Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RICOH Aficio MP 161 - Skanowanie do folderu (SMB)

vabank2 19 Sie 2014 22:07 2616 5
  • #1 19 Sie 2014 22:07
    vabank2
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z Kserokopiarką Aficio MP 161.
    Nie można ustawić skanowania do folderu (SMB)
    Windows 7 64bit.
    Wiem, że problem tkwi w nie aktualnym firmware.
    Jak by ktoś miał aktualny oprogramowanie to proszę o pomoc.
    Ponoć w tym urządzeniu występowały dwie różne płyty główne, dlatego poniżej podaje nr ID urządzenia.
    nr ID: M0179403738

Pozdrawiam.

0 5
  • #2 22 Sie 2014 16:31
    lesmir
    Poziom 18  

Ja mam kilka takich urządzeń i nie ma problemu, trzeba tylko wszystko dobrze ustawić i przepuścić firewallem IP'ka na komputerze...

0
  • #3 08 Mar 2018 12:15
    birut
    Poziom 21  

Nowszy podobny temat zamknięto. Więc żeby nie otwierać nowego napiszę tu. W kilku kopiarkach Ricoh (MPC2800, MPC2550, MP2000, MP2352) nie skanuje do folderu. Nastąpiło to po aktualizacji Windows 10. Wszelkie ustawienia są po staremu a nie skanuje do folderu. Firmware NIB wgrane najnowsze.
    Może jest jakieś lekarstwo.

0
  • #4 08 Mar 2018 12:40
    lesmir
    Poziom 18  

Z tego co zauważyłem, w odróżnieniu od starszych systemów, Windows 10 odrzuca skany słane na konta inne niż najzwyklejsze konto użytkownika lokalnego. Często pomaga utworzenie świeżego konta lokalnego bez praw administratora, najlepiej z nazwą jednoczłonową i bez polskich znaków w loginie i haśle.

0
  • #5 14 Mar 2018 06:57
    morron1
    Poziom 18  

Po aktualizavji windowsa trzeba wylaczyc udostepnianie chronione haslem w centrum sieci i udostepniania. Nie wiem dlaczego ale dosc czesty jest to przypadek

0
  • #6 14 Mar 2018 12:23
    birut
    Poziom 21  

To jest wylaczane na starcie. A więc:
    1. Antywirusy wylaczone, folder dodany do wyjatkow
    2. Folder udostepniony dla "wszyscy" z pelnymi prawami, wlaczone udostepnianie zaawansowane, tez uprawnienia full.
    3. Siec "domowa", wylaczone udostepnianie chronione haslem
    4. Konto goscia wlaczone
    5. Zapora wylaczona
    6. Wszystkie porty i uslugi udostepniania w sieci lokalnej w zaporze powlaczane
    7. Nazwa komputera unikalna, nie dubluje sie
    8. Firmware maszyn aktulne
    9. SMB v1 ręcznie włączone
    10. Użytkownik o prostej nazwie (użytkownik lokalny, nie online, nazwa jednoczłonowa bez polskich znaków)

Coraz więcej mam takich Windowsów. Nigdy nie mieliśmy z tym problemów a wręcz pomagaliśmy innym w tej konfiguracji.

Zauważyłem, ze jak z poziomu kopiarki wcisnę "ręczny wpis" i przeglądam siec w kopiarce i komputery w sieci i jak klikne na komputer z win7 do pojawia sie okno do wpisania użytkownika i hasła - wiem wtedy ze na ten komputer skany wejdą, lecz jak zaznaczę drugi komputer z Win10 to pojawia się komunikat, ze połączenie jest niemożliwe i wtedy wiem ze już nic nie przejdzie. Sprawdzałem widoczność udostępnionego folderu na innym komputerze: w sieci mogę bez problemu wejść z innego komputera na udostępniony folder, nie pojawia się okno logowania, mogę tworzyć i kasować zawartość tego folderu wiec udostępnianie jest ok i nadal nic.

Ostatnio miałem 4 takie przypadki i po prostu brak rozwiązania, wiadomo są pewne alternatywy jak skan na maila lub ftp no ale nie zawsze można takie rozwiązania zrobić. Mail - limit skanów i powolność, FTP - nie każdy może mieć ręcznie wpisany IP w sieci bo często np zabiera laptopa i łączy się z innymi sieciami a FTP na kompie musi mieć ręczne/stałe IP w lanie.

Macie jakieś jeszcze pomysły?

RICOH Aficio MP 161 - Skanowanie do folderu (SMB)[/code]

0