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rekorder sony + telewizor LG

kojiro7 19 Sie 2014 18:45 1875 7
  • #1 19 Sie 2014 18:45
    kojiro7
    Poziom 2  

Zakupiłem rekorder sony, a później wymieniłem stary telewizor na telewizor LED firmy LG i wówczas pojawił się następujący problem:
    po podłączeniu urządzeń, obraz z rekordera na telewizorze jest spłaszczony symetrycznie z góry i dołu (taka dodatkowa panorama). W ustawieniach zmieniałem wszystko co tylko mogłem i nie pomogło. Urządzenia są połączone następująco: sygnał z dekodera Cyfry+ podany jest do dekodera za pośrednictwem euro złącza. Następująco z dekodera ten sam sygnał podany jest do telewizora poprzez kabel HDMI.
    Myślę, że deformacja obrazu może być spowodowana użyciem dwóch innych rodzajów kabli. Problem jest w tym, że rekorder posiada jedno wejście/wyjście HDMI, a telewizor nie ma wejścia euro.
    Odtworzone wcześniej nagrania też są zdeformowane na nowym telewizorze.
    Jeżeli ktoś wie jak usunąć usterkę to proszę o pomoc.

0 7
  • #2 19 Sie 2014 20:00
    mihal2002
    Poziom 43  

Zapytam wróżki co to za rekorder, TV i dekoder C+.
    Jak mi odpowie to CI napisze. :D

0
  • #3 20 Sie 2014 19:48
    kojiro7
    Poziom 2  

Rekorder firmy Sony typ: RDR - AT100
    Telewizor LG typ: 47LM640S-ZA
    Dekoder Sagemcom typ: DSI87

0
  • #4 10 Wrz 2014 15:32
    kojiro7
    Poziom 2  

Hop! Hop!
    Czy ktoś wie jak pomóc w powyższym temacie?

0
  • #5 10 Wrz 2014 16:26
    mihal2002
    Poziom 43  

kojiro7 napisał:
    Urządzenia są połączone następująco: sygnał z dekodera Cyfry+ podany jest do dekodera za pośrednictwem euro złącza. Następująco z dekodera ten sam sygnał podany jest do telewizora poprzez kabel HDMI.

Hop! Hop!
    Poczytaj tych dziwactw.

0
  • Pomocny post
    #6 10 Wrz 2014 17:10
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Pierwsza sprawa. TV LG47LM640S-ZA posiada gniazdo EURO, jednak nie takie typowe, jakie znasz z poprzedniego TV. Gniazdo to jest dostępne po zastosowaniu ,, przejściówki", której wygląd masz na załączonej fotografii, a jest na wyposażeniu TV.
    Rekorder sony + telewizor LG
    Dalsze połączenia, to proponowałbym wykonać w ten sposób. Dekoder oraz nagrywarkę podłączył bym bezpośrednio przewodami HDMI do TV. Dodatkowo, można wyjście dekodera połączyć z nagrywarką SONY przewodem EURO. Taki układ połączeń pozwoli oglądać programy z dekodera bezpośrednio na TV. Oprócz tego można odtwarzać materiał z nagrywarki również wykorzystując przewód HDMI. Do nagrywania z dekodera na nagrywarkę, sygnał można podać przewodem EURO. Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • #7 12 Wrz 2014 17:04
    kojiro7
    Poziom 2  

To jest chyba jedyny optymalny sposób połączenia urządzeń, tylko czy nie stracę na jakości nagrywanych programów stosując do połączenia dekodera z nagrywarką przewodu EURO.
    A z obrazem to niestety trzeba za każdym razem kombinować w ustawieniach.

0
  • #8 12 Wrz 2014 18:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kojiro7 napisał:
    tylko czy nie stracę na jakości nagrywanych programów stosując do połączenia dekodera z nagrywarką przewodu EURO.

Użyj dobrego, markowego przewodu, a nie takiego za 7 zł.
    Ja mam tak podłączone kablami firmy MRS.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo